Ściółka dla alergika (szczura)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z doborem ściółki- alergia

Post autor: Mona i Kuba »

Chipsi Mais (granulat kukurydziany) dostaniesz raczej w lepszych (a przynajmniej tych dobrze zaopatrzonych) sklepach zoo, choc czasem mozna znalezc ten podklad w malutkich sklepikach, lub prosic o zamowienie. Musisz poszukac u siebie w miejscowosci :)

W necie znajdziesz bez problemu, cenowo zroznicowane i trezba pamietac o przesylce, ale czasem sie to oplaca jak wezmie sie wiecej rzeczy, ale takich rad to chyba udzielac juz nie trzeba ;P

My srednio placimy niecale 20zl za 10l ale to na 2 szczurzaste starcza na baaaardzo dlugo i smialo polecic ten zwirek mozemy. Nie ma "zapachow", nie pyli i nie ma takiego duszacego "wyziewu" jak jest zasikana, jak to sie dzialo w przypadku Pigwy i innych takich rozpadajacych sie zwirkow. Myslimy, ze warto sprobowac!
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Problem z doborem ściółki- alergia

Post autor: Myszowata »

Poki nie dotrze go mnie sciolka kukurydziana dalam za podloze rozdrobnione papierowe reczniki...otworzylam okna i wietrze pokoj i juz powoli kajby lepiej, pare dni powietrze i powinno byc dobrze,mam przynajmniej taka nadzieje. Ale przynajmneij walcze i bede miec tego swiadomosc ze wszystkiego sprobowalam. Podejrzewam ze glowna przyczyna byly te granulki z drzew iglastych, bo to nie wina moczu bo jak wywalalam podloze to nie bylo nic czuc. Czyli to podloze to taki cichy zabójca...Zyczcie mi powodzenia i trzymajcie kciuki za mnie i za Doris.
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z doborem ściółki- alergia

Post autor: Lulu »

Myszowata pisze:Czyli najlepiej zastosowac Chipsi Mais? Taka Lulu stosujesz z tych kukurydzianych ?
Tak, my stosujemy Chipsi Mais :)
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Problem z doborem ściółki- alergia

Post autor: Myszowata »

Sluchajcie dzisiaj niebo a ziemia sie czuje od kiedy wawalilam ta sciolke i wietrze codzienni pokoj z tego...Wszystkiemu byly winne te koreczki drewniane z drzew iglastych. Dzis schodzilam sie po zoologikach w miescie niestey nie dostalam chipsy mais.....bede musial zamowic przez internet..
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: Problem z doborem ściółki- alergia

Post autor: Bazyllia »

O rany, już myślałam że tylko ja mam ten problem. Już od kilku lat nie musiałam brać leków na alergie. A od kiedy mam Marcelinkę znowu się zaczęło. Zastanawiałam się właśnie na co konkretnie jestem uczulona bo kiedy Marcela siedzi u mnie na ramieniu to nie mam nagłych objawów. Raczej jak wchodzę do swojego pokoju gdzie stoi jej wielka klatka. Poza tym, od kiedy ma większą klatkę katar i duszności u mnie się nasiliły. Jako ściółki używam Cat's Dream. To są takie kołeczki z drewna sosnowego. Wydawały mi się dobre, pochłaniają zapach, mogę je wymieniać co tydzień. Czy ktoś z was też ich używał? Nie wiem co zrobić :( Miałam poważne plany sprawienia sobie drugiej szczurci, ale nie wiem czy dwa szczurki nie oznaczają jeszcze większej alergii? Czy to wina tych Cat's Dream?
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Problem z doborem ściółki- alergia

Post autor: Myszowata »

Ja wlasnie uzywalam koreczkow drewnianych z drzewa iglastego ale innej firmy od kiedy pozbylam sie tej sciolki jest wszystko ok, mozesz miec tez alergie na mocz szczurzy jak ja poniewaz nasiakniete podloze leci do powietrza ktoro wdychamy, w skotek czego pozostal mi tylko katar z ktorym walcze. Takze proponuje zmiane sciolki na inna...u mnie dalo to rezulalty...wywalic wszystko umyc i wywietrzyc pomieszczenie i powinno byc ok :) U mnie po tym dusznosci ustapily :) Jedynie obecnie z powodu moczu mam katar...Obecnie jestem na etapie zamawianai podloza kukurydzianego,ktore polecono mi ze wzgledu na alergie. Pozdrawiam i zycze wytrwałości :) Damy rade :)
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: Problem z doborem ściółki- alergia

Post autor: Bazyllia »

Dzięki :) Tak zrobię. Ale zostało mi jeszcze pół paczki kołeczków więc kukurydziane kupię dopiero za jakiś czas. Mam wielką nadzieję że pomogą! :) Wtedy się okaże czy jestem uczulona na mocz.
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ściółka dla alergika (szczura)

Post autor: Saaa »

A jaka sciolka jest najlepsza? Moj chlopak ma alergie na sciolke i zastanawialam sie na jaka mam zmienic. Obecnie uzywalam cat's dream, pinio i pet's dream
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”