[Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
joasik
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 11, 2010 12:45 pm

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: joasik »

Ja kupuje w firmie która sprzedaje żwirek w orginalnych opakowaniach od producenta dlatego też mają taniej za 30 kg zapłaciłam 30 zł tylko odebrałam sobie osobiście ale z tego co wiem wysyłają też kurierem, prześlę ci stronkę http://www.allegro.pl/item955891649_zwi ... slask.html. Ja w każdym razie jestem zadowolona z niego :)
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Effie »

Moja klatka nie jest co prawda jakaś mega wielka, ale ma te swoje 60/40. Wykładam dno ręcznikiem a w rogu stawiam kuwetkę (oczywiście świniaki robią do niej jak im się spodoba). Niestety to gdzie ostatnio znalazłam ręcznik przeszło moje najśmielsze oczekiwania (zwisał prawie z sufitu klatki). Poza tym śmierdzi toto aż zapiera dech w piersiach. Dlatego chyba zrezygnuję z tego rozwiązania na rzecz jakiegoś materacyka... Ewentualnie żwirku. No chyba że macie jakiś pomysł jak sobie poradzić z bobrowaniem szmatek, bo ręcznik leży sobie zwinięty w jednym kącie a one biegają po plastiku :(
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: alken »

ja zostawiam goły plastik, łatwo zetrzeć czy pozbierać kupy a szczurom to w niczym nie przeszkadza. i tak tam nie sypiają czy coś, tylko biegają albo jedzą "mokre" z dużej michy.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Tili »

ja mam granulat drewniany na calej pow kuwety,a w rogu fretkowa kuwete, w ktorej jest zwirek. Chlopaki maja caly czas sucho, bo siuski wsiakaja w granulat, a trzeba ich naparwde sporo, zeby granulat zamienil sie w trociny,a kupki przesiewam 2x dziennie i mam spokoj. Nic nie smierdzi i jest czysto.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: alken »

moje na dole praktycznie nie sikają, a to co leci z góry tez gdzieś po drodze się zatrzymuje na pięterkach, kratach czy brzegach kuwety. poza tym już sobie wyobrażam te dźwięki w nocy gdyby cała powierzchnia była pokryta żwirkiem ::)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Tili »

W sumie kwestia przyzwyczajenia, ale jak daje dosyc gruba warstwe granulatu to wbrew pozorom nie halasuja tak bardzo nawet jak tocza wojny, a klatka stoi praktycznie przy luzku i to przy naszych glowach, wiec gdyby to bylo az tak halasliwe to bankowo bym z tego zrezygnowala.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

A jaki masz granulat ? Bo obecnie testuje rózne rzeczy :D w kibelkach mam drewniane "kołeczki" , a na podłodze pomaranczowy Benek. Na razie jest niezłe , bo to nie pyli chyba , bo to takie "kamyczki" .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Tili »

Drewnianego Hiltona uzywam do kuwety drobnego zbrylajacego Hiltona.
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Effie »

Wiem, że to może się wydać głupie pytanie, ale proszę o doprecyzowanie: czy mówiąc o zbrylającym żwirku mamy na myśli na przykład te zapachowe kryształki? Ja używam zielonego Benka. Dziś po raz pierwszy wysypałam żwirkiem całą kuwetę. Muszę przyznać, że wygląda to dosyć higienicznie. Zobaczymy czy nie zacznie śmierdzieć za chwilę tak jak to było w przypadku ręcznika. I czy samemu gó*** się spodoba... O dźwiękach szczerze mówiąc nie pomyślałam...
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: alken »

zbrylające moga być różne, drewniane, bentonitowe, silikonowe. ja akurat nie jestem fanką tych sztucznych, nie wiadomo czy się szczur nie naje tego albo co.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Effie »

No właśnie... Ja w sumie chyba następnym razem wypróbuję betonitowy. Mnie osobiście KUSI zapachowy Benek...
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

U mnie zapachowe odpadają , bo Florka (labinka ) zaraz pewnie dostanie uczulenia :/
Ten, co mam teraz to jest taki jakiś dziwny http://karmazdostawa.pl/super-benek-uni ... ab232ba38b bo jak namoknie to sie robi takie błotko. Chyba następnym razem kupie jakiś drewniany, sam już nie wiem :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: klimejszyn »

ja całe kuwety wysypuję trocinkami Chipsi. różnymi, teraz akurat jabłkowe, pół na pół z jabłkowymi Animalsa.
nie wyobrażam sobie wysypywac całej kuwety drewnianą ściółką czy żwirkiem bentonitowym. po pierwsze - na wysypanie moich kuwet w klatkach poszłaby tego kupa, po drugie - zbankrutowałabym.
trocinki są dobre, bo kupki w nich giną i spokojnie przy tyle ogonach wystarcza jak zmieniam raz na tydzień całość.
chyba, że nażrą się gerberków czy gotowanych warzywek i wszędzie pływają miękkie kupki :D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Paul_Julian »

No własnie po zapachowych chipsi moje obydwa białaski sie pochorowały. A coś musze wymyślec , na samych ręczniczkach sie nie da , bo smród straszny. Z kibelków wyrzucają kołeczki. Tym gorzej, że ja mam katar sienny i naprawdę nie czuje nic, dopoki sie nie nachylę nad klatką ( a to dopiero jak stanę na łózku). Za to moi rodzice czują wszystko wyjątkowo :/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: klimejszyn »

a jakbyś im wysypał całą kuwetę chipsi clasic ?
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”