[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Patha »

pytałam ale nie odpowiada :(
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: mazoq »

Patha, jest weekend więc sprzedający najprawdopodobniej siedzi w domu i odpoczywa... mogę się założyć że dostaniesz odpowiedź w poniedziałek. cierpliwości.
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Elbereth »

ESTI, króliczą klatkę to one mają i wyłażą między prętami :evil: . Jeszcze nie wiem gdzie i jaką klatkę kupię (w każdym razie duuużą, może dla szynszyla), w przyszłym tygodniu jadę do Gdańska, to połażę po zoologicznych.

Patha, ta klatka to wygląda na klatkę dla królika. Odstępy między prętami to pewnie 2 - 2,5 cm.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Patha »

uuu... raczej niekupie tej klatki :( facet mi odpowiedział. odstępy między prętami to 2,5 i powiedział że jego dorosły szcur poradził sobie z prętami i się przecisnął :(( :duch:
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Elbereth »

Przez 2,5 cm odstęp między prętami szczur przeciśnie się z łatwością :evil: (a szczególnie samiczka). Moje dziewczyny właśnie taką mają i właśnie dlatego kupuję im nową klatkę.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: ESTI »

Elbereth, czyli juz wiesz, ze max odstepy miedzy pretami to 1,5 cm.
Oppatrz na allegro, czesto trafiaja sie fajne klatki.
Obrazek
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Elbereth »

ESTI, już wiem 8) . Jutro jadę do Gd., to połażę po zoologicznych, ale na allegro też zobaczę (chociaż ostatnio nic nie było, żeby była i odpowiednia wielkość i odstępy :-( ).
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
cherokee
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 20, 2006 8:02 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: cherokee »

Ze zbyt duzymi odstepami mozna poradzic sobie kupujac lub wykorzystujac kabel energetyczny 1,5 lub 2,5 mm2 z ktorego zwykle zrobiona jest instalacja elektryczna w mieszkaniach. Sciagnac izolacje z poszczegolnych przewodow, przeciagnac przez kratki owijajac kazda kolejna. Jezeli masz dotychczasowo prety poziome w klatce, po takim zabiegu bedziesz miala prety poziome i pionowe z drutu miedzianego... sam drut bez izolacji szczurom nie smakuje, wiec jest male prawdopodobienstwo ze beda chcialy to przegryzac..
Pozdrawiam Sun
Strefa
Posty: 91
Rejestracja: wt lip 25, 2006 2:08 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Strefa »

wprawdzie nie przeczytalam wszystkich postow i moze ma ktos podobne doswiadczenia dlatego teraz pisze: moja Myska wczoraj chyba skrecila sobie lapke :( mam nadzieje, ze tylko skrecila a nie zlamala :/ zauwazylam to dopiero wieczorem :/ i wiem jak to sie stalo, jak zeskakiwala albo schodzila z pieterka na pieterko to lapka jej utknela miedzy pretami i sobie ja wykrecila :/ (prety maja 1 cm) ma teraz spuchnieta i sina i nie staje na niej w ogole :/ juz drugi raz tak ale za pierwszym razem nie bylo to nic powaznego. Proxi tez tak raz zrobila ale z kolei ona zablokowala sobie lapke w odstepie w plastkiowej poleczce (w miejscu gdzie sie zahacza drabinke) i tez ja ta lapka troche bolala, na drugi dzien juz jej przeszlo na szczescie :) i wlasnie sie zastanawiam nad sensem drucianych polek w klatkach :/ chyba wszystkie wywale i zrobie drewniane poleczki z drabinkami i innymi bajerami z drewna :) przynajmniej bede maial pewnosc, ze nic sobie nie zrobia :) czy Waszym szczurkom tez tak sie lapki czasem wykrecaja przez te cholerne prety? bo az sie boje isc do weta zeby sie nie okazalo, ze zlamana :( zreszta nie mam co do tych wetow pewnosci czy oni sie w ogole na szczurach znaja :|
chyba upadłam na głowe :D :P powaznie upadlam na glowe
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Elbereth »

[quote="Strefa"]wlasnie sie zastanawiam nad sensem drucianych polek w klatkach[/quote]

W ogóle w klatkach nie powinno być drucianych pięterek. Niestety, producenci klatek niezbyt interesują się dobrem zwierzaków :evil: (np. klatka dla chomika, która jest dobra dla chomika, ale dżungarskiego, który jest 3 czy 4 razy mniejszy). Polecam klatki z plastikowymi (czasem się zdarzają) albo drewnianymi pięterkami. Można również przykryć czymś druciane pięterko (jakiś nieśliski plastik lub coś w tym stylu).

Z tą łapką to lepiej idź do weta. Jeżeli jest złamana (tfu, tfu, tfu przez lewe ramię), a nie pójdziesz do weta, to może się skończyć tak, że łapka się źle zrośnie i szczurek będzie mieć ją do końca życia sterczącą do góry albo do tyłu :cry: . Podaję link do tematu o weterynarzach w Chorzowie/Katowicach http://szczury.org/viewtopic.php?t=392 .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: limba »

Strefa, lapka spuchnieta i sina... bylas u weta.co prawda wiele sie nie pomoze ale wapno dla dzieci, devikap i mala klatka przez ok 3 tyg pomoga. klatka naprawde mala, najlepiej typu duna czyli platikowe sciany, ograniczenie ruchu to podstawa.
Juz dawno bylo mowioneze druciane pietra to syf z wielu wzgledow...ale przypominam ze nie o pietrach jest temat..
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Asiulka
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 04, 2006 12:54 pm
Kontakt:

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Asiulka »

Czy może ktoś z was ma taką http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=117972736 klatke, i wie może jaka jest odległość między prętami. Bo bardzo chcę mieć tą klatke a nie wiem czy szczurek się nie przeciśnie.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: ESTI »

Odstepy sa duze, min. 2 cm - wiec albo masz duze i leniwe sczzurki, ktore nie beda przeciskac sie pomiedzy pretami, albo obtoczysz klatke siatka lub drutem, aby zmniejszyc odleglosci.
Obrazek
Asiulka
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 04, 2006 12:54 pm
Kontakt:

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: Asiulka »

Eh.... no to chyba musze sobie darować kupno tej klatki... :-(. Bo siatka kosztuje 70 złotych w castoramie. Więc cały koszt to 230 złotych. A to "troche" dużo :-(
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - Zbyt duze odstepy miedzy pretami

Post autor: ESTI »

No niestety siatka jest droga... ale ktos polecal obwiniecie drucikiem.

Asiulka, a jak duze sa Twoje szczury?

Mam pomysl, przejdz sie do sklepu i obejrzyj taka klatke na zywo - to pomaga.
Ja jak ja zobaczylam to zrezygnowalam wlasnie z powodu odstepow, ale moze Tobie i Twoim szczurkom bedzie odpowiadac. ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”