[Klatka] - Pręty na dnie klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
gżybek
Posty: 256
Rejestracja: czw lut 09, 2006 7:52 pm

[Klatka] Co zrobić z kratą na dole klatki?

Post autor: gżybek »

ja też mam półki z prętami, ale okleiłam je taka wykładzina gumową i jest ok :D
Obrazek
O_K_R_U_S_Z_E_K
_______________________________________________
ze mną: Uzi, Eddy i Pupcia :), w serduchu:[*]Nazumimi, [*]Maciek, [*]Kay.
Venio
Posty: 152
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 9:01 pm
Kontakt:

[Klatka] Co zrobić z kratą na dole klatki?

Post autor: Venio »

rozmawiałem juz ze sprzedawcą na temat tej kartki. Mozna ją bez problemu wyjąć.
Obrazek
[*] Psychol
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[Klatka] Co zrobić z kratą na dole klatki?

Post autor: Lazanka »

Apropos pulek z precikow - ni epolecam - ie dosc ze niezdrowe jesli szczur bedzi ena tym lezal (ucisk i pogorszenie krazenia ) to jeszcze zwyczajnie szczurek moze skaczac zle stapnac i sobie staw zwichnac czy uszkodzic ... Ja na takim podescie z pretow (w klatce mam pieterko) przymocowalam siatke taka z drobnymi oczkami (mozna kupic np firmy atlas kladzie sie to pod tynk chyba). Siatke (a nie cos bez diurek) zeby siuski mogly z pieterka splywac na dol :)

PS: w zapasowej klatce (wczesniej byla to glowna klatka :P) poleczke zrobilam z pozwiazywanych ze soba i umocowanych jak deseczka po bokach kijkow bambusowych (takich jak do podpierania kwiatkow sprzedaja - srenica okolo 7 - mm) - dobre bo nie nasiaka moczem jak drewno no i nigdy nie jest idealnie szczelne wiec tez co trzeba leci na dol :P Kijki pozwiazywane oczywiscie byly przylegle jeden do drugiego - cos jak tratwa na filmach czy bajkach :P
-=Lazanka=-
Farfelina
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 12:08 pm

[Klatka] - Czy odzielać kratką kuwete od klatki.

Post autor: Farfelina »

Witam
Zaczynam przygodę ze szczurkami.Kupiłam klatkę w której na dnie znajduje się wyjmowana kratka oddzielająca kuwetę od klatki. Nie wiem czy zostawić ją czy wyjąć i pozwolić tym samym szczurom chodzić w kuwecie? czy nie przegryzą kuwety?
Ostatnio zmieniony pn kwie 16, 2007 1:50 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Czy odzielać kratką kuwete od klatki.

Post autor: Telimenka »

Szczur nie przegryzie kuwety,ja bym nie oddzielala poniewaz Szczurek lubi sobie buszowac na dnie kuwety :D wyjadac smakolyki z zwirku :) zdecydowanie jestem za nie oddzielaniem
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
szczurkioli
Posty: 57
Rejestracja: pn gru 25, 2006 2:28 am

RE: Czy odzielać kratką kuwete od klatki.

Post autor: szczurkioli »

ja również sądze tak jak Telimenka :)
Nie oceniaj , nie znając...
szczurkioli :)
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

RE: Czy odzielać kratką kuwete od klatki.

Post autor: lenalove »

kratka jest przydatna tylko dla szczurów które lubią zjadać kuwetę. spruboj bez kratki ale zachowaj na wszelki wypadek bo pożeracze kuwet się zdazają
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Czy odzielać kratką kuwete od klatki.

Post autor: yss »

telimenka: szczur MOŻE przegryźć kuwetę, jeśli będzie to celem jego życia. wtedy trzeba zamontować kratkę. a tak bez uzasadnienia lepiej nie - szczurom źle się chodzi po takich kratkach i traci się sporo objętości klatki, bo robi się niższa. moje nie gryzły, ale ich bracia u pawła gryzły [gryzą?] okropnie :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Czy odzielać kratką kuwete od klatki.

Post autor: Telimenka »

łoo to przepraszam...nie wiedzialam ze moze jeszcze sie nie spotkalam :D ale mimo to jestem za proba bezkratkową :D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Czy odzielać kratką kuwete od klatki.

Post autor: Natalia_1222 »

Kratka jest też po to, żeby zwierzaki nie chodziły po własnych kupach. Ale kupy można wybierać, jeśli nie ma kratki :P Lepiej bez.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Czy odzielać kratką kuwete od klatki.

Post autor: AngelsDream »

A ja mam klatki z kratką i szczurki są szczęśliwe - nie chodzą we własnych odchodach, poza tym dużo mniej je czuć, a szczurków jak widać mam dużo, ale jak kto woli.
Wyjątki i dwa psy.
SkateKaka
Posty: 99
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 4:10 pm

Re: [Klatka] - Pręty na dnie klatki

Post autor: SkateKaka »

Trochę odświeżymy ;)
Ja zawsze byłam przeciwna tym kratkom, bo to niewygodne, szczury nie mogą buszować po dnie klatki, kopać w ściółce itp.
Ale ostatnio szczury przegryzły mi kuwetę w klatce i uciekły. Teraz kupiłam nową klatkę, ona ma tą kratkę i myślę, że im ją wyjmę, a jak znowu zaczną gryźć kuwetę to włożę :)
Taka kratka to jednak fajna rzecz jak ma się szczury - gryzaki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”