[Ściółka] Chipsi Classic

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

[Ściółka] Chipsi Classic

Post autor: zalbi »

chodzi mi o coś takiego:
http://www.kacikpupila.pl/sklep/chipsi- ... -9141.html

bo w porównaniu z chipsi mais jest to dużo tańsze a wygląda podobnie. bo to chyba nie są trociny.

miał to już ktoś?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Ściółka] Chipsi Classic

Post autor: Magamaga »

Wydaje mi się, że to jednak są trotki.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Loryel
Posty: 125
Rejestracja: czw lip 16, 2009 5:04 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Ściółka] Chipsi Classic

Post autor: Loryel »

To ja zadam w tym temacie moje pytanie : a co myslicie o takiej wysciolce? http://www.petco.com/product/14454/Care ... nimal_Rats to jest zrobione z takiego papieru miekkiego ala chusteczki higieniczne ale nieco inne nie wiem do czego to porownac.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Ściółka] Chipsi Classic

Post autor: zalbi »

specjalnie przeszukałam forum i nie bylo o tej ściółce, i założyłam temat o CHIPSI.

to, co podałeś, nie ma nic wspólnego z chipsi.


ale nie wydaje mi sie by to były trociny.. są trociny chipsi i nazywają sie trociny.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Loryel
Posty: 125
Rejestracja: czw lip 16, 2009 5:04 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Ściółka] Chipsi Classic

Post autor: Loryel »

Ok sorry za off top zaloze odpowiedni temat.
P.S. Jestem dziewczyna ;)
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: [Ściółka] Chipsi Classic

Post autor: Devona »

Zalbi, Chipsi Classic to na pewno trociny - wiem, bo kupowałam w zooplusie, tam też nazywają się podściółka, ale w opisie wprost jest napisane, że to trociny.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Ściółka] Chipsi Classic

Post autor: zalbi »

a rzeczywiscie nie pylą? i smierdza cz nie?


myślę nad czymś, co mogłabym zabrac na te kilka dni, gdy będziemy we Wrocławiu przed wystawą.

a nie chcę pakowac chipsi mais do torby bo będziemy i tak obładowani..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: [Ściółka] Chipsi Classic

Post autor: Devona »

Chipsi Classic są tak średnio wydajne w pochłanianiu zapachów - polecam raczej Chipsi Citrus, prawie nie pachną, ale to zupełnie inna jakość. Trociny Chipsi nie pylą jakoś specjalnie, ale wiadomo, że każda ściółka trochę pyli ;) . Jeśli szukasz alternatywy dla Chipsi Mais, a nie chcesz stosować tradycyjnych trocin, spróbuj Chipsi Super, ściółki wróciły do zooplusa, więc są dostępne także w Polsce (klik). To niby trociny, ale bardzo drobne, trochę przypominają żwirek (mam na myśli drobny żwir, a nie granulat potocznie tak nazywany ;) ).
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Chipsi Classic

Post autor: pin3ska »

Juz ja widze jakby po szczurzych zapasach wyglądał pokoj - cały w drobniutkich wiórkach...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: [Ściółka] Chipsi Classic

Post autor: Devona »

Pine3sko, to wszystko zależy od klatek. Ja mam już tylko jedną polską i tylko z niej się naprawdę "sypie" ;) . Zagraniczne klatki mają wysokie kuwety lub są tak zorganizowane, że szczury nie mają kontaktu ze ściółką. W każdym razie mam 14 szczurów, trzy klatki i ogólnie nie jestem "zasypana" trocinami ;) .
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Ściółka] Chipsi Classic

Post autor: pin3ska »

Devona, to zalezy od temperamentu szczurów :P Ja mam towera i koło klatki zawsze syf nieziemski... Wysoka kuweta im jakos nie przeszkadza :-\ Jak mialam chipsi mais to była tragedia po prostu. Całe mieszkanie było w tym, czułam sie jak w gigantycznej kuwecie ::) .

Szukam czegokolwiek co nie bedzie pylic, ale chipsi mais odpada, bo to była katastrofa... do tej pory wygrzebuje tą sciolke z roznych dziwnych miejsc w domu...

Czy ktos moze aktualnie uzywa tego Chipsi Super i moze mi pokazac zdjęcie tego jak to dokładnie wygląda z bliska? Najlepiej na dłoni zebym miala punkt odniesienia... Plisssss...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Devona
Posty: 275
Rejestracja: czw sie 28, 2008 1:47 pm

Re: [Ściółka] Chipsi Classic

Post autor: Devona »

Ja pisałam o trocinach, Chipsi Mais jest chyba łatwiej unosi się w powietrzu i może stąd efekt zasypania. Trociny tak nie "latają", trochę zawsze znajdzie się poza kuwetą, ale nie wiem, czy garść by się z tego uzbierała.

Co do zdjęć - nie wiem, czy ktoś na tym forum korzystał w ostatnim czasie z Chipsi Super, bo dość długo nie były dostępne w polskim zooplusie. W niemieckim można kupić także wersję dla koni w bardzo dużych paczkach. Na innym forum, którego nazwy podawać tutaj nie wolno ;) katasza regularnie używa trocin typu Super, najpierw Chipsi, a teraz tych dla koni, ją możesz poprosić o fotkę.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Ściółka] Chipsi Classic

Post autor: zalbi »

w sklepie, w którym zamawiałam, nie było chipsi super a zależało mi na czasie - wczoraj zamówiłam, dzisiaj odebrałam, w kąciku pupila. mam ten sklep na miejscu.

zamowiłam z ciekawosci chipsi apple i chipsi classic. classic to trociny ale są drobniejsze i bardziej miękkie od tych, które mozna spotkac w zoologach po kilkadziesiąt groszy. i nie pylą - na prawdę.
za to chipsi apple slicznie pachną, pachnie mi tym cały pokój i panowie też pachną bo sypnęłam im tego trochę do kuwety.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Koralyn
Posty: 53
Rejestracja: czw lip 22, 2010 12:51 pm

Re: [Ściółka] Chipsi Classic

Post autor: Koralyn »

Ja używam Chipsi Classic. Na opakowaniu jest napisane, że pochodzi w 100% z włókien roslinnych i jest dobra dla wszystkich gryzoni. Trociny są drobne ale moje szczury tzn jedemn z nich przekopuje cała sciolke na koniec klatki. Wiec w sumie teraz nasypuje jej tylko troszke w róg a on tam się załatawia. W kazdym razie sciólka nie chlonie jakos specjanie ale jest ok. Szczurki nie kichaja i wszystko gra. Mysle ze to dobra sciolka, chociaz cos bardziej chlonnego by mi sie przydalo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”