[Inne] - Pytanie odnośnie akwarium

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
komsa
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 03, 2006 6:38 pm

[Inne] - Pytanie odno?nie akwarium

Post autor: komsa »

Mam w domu akwarium dosyć durze wymiary to okolo szer 75cm wys. 45 szer. 40 czy moge trzymać w nim 1 szczurka ??czu musze mu kupić klatke
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 8:42 pm przez komsa, łącznie zmieniany 1 raz.
HAIL szczury.org




Sry za ortografie :P
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Inne] - Pytanie odnośnie akwarium

Post autor: Zirrael »

teoretycznie nawet 2... ale klateczka jest lepsza od akwarium.. po pierwsze w akwie jest gorsza cyrkulacja powetrza.... po drugie brak możliwości wspinania się, a to dla ogonków ważne... proponuję poszukac i poczytac tematy w tym dziale...
Obrazek
some
Posty: 77
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 8:54 pm

[Inne] - Pytanie odnośnie akwarium

Post autor: some »

Akwarium to nie jest dobre miejsce dla szczurka. Przede wszystkim przez kratki przechodzi powietrze, a poza tym szczurki uwielbiają się wspinać. Gdzieś był już podobny temat, poszukaj.

EDIT : heh Zirrael, uprzedziłaś mnie ;)
komsa
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 03, 2006 6:38 pm

;]

Post autor: komsa »

Sposub wętylacji i wspinania jest zalatwiony :D


w dolnej częsci akwarium wytne po bokach dwie dziury i wstawie metalową siatke


i zmienie pokrywe na inną

a do środka wlorze durzy korzeń ktury byl wczesniej urzyty


i bedzie wszystko ok :D
HAIL szczury.org




Sry za ortografie :P
some
Posty: 77
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 8:54 pm

[Inne] - Pytanie odnośnie akwarium

Post autor: some »

Ja tam jestem leniem i uwarzam, że więcej w tym pracy niż pożytku :P Bo jak np. będziesz to czyścić?:)
Może warto jednak by było rozejzeć się za klateczką? często są np na allegro tanie i duże klatki.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Inne] - Pytanie odnośnie akwarium

Post autor: limba »

komsa, z wlasnego doswiadczenia odradzam Ci akwarium dla ciura. Nawet najlepiej wyposazone to nie to samo co klatka w ktorej moze sie szczuras swobodnie wspinac, no i mozna zamontowac rozne zabawki.
Mojego pierwszego szczurasa dostalam wraz z akwarium, ktore jak na tamte czasy (7 lat temu) bylo super, bo ogromne, z dorobiona polka i specjalna gora odsuwana i z siatki. Po jakims czasie kupilam klatke, z tego wzgledu ze zaonserwowalam ze szczurasy poprostu sie mecza w akwie np. w lato.
Ogolnie akwa jest nie polecana, i sama z wlasnego doswiadczenia tez nie polecam.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Inne] - Pytanie odnośnie akwarium

Post autor: Nisia »

Kiedyś sobie zrobiłam doświadczenie.
Mam w laboratorium urządzenie, które pozwala na w miarę dokładne oszacowanie temperatury (mierzy napięcie powierzchniowe podczas kompresji powietrzchni, a na podstawie uzyskiwanej krzywej mozna okreslić temperaturę z dokładnościa do 2 stopni). Urządzenie to jest umieszczone w "akwarium" z pleksi, zamkniętym ze wszystkich stron (przez studentów zwanym "inkubatorem"). W urządzeniu zawsze jest woda, więc wilgotność wewnątrz akwarium była wysoka.
Było lato, 30 stopni ciepła, słońce świeciło na aparaturę. Zgadnijcie, ile w było w akwarium? 40!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Inne] - Pytanie odnośnie akwarium

Post autor: ESTI »

[quote="Nisia"]Było lato, 30 stopni ciepła, słońce świeciło na aparaturę. Zgadnijcie, ile w było w akwarium? 40![/quote]

Kolejny argument, bravo Nisia - niech Ci, ktorzy trzymaja szczurki w akwariach pomysla o tym i uzyja wyobrazni.
Obrazek
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

[Inne] - Pytanie odnośnie akwarium

Post autor: zona »

[quote="Nisia"]zamkniętym ze wszystkich stron [/quote]
No wybaczcie, ale nikt chyba nie zamierza odgradzać szczura całkowicie od dostępu powietrza ;/ Akwarium można naprawdę fajnie urządzić - trzeba tylko być pomysłowym (albo/i mieć tatę - złotą rączkę :hihi: ). Dżunglę da się zrobić nie tylko w klatce - akwarium też można wyposażyć w półki, gałęzie, hamaczki, rury (kwestia odpowiednich materiałów do przytwierdzenia i mocnej, ale przewiewnej pokrywy). Moje śmierdziuchy mieszkały w akwarium przez kilka miesięcy, z tym, że wychodziły kiedy chciały. A dla mnie największym plusem akwa w tym czasie było to, że maluchy Pani Szczurowej z niego nie uciekały, klatka miała po prostu za duże odstępy między prętami. Kiedy młode Rosynanty już podrosły - przeniosłam rodziców i dziewczyny do klatki, a samczyki zostały w akwarium. I muszę stwierdzić, że Państwo Szczurowie woleli mieszkać w akwarium - po odejściu maluchów i klatka i akwarium były otwarte, i to właśnie w akwa szczurasy spały - z wyboru. Przez jakiś czas miałam połączone klatka + akwarium, ale w końcu zdecydowałam się na kupno większej klatki (trzeci szczurek) - i tylko dlatego akwa przeszło na emeryturę do piwnicy. Gdyby akwarium miało większy metraż, to raczej nie wahałabym się i wybrałabym właśnie je. Tym bardziej, że tak czy siak, i akwarium i klatkę myję całą. A minus akwarium dla mnie - to poidełka na przylepce - moje szczury namiętnie je odgryzały, w klatce poidło po prostu przyczepiam od zewnątrz ;)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Inne] - Pytanie odnośnie akwarium

Post autor: Nisia »

[quote="zona_braunera"]to poidełka na przylepce[/quote]
A gdzie takie dostałaś? Ja szukam do transportera...

Widzisz, ja jako przykład drastyczny podałam moje akwarium w laboratorium - tam żadne zwierzatka nie żyją. Nawet rośliny nie. Może bakterie.
Ale jesli masz akwarium odkryte (albo przykryte siatka) i w cieniu to oczywiscie zmienia postac rzeczy. Co nie zmienia faktu, ze i tak do klatki jestem bardziej przekonana.
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

[Inne] - Pytanie odnośnie akwarium

Post autor: zona »

[quote="Nisia"]A gdzie takie dostałaś? Ja szukam do transportera... [/quote]
W sklepie TopZoo w Katowicach, zresztą widziałam je w większości zoologicznych. Kosztują koło 2 zł, tyle, że mają bardzo małą pojemność 40-50 ml (dla mnie normalna pojemność to 600 ml ;) ). Przylepców już niestety nie mam, zostały zagryzione ... ale mogę skoczyć przy okazji do zoologicznego i sprawdzić czy jeszcze takie mają.

O, miałam dokładnie takie jak tutaj: http://allegro.pl/show_item.php?item=84150242
na dolnym zdjęciu.
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Inne] - Pytanie odnośnie akwarium

Post autor: Zirrael »

zona_braunera, kulkowe? aż nie wierzę... w Wawie niegdzie nie takowych nie widziałam. Jedyne jakie widziałam, były szklane. Jak będziesz w tym sklepie to sprawdź proszę czy jeszcze są, a jeśli tak to ile kosztują, a ja pewnikiem się do Ciebie uśmiechnę...
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Inne] - Pytanie odnośnie akwarium

Post autor: Nisia »

Muszę popytać. Dzięki.
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

[Inne] - Pytanie odnośnie akwarium

Post autor: zona »

[quote="Zirrael"]zona_braunera, kulkowe? [/quote]
Nie, zwykłe szklane, z kulkowym na przylepiec się jak dotąd nie spotkałam, ale zerknę dzisiaj.
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Inne] - Pytanie odnośnie akwarium

Post autor: Zirrael »

to jeśli mogłabym Cię ładnie poprosić... bo szklane mi zupełnie nie pasuje (może jestem przewrażliwiona, ale od razu mam wizję jak któraś z panien je tłucze i się kaleczy przy okazji).
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”