ZDJECIA klatek

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: syntonia »

Na pewno za mała dla 2 szczurów. Chyba, że masz otwartą klatkę 24h i szczury tam wchodzą tylko spać i załatwić potrzebę ;)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: Karenn »

Mam jeszcze jedna wyższą od tej na zdjęciu a szerokość i długość taka sama połączę je jakoś i chyba będzie już dobrze.
Szczurki nie są wypuszczane na 24 h tylko na dwie h bo zjadają mi nowy komplet wypoczynkowy plus kable i muszę ciągle mieć ich na oku chwila nie uwagi i już kabel przegryziony. Wiec nie ma mowy o bieganiu w samo pas przez parę godzin.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: dusiaczek »

To że połączysz dwie tak małe klatki nic nie da, bo w nich nie ma miejsca się poruszać. I dwie godziny przy tak małych klatkach to naprawdę za mało, szczur musi się wybiegać i rozciągnąć, zwłaszcza w nocy jak jest zamknięty w klatce a wtedy jest najbardziej aktywny to musi mieć miejsce do ruszania się. Poszukaj klatek na allegro, ostatnia duża klatka po fretce na którą polowałam, niestety przegapiłam zakończenie, została sprzedana za 35 zł bodajże. Czasem na super okazje można trafić, a naprawdę w tym przypadku warto szukać bo to są typowo chomicze klatki, na malusie chomiczki czy myszki, nie dla 2 szczurów które dorosną do ok 30 cm .
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: Karenn »

Poszukam w takim razie. Dziś od ranna biegają po łazience i tam będę je wypuszczać także koniec z siedzeniem w klatce przez parę godzin.
basta
Posty: 27
Rejestracja: wt lut 16, 2010 3:29 pm

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: basta »

W wyniku połączenia (troszkę zacięcia technicznego) wyszło mi coś takiego - żyją tam trzy szczurki z tego tematu:

Homer, Sokrates & Platon
Awatar użytkownika
frommicrowave
Posty: 376
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:01 am
Lokalizacja: Śląsk

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: frommicrowave »

dzisiaj siadam do przerabiania klatki
jak dziś skonczę to wrzuce zdjęcia :)
dwa półroczne szczurki do adopcji - PILNE!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: LaCoka »

Nie wiem czy już gdzieś był podawany ten link ale znalazłam tu sporo ciekawych pomysłów na umeblowanie klateczki
http://www.ratjes.nl/kooien :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
wesola
Posty: 262
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 7:21 pm
Lokalizacja: Yorktown Heights, NY USA

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: wesola »

Ja wczoraj połączyłam moje malutkie dziewczynki i ich mamusię z resztą stadka. Dokupiłam identyczną klatkę do tej, którą juz miałam Super Pet Deluxe My First Home Cage for Exotics rozmiary 76*46*76 i postawiłam jedną na drugiej. To znaczy w tej starej wycięłam w dachu dziurę i od tej nowej nie używałam kuwety, tak, że dzieli je druciana podłoga. W tej chwili podstawa jest 76cm na 46cm a wysoka na około 150cm. Mieszkają w niej 4 dorosłe panny i dwa maleństwa. Myślę, że nawet jak dwa maluchy dorosną, to będzie nadal dobra.
Obrazek
Z nami: Velma, Daphne, Jannette Jr., Midnight, Galileo, Secret, Astrid, Swiftstick
Po drugiej stronie: Jannette...
Człowiek zrównoważony ma szczury na obu ramionach
Awatar użytkownika
wesola
Posty: 262
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 7:21 pm
Lokalizacja: Yorktown Heights, NY USA

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: wesola »

LaCoka pisze:Nie wiem czy już gdzieś był podawany ten link ale znalazłam tu sporo ciekawych pomysłów na umeblowanie klateczki
http://www.ratjes.nl/kooien :)
Wow - super...to się teraz będzie działo:)
Z nami: Velma, Daphne, Jannette Jr., Midnight, Galileo, Secret, Astrid, Swiftstick
Po drugiej stronie: Jannette...
Człowiek zrównoważony ma szczury na obu ramionach
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: Tili »

wesola ta klatka jest boska, kurcze niby mam teraz u rodzicow cos w tym stylu zmontowane, ale z duuuzo mniejszych klatek, ale jakos do glowy mi nie przyszlo, zeby u siebie zrobic taki hmm "tower" ze "zwyklych" klatek.
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: LaCoka »

Wesoła - klateczka super! Ja bym pewnie tylko nautykała więcej hamaczków, wiszących domków, etc bo moje paskudy uwielbiają ;)
wesola pisze:
LaCoka pisze:Nie wiem czy już gdzieś był podawany ten link ale znalazłam tu sporo ciekawych pomysłów na umeblowanie klateczki
http://www.ratjes.nl/kooien :)
Wow - super...to się teraz będzie działo:)
Nic nie mów, czekam tylko aż będę miała duuużo czasu i będzie "Pimp my klatka" ;D
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
wesola
Posty: 262
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 7:21 pm
Lokalizacja: Yorktown Heights, NY USA

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: wesola »

No, już więcej hamaczków mam. To sklepowe "cudo", które przyszło z klatką już odgryzione. Na jego miejsce przyszedł normalny polar i jeszcze jeden polar. Teraz czas na te wszystkie inne "pomysły"
Z nami: Velma, Daphne, Jannette Jr., Midnight, Galileo, Secret, Astrid, Swiftstick
Po drugiej stronie: Jannette...
Człowiek zrównoważony ma szczury na obu ramionach
nantosvelta
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 11, 2010 10:50 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: nantosvelta »

Od jakiegoś czasu przeglądam to forum i po dzisiejszym wyczynie aż musiałam założyć konto i opisać co zrobiłam xD
Od miesiąca czasu jestem szczęśliwa, że mam przy sobie Frajera ^^ Dzisiaj kupiłam mu dużą klatkę i po przeglądnięciu Waszych zdjęć (jestem pod mega wrażeniem ^^) zdecydowałam się uruchomić moją inwencję twórczą i wykombinować coś dla małego :D
Aparatu niestety nie mam, ale jak tylko będę mogła zrobić zdjęcie, to wrzucę :)
A zrobiłam mu taką fajną półeczkę, do której przymocowałam 2 małe drabinki (mam nadzieję, że mnie kumple nie zabije, bo poprzednia klatka jest jego, a z tamtej klatki je wymontowałam xD) Z braku innego środka wszystko musiałam zszyć igłą i nićmi, więc siedziałam nad tym sporo ;) I pociachałam jedną bluzkę, taką grubszą i zrobiłam mu hamaczek :D A co najlepsze, razem z klatką kupiłam mu hamak w sklepie i jak na początku się zaszywał pod tym zrobionym przeze mnie hamakiem, tak teraz sobie go upodobał ^^ A teraz taaak słodko śpi :-*
Jeszcze muszę nad półeczkami pomyśleć :)
A mały miał frajdę, bo sobie trochę polatał po pokoju, a jako, że ciekawski jest, to musiałam uważać szyjąc, bo ciągle zaglądał co się dzieje xD
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: Tili »

Skoro od jakiegos czasu przegladasz forum to powinnas wiedziec o najwazniejszej zasadzie, mianowicie, nie trzymamy szczurow w pojedynke.
Awatar użytkownika
Kaola
Posty: 142
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 10:10 pm

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: Kaola »

Jak dużą tą klatkę mu kupiłaś? Bo może poprostu zaadoptujesz sobie drugiego ogona i nie będzie problemu.

Rozumiem, że forumowicze sa rozdrażnieni jeśli chodzi o przymnanie szczura samego ale przecież można po ludzku, spokojnie wyjaśnić. A widać, że szczura kocha więc nie chce dla niego źle ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”