Jakich używacie ściółek?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jakich ściółek używasz ? ( ankieta od 2011 r.)

trociny/wiórki
68
27%
siano
10
4%
żwirek drewniany
102
41%
żwirek silikonowy
3
1%
żwirek zbrylajacy(takie szare albo białe granulki)
43
17%
inna- napisz jaka
11
4%
nie używam
12
5%
 
Liczba głosów: 249

Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Jakich używacie ściółek?

Post autor: krwiopij »

Ja prawdę mówiąc nie bawię się w wybieranie ze ściółki kupek... Bo po co? Bandytka mieszka teraz sama z klatce 100x50x90 cm, żwirek ma w kuwecie na dnie i tam się załatwia - po jakie licho miałabym wygrzebywać stamtąd kupki? Ściółka dobrze pochłania zapach, szczura naprawdę nie musi przebywać w rejonie swojej toalety, jeśli nie ma na to ochoty, więc wystarczy wymienić cały żwirek co 2-3 tygodnie i tyle. Mogłabym rzadziej (bo wystarczyłoby wymienić go tylko w kącikach, w których Bandit się załatwia), ale kurz się zbiera, a nie chcę, żeby Bandytka musiała go wdychać za dużo.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
poesjeAnn
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 9:52 am

RE: Jakich używacie ściółek?

Post autor: poesjeAnn »

hmm, ja wreszcie zrobilam experyment... wrzucilam maluchom sam zwirek
nie sa zestresowane, kupy latwo wyciagnac, a i nie smierdzi
narazie tak jest 2 dni... normalnie po 2 juz by strach bylo tam zagladac;)

zobaczymy dalej
Kochane Duszki: Neronek, Nutka, Ketonek
chudy135
Posty: 79
Rejestracja: sob cze 09, 2007 4:27 pm

RE: Jakich używacie ściółek?

Post autor: chudy135 »

Krwiopijka to masz bardzo wychowanego zwierzaczka bo mój robił wszędzie pomimo prób nauki gdzie trzeba załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne.
R.I.P. [*] Husky
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Magamaga »

Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: yss »

maga: czukukkcza wlepiała to już w 'wyszperane na allegro', ja tam podałam też koszt wysyłki tej ściółki. jak dla mnie bomba, kupować! :) nawet jeśli nie będzie takie super jak cat's dream, to lepsze od trotów... a tańsze niż dobre żwirki. w sumie dobrze że piszesz, bo sama miałam kupić ale mi wyleciało z łepka, że jest taka oferta  :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Bałagan
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:58 pm
Lokalizacja: Gniezno

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Bałagan »

Uzywał ktos z was suszonej trzciny?

Za kilka dni ja sprobuje, bo mam jezioro blisko domu, wiec byloby to bardzo ekonomiczne..
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Magamaga »

Jeśli chodzi o tą podściółkę - już ją dostałam więc na plus liczy się błyskwiczna przesyłka. Niestety widzę, że wałeczki po zasikaniu zmieniają się w trocinową papkę - podejrzewam, że czeka mnie wybierani.
Czy tak jest i w przypadku profesjonalnych drewnianych żwirków?
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Nina »

Magamaga pisze: Czy tak jest i w przypadku profesjonalnych drewnianych żwirków?
U mnie było tak zawsze, a próbowałam kilku przy jednym szczurze. Dlatego nigdy nie polecam cat's dream'a itp.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: yss »

niestety, gdzieś ta wilgoć musi się podziac i żwirki drewniane się rozsypują i zlepiają w kłąb.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Magamaga »

Po 2 dniach rzeczony żwirek zaczął podśmierdywac. Po wybraniu kupek i przesianiu zasikanego żwirku jest ok. Kupilam sciółkę "no smell" i wyłożyłam mojej stworze chałupkę bo nie chce spac na tym drewnianym zwirku.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Nikitka_219 »

Tydzień temu kupiłam żwirek '' cat's dream'' tak polecany i rzeczywiście! Jestem zadowolona,po tygodniu jeszcze nie śmierdzi  ;D mieszam go z równie dobrymi trocinami ''chipsi'' o zapachu cytrynowym  ??? ale jakoś nie pachną,nastęnym razem kupię zwykłe .Taka mieszanka jest naprawdę bardzo fajna i wystarcza na długo.
Obrazek[/URL]
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Landrynka »

ja tam w chipsi nie widze nic niezwykłego... ale megan są super. Takie hmm.. suchutkie? i takie spore dość. i nie tak zbite jak chipsi
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Nikitka_219 »

No fakt,chipsi są zbite,ale dla mnie to jeszcze lepiej,łatwiej mi się z nimi 'pracuje' .Jak dawałam szczuraskom trociny o większych wiórach,to miałam tak nabrudzone na podłodze...Poza tym chipsi nieźle wchłaniają  :DA megan jeszcze nie próbwałam  :)
Obrazek[/URL]
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: czukukkcza »

u mnie nie ma jednej warstwy.jest ich kilka.
najpierw sypię odkażacz Certech.potem pochłaniacz wilgoci PetSanit.potem żwirek koci TescoValue.na to jeszcze trochę PetSanit i Certech.na to paczka trocin Chipsi o zapachu zielonego jabłuszka.na wierzch trotów sypię Certech i mieszę lekko,żeby wszedł między troty.
i nie śmierdzi przez dwa tygodnie :)
ale...wstyd się przynać...uwielbiam zapach zasikanych przez moje smalce trotów :-[
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
kr_zy_hu
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 10:37 am

Odp: Jakich używacie ściółek?

Post autor: kr_zy_hu »

ja uzywam trocin i nie wiem jak to sie nazywa alejest to zrobione z konopi indyjskich taka fajna sciułka :P to jest najlepsze ze swojego czasu była za 30 zł5 kg worek teraz pakuja ja do woreczków do 15 litrów i wychodzi 2.50 zł :P a ładnie pochałania wszelkie zapachy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”