RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: zuzka-buzka »

wiesz, trotki uczulają. Musisz uważać. Z resztą, to dla koni, pewnie zrobione z byle czego, bo pod końskie kopyta. :-\
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: mietła »

Niby w opisie jest,że dla gryzoni też ale zawsze to lepiej zapytać.Może akurat ktoś używa to wie czy są ok czy do bani. ???
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: zuzka-buzka »

możesz popytać tych, co mają dużo szczurów. Oni prędzej by używali czegoś takiego niż np. ja, mając 2 szczurki. ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: WildHeart »

ja mam 9 i nie uzywam trocin bo bym je musiala wymieniac co 2 dni ;D chipsi sie nadaja dla szczurow teoretycznie. ale to nie najlepszy wybór. :)
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: mikanek »

a ja myślę, ze zależy od zwierzaka, mogą ale nie muszą uczulać. Ja kilka dni temu wsypałam dziewczynkom trotki i żadnych negatywnych reakcji nie zauważyłam. A do siurkania mają dwie kuwetki ze żwirkiem, trotki dla pokrycia powierzchni klatki, zeby nie było łyso i zimno
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
pazurek89
Posty: 16
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 5:02 pm
Lokalizacja: Opole

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: pazurek89 »

Ja się nie zgodzę, że trociny Chipsi są marnej jakości i uczulają. Stosowałam je ponad rok (te cytrynowe) i wszystko było ok. Potem przerzuciłam się na Chipsi Super - takie drobniejsze wiórki, które lepiej pochłaniają zapachy.
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: WildHeart »

co do uczulania, to moich szczurów tez nie uczulały :)
ale przetestowałam już wiekszość żwirków, trocin, wałeczków i innych cudów i stwierdzam że trociny musiałam najczęściej wymieniać :)
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: zuzka-buzka »

Kurczę, a ja kupiłam jakieś z zoolux'a (nie było chipsi) i się drapią. ;/ Dzisiaj zmienię na chipsi, a jak dalej będą się drapać, to na żwirek, a jak przy żwirku będą się drapać, to do weta. Powinnam do piątku stwierdzić, czy chipsi też uczulają. Mam nadzieję, że nie.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: WildHeart »

one nawet uczulac nie musza :) wystarczy ze pyla i to moze swedziec :)
ze nie wspomne ze w trocinach i sianie najlatwiej pasozyty przyniesc :)
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: Devona »

Trociny nie są gorszą ściółką, uczulają tak samo często jak inne drzewne podłoża. Chipsi Citrus są nieco bardziej wydajne i chłonne w porównaniu do Classic, natomiast Apple mają bardzo intensywny zapach i ten dodatek zapachowy bywa uczulający, poza tym to naprawdę nie jest przyjemny zapach jabłka, tylko raczej takiego syntetycznego "zielonego jabłuszka".

Znam osobę, która regularnie używała trocin Tierwolh, więc to nie jest prawda, że trociny dla koni są gorsze niż te dla gryzoni. Sama kupowałam wiele razy trociny Pinio dla koni i także świetnie się nadają dla ogoniastych. Wiele osób chwali trociny Chipsi Super, dla mnie są za drobne, przez co przyczepiają się do szmatek i trudno to później wytrzepać (zostają nawet po praniu).

Co do pasożytów - w przypadku trocin i siana często słyszy się o "nieproszonych" gościach, ale ta powszechność zjawiska wynika z dużej popularności tych ściółek. Występowanie pasożytów jest zależne od pochodzenia podłoża, a nie od jego postaci - wiele osób kupuje najtańsze trociny i przywozi siano ze wsi. Tak naprawdę "robale" mogą być w każdej organicznej ściółce i karmie.

Trociny nie pylą bardziej niż inne ściółki, może nieco więcej "kurzu" unosi się podczas nasypywania ich do kuwety, za to granulowane ściółki drzewne (żwirki typu Pinio) po kontakcie z wilgocią rozpadają się i wtedy pylą. Przeokropnie pylą kocie żwirki, zarówno drewnianie, jak i bentonitowe, ale też tylko podczas nasypywania.

To, że informacji o pyleniu, uczuleniu czy pasożytach w przypadku trocin jest więcej, wynika z ich popularności oraz często z pozyskiwania ich z niepewnych źródeł, więc nie ma co trocin demonizować.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: zuzka-buzka »

A benka ktoś używa? tj. żwirku bentonitowego? jak często trzeba zmieniać? Fajny, bo zbryla.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: Chyna »

Dla mnie to najlepsze trociny.
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: Devona »

zuzka-buzka pisze:A benka ktoś używa? tj. żwirku bentonitowego? jak często trzeba zmieniać? Fajny, bo zbryla.
Na pewno znajdziesz informacje o Benkach w wątku o ściółce. Ogólnie rzecz biorąc ja uważam, że zbrylające żwirki bentonitowe są niebezpieczne dla ogonków, ponieważ powstałe bryłki szybko "kamienieją", wyobraź sobie, co by się stało, gdyby szczur zjadł odpowiednio dużą ilość takiego żwirku i do zbrylenia doszłoby w przewodzie pokarmowym. Jeżeli chcesz używać ściółek zbrylających, to są przecież drewniane żwirki o takich właściwościach (Cat's Best zbrylający, Hilton zbrylający).
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: zuzka-buzka »

Ale np. Hiltona też mogą zeżreć. ;) Ryzyk fizyk, ja używałam Benka przy myszkach przez długi okres czasu i nic się nie stało. ;) Poczekam jeszcze na wypowiedzi innych. :P
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: RE: [Sciółka] - Trociny Chipsi

Post autor: mietła »

Moja koleżanka używa Benka dla królika i jest bardzo zadowolona.Ja teraz kupiłam Bes't Dream i uważam,że są dobre.Ale mam 1 ogonka tylko(nie wiem jak sprawdza się przy większej ilości).Niedługo przenoszę moją szczuraskę do większej klatki i koleżankę jej zafunduję :)
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”