[Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

ol. pisze:Jeśli mogę coś zaproponować, to kuweta w wysokoiej (nawet 15 cm) plastikowej misce sprawdza się o wiele lepiej, niż te narożne, sprzedawane typowo dla gryzoni. Przez niski bok naprzeciwprostokatny bobki wylatują na równi ze żwirkiem, nie wspominając, że przy większej ilości szczurów jest po prostu za mała. I mimo, że szczur załatwia się w kuwecie to i tak w krótkim czasie duża część zawartości ląduje na zewnątrz.
Wysokie miski są idealne, a wokół nich czyściutko. Jedyne co potrzebne to w miarę duża klatka, ale taką chyba masz :)
U mnie wyższe kibelki się nie sprawdziły , bo leniuchy albo nie właziły do środka , albo wieszały na bokach i wywracały wszystko . Teraz mam taką na 3 cm , nie wywróciły jej , ale mają tam spizarnie .Nie wiem czy mają tam kibel :D

Jak bedzie drybed to napiszę jak sie sprawuje .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Sheeruun »

Jak myślicie, jest sens wysypywać całą kuwetę (dużą) żwirkiem? U mnie niestety nie sprawdziła się mała kuweta, chłopcy i tak robią gdzie chcą. Zaczęło się od dołu klatki, potem na piętrach.. a teraz nawet poza klatką znajduję bobki i to w sporych ilościach :-X
I zastanawiam się, czy wysypanie całego dołu żwirkiem dałoby jakiś rezultat. Może przynajmniej poza klatką by się nie załatwiali, to jest irytujące.. :-X
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
aBRa
Posty: 242
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 11:43 am
Lokalizacja: Białystok

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: aBRa »

Moje mają żwir/trociny w całej kuwecie i właśnie do niej lecą walnąć kupsko, nawet gdy są na wybiegu (gorzej z sikami, które są dosłownie wszędzie). Spróbuj a nuż załapią.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

W tej chwili moje mają 2 kibelki (na 4 szczura) z Cat's bestem , bo jeden duzy to dla nich za mało. A na reszcie sa papierki, reczniczki i szmatki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Sheeruun »

U mnie są gazety i szmatki oraz jedna kuweta narożna, ale bobki są wszędzie.. :(
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Sheeruun »

Wysypałem dziś całą kuwetę żwirkiem. Jakby komuś się to przydało - wysypanie kuwety od Fureta XL to niecałe dwie 10 litrowe paczki żwirku Pinio :P
Zobaczymy jak się to sprawdzi.
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Izold »

A ja mam pytanie-
chce nauczyć moje samce siusiania i kupkania w jednym kącie, a nie np na środku klatki by przyklejało się do miski lub im do nóżek. czy sypanie sciółki tylko w kąt klatki, tam gdzie kupki podziała? zrobiłam tam, i tylko w jednym kącie coś mają, siedzą na plastiku...:)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

Powinno podziałać . Wysyp ściółkę na jakąs duża plastikowa miseczkę , na poczatku większą, postaw w miejscu gdzie najwięcej kupkają (byle nie na środku :D ) U mnie mają dwa duze kibelki (bo kupkowały po na koncu klatki ( w dwóch rogach) . Na reszcie mają chusteczki i szmatki i papierki. Kupkają i sikają jeszcze w innych miejscach (na srodku tez) , ale spora cześc juz ląduje w kuwetkach.
Mamm 3 dziewczyny i kastracika , kuwetki uzywają trez jako spizarni(to normalne). Samce moga dodatkowo znaczyc teren , ale zrobienie kibelka napewno jakoś skumuluje kupy choć trochę w jednym miejscu. Tylko jak wymieniasz sciółkę , do tych nowych daj trochę kupek z poprzedniego.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: LaCoka »

Izold pisze:A ja mam pytanie-
chce nauczyć moje samce siusiania i kupkania w jednym kącie, a nie np na środku klatki by przyklejało się do miski lub im do nóżek. czy sypanie sciółki tylko w kąt klatki, tam gdzie kupki podziała? zrobiłam tam, i tylko w jednym kącie coś mają, siedzą na plastiku...:)
Jeśli chodzi o sikanie to i tak będą to robiły chyba wszędzie, nie da się odzwyczaić szczura od obszczywania wszystkiego, przynajmniej takie jest moje zdanie ;) ja radzę sobie z tym w ten sposób, że ulubionym miejscem do sikania moich dziewczyn jest jeden z tarasów, więc kupiłam w sklepie takie meega duże podpachy i obkleiłam nimi ów taras- wsiąka, nie ścieka :D a jeśli chodzi o sypanie ściółki tylko w jeden kąt klatki to wydaje mi się, że i tak ją wszędzie rozniosą więc polecałabym raczej zainstalowanie niewielkiej kuwetki ze żwirkiem w miejscu gdzie najczęściej znajdujesz bobki :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Izold »

LaCoka pisze:meega duże podpachy
Chyba z tego skorzystam! :D
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: LaCoka »

Izold pisze:
LaCoka pisze:meega duże podpachy
Chyba z tego skorzystam! :D
I mają podwójne zastosowanie! Wchłaniają siuśki i robią za materacyk, na którym można spać ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Izold »

Bleee... :D
Ale już przykleiłam dwie wkładki, obok siebie, i już widzę bobka ;)
dziękuje za pomysł. :D
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: LaCoka »

Nie ma za co, sama znalazłam go kiedyś w necie i przypomniało mi się o nim jak zobaczyłam po raz kolejny pływający taras ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
joasik
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 11, 2010 12:45 pm

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: joasik »

Ja wysypuje na całej klatce żwirek drewniany a po rogach pod żwirkiem niewielką ilość trociny i nie mam problemu z utrzymaniem czystości ale to też pewnie zasługa żwirku ten mój bardzo fajnie wchłania zapachy i wilgoć więc taka 30 kg paczka wystarcza mi na długo a cena bardzo niska nie jest to jakiś firmowy a nawet bardziej mojemu fredziowi odpowiada bo nic się nie pyli a ja jestem zadowolona co do ceny :D
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Babli »

A jakiej firmy masz żwirek? I gdzie kupujesz takie duże opakowania?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”