[Klatka] - Nowe urządzenie klatki Tasmana i Szogunka :)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[Klatka] - Nowe urz?dzenie klatki Tasmana i Szogunka :)!

Post autor: Wackowa »

Ostatnio dodałam zdjęcie klatki moich milusińskich do działu "Nasze klatki" W tym większa liczba forumowiczów pisała że powinnam urządzić im klatkę jakoś ciekawiej ponieważ jest duża, a większa część klatki jest pusta! Kilka dni temu ja wraz z moją siostrą przysiadłyśmy tak solidniej i postanowiłyśmy coś zrobić. Ja przyniosłam z mojego pokoju wszystko co nadawało by się dal szczurów, a i ona zrobiła to samo! Wprawdzie dużo rzeczy nie wykorzystałyśmy (a mamy tego dużo po chomiku jeszcze :-))

Na sam początek przedstawiam Wam bohaterów dzisiejszego zwiedzania ich willi! Tasmaniana [url=http://wacek_site.w.interia.pl/3.JPG]KLIK[/url] oraz Szoguna [url=http://wacek_site.w.interia.pl/4.JPG]KLIK[/url] Jak widzicie oba szczurki siedzą na półeczkach które obklejone są ceratką, która ochrania drewniane półeczki przed wsiąkaniem siuśków. Patrząc na klatkę z zewnątrz [url=http://wacek_site.w.interia.pl/7.JPG]KLIK[/url] Zauważamy duży obszar w którym umieściłam wiele zabaweczek którymi moje szczurki się zachwycają! Na pierwszym planie widać tunel, hamak, linki materiałowe do wspinaczki, oraz półeczkę na której siedzi Szogusiek!

Spójrzcie tutaj! Taki widok mają moje smrodki gdy siedzą na samym dole w trotkach! Tunel (Tasman go kocha, uwielbia w nim spać, i bujać się) Szczurki mają też kostkę wapienną która wisi sobie na prętach! [url=http://wacek_site.w.interia.pl/1.JPG]KLIK[/url]

A tutaj zobaczcie to mój pomysł hehe wstawiłam im mały transporter w którym są szmatki! Szczurki sobie wchodzą do niego i wychodzą!!
[url=http://wacek_site.w.interia.pl/2.JPG]KLIK[/url]

Postanowiłam zrobić im także kartonowy domek, do którego jest wejście z boku (drzwiczki są otwarte) oraz wejście zrobione z kółka z taśmy klejącej ;) Też lubią do niego włazić!
[url=http://wacek_site.w.interia.pl/5.JPG]KLIK[/url]

A to był pomysł mojej siostry Ewy! Miałyśmy w szafce starą półkę, która nigdzie nie wisiała! Zrobiłyśmy z niej pożytek i szczuraski mają dodatkową półeczkę :)


Mam nadzieje że podoba Wam się klatka moich maluchów :-) Bo im się bardzo spodobała!

[url=http://wacek_site.w.interia.pl/6.JPG]KLIK DO PÓŁECZKI DODATKOWEJ![/url]
Ostatnio zmieniony pt mar 03, 2006 12:42 pm przez Wackowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Szałas
Posty: 880
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:28 am

[Klatka] - Nowe urządzenie klatki Tasmana i Szogunka :)!

Post autor: Szałas »

no ładnie ładnie ^_^
" nie jestem oswojonym szczurem"
"Piotruś Pan nie żyje...Peter Pan is dead"
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - Nowe urządzenie klatki Tasmana i Szogunka :)!

Post autor: ESTI »

No super Ci to wyszlo, tylko obawiam sie, ze za jakis czas niektore z Twoich wynalazkow beda w strzepach. :lol: Niestety. ;)

Moze jeszcze jakas poleczke zrob, mozna kupic plastikowa deske do krojenia i przystosowac ja do klatki. Polecam tez sitko, jest trwalsze, latwo sie czysci i swietnie sie sprawdza. :thumbleft:
Obrazek
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[Klatka] - Nowe urządzenie klatki Tasmana i Szogunka :)!

Post autor: Wackowa »

Wiem że te moje małe szczuraski rozwalą to pudełeczko kartonowe oraz te sznury materiałowe, no ale cóż zrobi się nowe hehe :haha: ja właśnie nie wiem jak by to było z tą deseczką, gdyż wszystkie deseczki są takie małe! Mam taką fajną szybkę z grubego karbowanego szkła, i na pewno nadawało by się to na półeczkę dodatkową ale mimo to ze jest bardzo duża nie mieści się na szerokość, a nie mam jak jej przymocować!! Więc z tym może być gorzej! mam też taką fajną czerwoną półeczkę plastikową z dziurką (miał ją kiedyś chomik) ale też nie miałam pojęcia jak ją przymocować, żeby była stabilna i ładnie wyglądała :/
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] - Nowe urządzenie klatki Tasmana i Szogunka :)!

Post autor: ESTI »

W plastikowych polkach mozesz zrobic dziurki rozgrzanym "czyms metalowym" (koncowka noza, bardzo grupa duza igla, srobokret), dziurki robi sie na rogach i przymocowuje drutem do klatki. Ja tak robilam. ;)
Ze szklanym bedzie gorzej, mozesz przymocowac tez drutem, ale musialabyc mocno powiazac do bokow, zeby nie spadla. :drap:
Obrazek
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[Klatka] - Nowe urządzenie klatki Tasmana i Szogunka :)!

Post autor: Wackowa »

Dzięki za radę napewno wypróbuje!! A moze ktoś z Was ma jeszcze jakies inne pomyły dotyczące urządzania klateczki?
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Klatka] - Nowe urządzenie klatki Tasmana i Szogunka :)!

Post autor: czukukkcza »

rura PCV-pomysł krwiopijki;)
konar-ale jakiś fajny to lepiej skombinować jak sie ociepli...
digging box
czapkę zawiesić jako hamak
namiot z materiału...
a najlepiej to wypuszczać regularnie na pokój;P
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

[Klatka] - Nowe urządzenie klatki Tasmana i Szogunka :)!

Post autor: an »

czuk: a czapki nie zezra? z czapka nie probowalam, hamaki robilam ze starego, sztywnego dzinsu z lat 70tych, bo tylko on wytrzymal moje szczury ;)
a czapka? wydaje mi sie, ze jak ciur przegryzie w jednym miejscu, to zacznie sie pruc i bedzie po hamaku ;) ale to tylko moje przypuszczenia.

za to podsunelas mi pomysl, zeby zrobic digging box... w sumie, to mam dosc gleboka kuwete w klatce, wiec moze sie udac :> fajnie, wena mi sie wlaczyla :)
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Klatka] - Nowe urządzenie klatki Tasmana i Szogunka :)!

Post autor: czukukkcza »

[quote="an"]a czapka? wydaje mi sie, ze jak ciur przegryzie w jednym miejscu, to zacznie sie pruc i bedzie po hamaku [/quote]
wiesz co,mi to szczerze mówiąc zwisa mi to, mam kilka czapek w których nie chodzę i których z chęcią się pozbędę;)
a myśle że czapka mogłaby byc czymś w rodzaju sitko+hamak-kszałt sitka komfot hamaczka;)
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

[Klatka] - Nowe urządzenie klatki Tasmana i Szogunka :)!

Post autor: an »

no fakt, daje to troche inne wrazenia estetyczno-odczuciowe ;)

a czapek, to ja w ogole nie mam i na tym chyba polega moj problem ;)
swoja droga, to moglabym kiedys kupic jakas czapke specjalnie dla szczura... pomysle nad tym :) [bo mnie sie czapki tylko z welna kojarza, a przeciez wcale takie nie musza byc- wlasnie na to wpadlam o.O]
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Klatka] - Nowe urządzenie klatki Tasmana i Szogunka :)!

Post autor: czukukkcza »

można by w lumpexach kupić...zrestą mi się też pomysł z daniem ciurom dzianiny średnio podoba-jakoś niezbyt to-to solidne dla szczurzego pociągu do dewastacji;]
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Klatka] - Nowe urządzenie klatki Tasmana i Szogunka :)!

Post autor: Elly »

Hmm, a ja mam w klatce czapkę. Stwierdzilam ze dla mnie sie nie nadaje, i zrobilam z niej cos jakby domek wiszący :P Dziewczynom sie podoba, ale na ogol wolą hamak. Czapke zaczepiłam do kratek i konaru tak, ze zachowała okrągły kształt. Pysia ją przegryzła gdzies tam, ale nic sie z czapka nie dzieje, wisi nadal :]
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[Klatka] - Nowe urządzenie klatki Tasmana i Szogunka :)!

Post autor: Wackowa »

Dobry pomysł - wydaje mi sie że mam gdzies taką fajną starą polarową czapeczkę ;)
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

.::DU?E ZMIANY W KLATCE TASMANA I SZOGUNA =)::.

Post autor: Wackowa »

Miałam ostatnio hehe spory problem z półkami w klatce Tasamaniana i Szogusia! Drewniane półeczki, które od samego początku były w klatce zgniły. Zawsze je czyściłam, ale jakiś czas temu zakleiłam je ceratką. Wszystko wydawało się spoko, aż do wczoraj... ja wchodzę do siostry do pokoju i mówię że tu strasznie śmierdzi, mimo ze szczurki miały dzień wcześniej sprzątane. Postanowiłyśmy wyciągnąć półki i odkleić ceratkę. Słuchajcie po odklejeniu tych cerat wcale nie było przyjemnie, te półki nadzwyczajnie zgniły :/ Szczury musiały zrobić jakąś dziurkę której nie było widać, a te siuśki tam przeciekły :/ Wszystko myłam, wyparzałam wrzątkiem – ale jednak im tego nie dałam z powrotem. Znalazłam lepsze wyjście czym chciałam się pochwalić ;] Poszłam do takiego sklepu (normalnie najlepszy sklep – graciarnia znajdę tam zawsze wszystko hehe) I kupiłam takie tacki wielki co się kładzie pod suszarkę z talerzami ;) Warto było. Dziurki w pułkach zrobiłam nagrzanym gwoździem, sami oceńcie moją prace :) jestem ciekawa czy fajnie tow gląda :D pozdro dla waszych ogonasków!!


http://wacek_site.w.interia.pl/kl.JPG

ups chyba dałam to do złego działu jak co to prosze przenieście =)

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Czw Maj 04, 2006 7:53 pm ]
Wackowa, dawno nie mialam tyle roboty z jedyn postem...
pierwsze to musialam zrobi to scalenie Twoich postow. Jezeli chcesz cos dopisac to przez 60 minut po wyslaniu posta masz mozliwosc edycji!
Druga sprawa to prosze Cie zapoznaj sie z zasadami umieszczania grafiki na forum! Fotke zamienilam na link.
W koncu: masz temat o swojej klatce (ktory nawet jest uwzgledniony w spisie tresci) i zamiast go kontynuowac wolisz robic balagan i zalozyc nastepny. Tematy ze soba lacze.
Juz pomiajac to, ze nie w tym dziele umiescilas swoj nowy temat...
mod LuLu
Ostatnio zmieniony czw maja 04, 2006 6:54 pm przez Wackowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[Klatka] - Nowe urządzenie klatki Tasmana i Szogunka :)!

Post autor: Dory »

Ja myślę, że moje szczurasy by gryzły takie tacki. Zabezpieczyłaś je jakoś :drap: ?
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”