[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Zirrael »

Elly, a jakie są wymiary tej klatki?? bo mi te odstępy wyglądają na takie 2 cm...
Obrazek
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Elly »

60 x 36 x 55 ona jest podobna do szynszyl 60 wymiarami. W zasadzie jest ona tylko 1 cm dluzsza :P Upatrzyłam sobie ją, tylko nie wiem jak z tymi odstepami bedzie i sie zastanawiam czy kupić ;)
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Zirrael »

Elly, mam w domu szynszyla 70 i ma 2 cm odstępy... być może 60 ma nieco mniejsze, ale obawiam się, że musisz dopytać sprzedawcy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Elly »

Własnie mi odpisał. Ma ok 1,6 cm odstepy. Wydaje mi sie ze moze byc i chyba wezme :]
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: BAGI »

Jak tanio to bierz :)
Ja jednak jestem zwolennikiem robionych, bo łatwiej cosik przerobić, dodać :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: ESTI »

Elly, jak mnie oczy nie myla, to to jest fretkowa, czyli jakies 2 cm.
Masz wymiary?
Obrazek
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Elly »

Esti wymiary podałam kilka postow wyzej 60x36x55 z tego co pamietam. Odstepy ma 1,6 cm, tak powiedzial mi ten koleś od którego kupilam klatke. Gadam z nim na gg, mowi ze raczej taki szczurek moze miec problem z wydostaniem sie, mi sie tez tak wydaje. A klatka to szynszylowka, wymiary prawie takie same jak w szynszyl 60 :] A jak będą za duze to szczurki troszkę poczekają na te klatke, ze wzgledu na Marry, Pysia na pewno nie wyjdzie. Sie okaże ;)
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Wackowa »

eh z tymi klatkami to jest rzeczywiście co do mycia tych kolosów to zazwyczaj po prostu biorę miseczkę z wodą i płynem ludwikiem zamaczam gąbkę i szoruje pręty... z jednej i drugiej strony a później suchą ściereczką przecieram :)
fafix!
Posty: 149
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 1:32 pm
Lokalizacja: Wrocław

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: fafix! »

Co do odstepow miedzy pretami to klatka moich panow ma wymiary 60x37x85,5 cm i odstepy sa 2 cm, a na stronie(kupowalam przez internet) pisalo, ze beda wynosic 1 cm... :? Na cale szczescie szczurki, gdy je bralam byly juz wieksze, wiec nie bylo problemu.
"Dochodzą mnie słuchy, że mam kocie ruchy." xD
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Elbereth »

Jakie (co najmniej, tzn. jakie mogą być największe) powinny być odstępy między prętami w klatce dla dorosłych, ale dosyć drobnych szczurów (samiczki, ważą mniej niż 250 g). Już niedługo (jak dobrze pójdzie, to w sobotę :D ) kupuję nową klatkę i nie chcę kupić czegoś, z czego szczury mi pouciekają :| .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: ESTI »

Najlepiej jak odstepy maja 1 cm. Im wieksze odstepy tym wieksze prawdopodobienstwo, ze moze szczurowi przyjsc do glowy wsadzac glowe pmiedzy.
Co innego jesli mamy do czynienia z doroslymi szczurami, ktore juz dawno maja za soba mlodziencze wybryki, wtedy mozna trzymac nawet w tzw. kroliczych czy fretkowych klatkach (2 cm).

Gdzie zamierzasz kupic klatke?
Rozgladalas sie juz po klatkach i masz juz mniej wiecej typ i wymiary klatki?
Obrazek
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Patha »

A mogą być odstepy miedzy prętami 1,8 cm?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: ESTI »

Patha, czytaj!
Obrazek
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Patha »

chmm... a jeżeli to jest temat o prętach to czy ktoś bystry rozpozna jakiej długości ta klatka ma odstępy ? błagam ...

http://photos.allegro.pl/photos/orygina ... /117010567
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Fatty »

jak na moje oko, to w okolicach 1,5-2 cm . Najlepiej zapytać sprzedajacego.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”