[Klatka] - Przygotowanie klateczki po wczesniejszym pupilku.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

[Klatka] - Przygotowanie klateczki po wczesniejszym pupilku.

Post autor: LiNkA »

Hmm no wieć miałam fretke w klatce szynszylowej z poleczkami... i Zuzia niestety odeszła od nas, rodzice nie pozwolili mi na zakup nowej fretki, lecz moge wybrac jakiegos gryzonia. I zdecydowałam sie na szczurka :) Ale nie wiem co zrobić z klateczką po fretce?? Chodzi mi o to że ja nie wiem co powinnam zrobic aby szczurek nie czul zapachu wczesniejszego pupila ... prosze poradzcie.
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 7:44 pm przez LiNkA, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Klatka] - Przygotowanie klateczki po wczesniejszym pupilku.

Post autor: sachma »

1) dobrze umyc

2) oblozyc siatka metalowa, gdyz szynszylowki maja przewaznie duze odstepy miedzy szczebelkami http://szczury.org/index.php?topic=2232 ... atke#20302

3)powstawiac rozne zabawki... http://szczury.org/index.php?topic=1708

wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tym dziale :)
Obrazek
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

[Klatka] - Przygotowanie klateczki po wczesniejszym pupilku.

Post autor: LiNkA »

a kurde gdzie ja taką siatkę znajde...
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Klatka] - Przygotowanie klateczki po wczesniejszym pupilku.

Post autor: sachma »

sa w duzych ogrodniczych, powinny byc w OBI... i w sklepach, jak to ktos kiedys nazwal na forum, "dla panow" :)
popytaj sie jakiegos masterkowicza, moze twoj tata bedzie wiedzial?
Obrazek
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

[Klatka] - Przygotowanie klateczki po wczesniejszym pupilku.

Post autor: LiNkA »

Nie no pewnie gdyby sie gdzies pochodziło to by sie jakąś siateczke znalało :) OBI u nas w Ełku nie ma, to takie małe miasto ;) Dziękuje za odpowiedzi :)
Aha, a to tak od tematu...
Już nieraz spotkałam się ze słowem gerberki (wiem ze to jedzonko) ale czy wy szczurkow dajecie te kupywane czy wlasnej roboty?

Aha kto moze to prosze o wklejanie tu swoich robutek wszelkiego rodzaju, min. klateczki ;) Chciałabym pooglądać i moze sciągnełabym cus ;)
Pozdrawiam :D
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] - Przygotowanie klateczki po wczesniejszym pupilku.

Post autor: Lulu »

Już nieraz spotkałam się ze słowem gerberki (wiem ze to jedzonko) ale czy wy szczurkow dajecie te kupywane czy wlasnej roboty?
ja kupuje...

Aha kto moze to prosze o wklejanie tu swoich robutek wszelkiego rodzaju, min. klateczki Wink Chciałabym pooglądać i moze sciągnełabym cus Wink
Pozdrawiam Very Happy
tematy o innych klatkach mozesz znalezc w tym dziale ;) wystarczy sobie poczytac i popatrzec... oprocz tego w galerii jest 'dzial' klatki i tam tez sa fotki.
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

[Klatka] - Przygotowanie klateczki po wczesniejszym pupilku.

Post autor: LiNkA »

hehe dzieki, kurcze nie znam sie jeszce na tym forum ;)
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Klatka] - Przygotowanie klateczki po wczesniejszym pupilku.

Post autor: sachma »

gerberki to przetwory dla dzieci firmy GERBER lub BOBOVITA a wyglada to tak :
http://www.nutricia.pl/produkty_marki.p ... 4efcd2de71

mozna tez gotowac wlasne obiadki, ale tego juz gerberkami nie nazywamy :)
Obrazek
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

[Klatka] - Przygotowanie klateczki po wczesniejszym pupilku.

Post autor: LiNkA »

aha a słyszałam że wasze ciurki spią w sitkach plastikowych, czy wy do nich wkładacie jakis materiały typu polar aby miały mięciutko??
Aha zapomniałam dopisać ze ja mam do tej klatki drewniane półki czy je takze moge umyc aby i mój szczurek sobie je uzywał??
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Klatka] - Przygotowanie klateczki po wczesniejszym pupilku.

Post autor: sachma »

tez je mozesz umyc i powinnas je regularnie myc, one powinny byc zabezpieczone jakos przed wylgocia przez producenta.
ja wkladam husteczki do sitka, ale mozesz wrzucic cos na czym szczurki lubia spac.
Obrazek
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Klatka] - Przygotowanie klateczki po wczesniejszym pupilku.

Post autor: czukukkcza »

szczur nigdy nie będzie tam gdzie poczuje zapach fretki...
fretka to drapieżnik udomowiony właśnie do tępienia szczurów-te gryzonie boją się ich zapachu!..
[popularne jest trzymanie fretek przez właścicieli stajni-robią regularne spacerki z fretami po boksach,żeby szczury koniom paszy nie wyjadały i nie zanieczyszczały jej]
musisz kilka razy umyć i dezynfekowaćklatę po frecie,żeby szczurki lubiły w niej przebywać.
szczeble,półki,kuwetkę-wymyj wszystko dokładnie i będzie ok:)
do tego trochę szmatek na pięterka,domek,może tunel materiałowy...co Ci inwencja twórcza podpowie-materiałowe rzeczy trzeba często wymieniać i prać.
i nie szczura,tylko szczurki:)
powodzenia:)
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[Klatka] - Przygotowanie klateczki po wczesniejszym pupilku.

Post autor: merch »

No ja mam klatke z drugiej ręki wlaśnie po fretce Ferplast furet plus czy jakos tak , po prostu umyłam ją , potem w łazience zdezynfekowalam domestosem w sprayu , odczekałam godzinke , splukałam wodą i poczekałam az wyschnie i odparuje po resztkach zapachu domestosa , szczurkom bardzo się spodobała przynajmniej na tyle na ile im się w ogóle klatka moze spodobać - najbardziej rurka wisząca :), a akurat moja ma bardzo waski rozstaw szczabelków wystarczajacy nawet dla 4 tygodniowego szczurka. Takze powodzonka. PS powiedz jakie wady miała fretka,ze rodzice wolą juz innego gryzonia. Pozdr M
A PS 2 , koniecznie pomysl o szcurkach 2 szczurki to minimum aby nie było im smutno - szczurasy mocno towarzyskie są i muszą mieć do kogo nadawać tymi swoimi ultradźwiekami :)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

[Klatka] - Przygotowanie klateczki po wczesniejszym pupilku.

Post autor: LiNkA »

Tak będe miała na pewno 2 a moze nawet i 3 ciurki ;) Nie będą smutne, nie martw się ;) Będą mogly nawijac do siebie tymi ultrazwiekami ile tylko zechcą he :)
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”