[Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Sky »

Jaka to dokładnie ściółka? Trociny? Jeżeli tak, to bym uważała, w trocinach często mogą występować pasożyty, a Vitapol nie jest polecaną firmą. W dodatku zapach pomarańczy może drażnić szczurze nosy, jak już to obstawiałabym na bezzapachową opcję - to tylko chwila przyjemności dla nas, po dniu-trzech śmierdzi tak samo :D
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: Blanny »

Bardzo długo używałam wersji: żwirek drewniany (Cat's Best Albo animal's best, czy jakoś tak) na całość kuwety + Benek bentonitowy do małych kuwetek (bo chłopaki się kuwetkują i tylko na benka robią), ale postanowiłam od tego odejść. Zapach drewna mnie drażni, jest ciężki, unosi się w powietrzu. Obsikany zaczyna bardzo szybko strasznie jechać. Mam astmę i przy sprzątaniu duszę się tak, że parę razy muszę się inhalować. Masakra.
Postanowiłam więc wrócić do starego rozwiązania, które stosowałam na samym początku: bentonitowy na cała kuwetę i tyle. Nie pyli, nie śmierdzi, dobrze wchłania zapach, nie rozpada się i przy sprzątaniu nie świszcze nad nim jakby mnie dusza opuszczała.

Każdemu, kto ma astmę albo tego typu problemy polecam rozwiązaniem z samym bentonitowym, bo naprawdę przeszłam już przez wszystkie żwirki drewniane, trociny, trociny bukowe, ścinki bukowe, ręczniki papierowe, szmatki i nie wiadomo co jeszcze i nic tak nie chłonie zapachów i nie jest tak optymalne dla astmatyka jak żwirek bentonitowy.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 9:10 pm

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: sztefyn »

To w końcu pellet jest dobry czy raczej zainwestować w jakiś droższy żwirek? :)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: nienazwana »

Kupiłam ostatnio wielkiego klaciora i ten klacior ma oczywiście wieeeelką kuwetę. Dlatego też kwestia taniego, ekonomicznego a dobrego żwirku dla ogonów stała się dla mnie co nieco istotna ;) . W mniejszej klatce używałam cat's dream i cat's best ekoplus ( albo odwrotnie jakoś tak :-\ ). Ten nie zbrylający się trochę pylił, zwłaszcza przy kończeniu opakowania, ale ogólnie chyba jest w miarę ok. Za to zbrylający ekoplus rozczarował mnie. Jest drogi / nie wiem czy są dostępne w handlu większe tańsze opakowania ja kupowałam 5 kg/. Jakuś tak, ten mój wcale się nie zbryla, ja bym powiedziała że się rozpaćkuje, a do tego granulki są bardzo drobne (może o to chodzi?) i moje małe roznoszą je wszędzie na łapkach i do znoszonego (niestety :-\ ) do kuwety jedzenia im się lepi. A przede wszystkim jest drogi. Teraz zamówiłam na allegro jasny drewniany żwirek z firmy euroecozoo (pojawiał się już we wcześniejszych postach), 75 l (3 worki po 10 kg); podobno bardzo dobry i ma nie pylić. 44 zł z przesyłką! Zobaczymy jak przyjdzie za 2 dni. Jakoś nie mogę się przekonać do tych bentonitów, wydają się takie sztuczne (bo są!) a poza tym chyba nie wychodzą taniej. Już się zastanawiałam ostatnio czy jest ekonomiczny i higieniczny ;) sens mieszać w kuwecie żwirek drewniany i bentonitowy? Dotychczas nie zabrałam się do nauki moich ogonków korzystania z narożnej mniejszej kuwetki, więc sypię żwirek na całą powierzchnię kuwety (100 cm/60 cm) i trochę go schodzi :-\.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: [Ściółka] Żwirek do dużej klatki

Post autor: nienazwana »

Od kilku dni testuję w nowej dużej klatce zakupiony na allegro żwirek z firmy euroecozoo. No cóż, jakość przeciętna. Szału nie ma. Jednak cena w tym przypadku idzie co nieco w parze z jakością. Żwirek w "zgrzebnym" opakowaniu (ale opakowanie jest tu najmniej istotne ;D ) po 10 kg, dosyć duże "wałeczki", jednak trochę pokruszony, choć nie pyli chyba zbytnio. Zapach ma nie bardzo intensywny, leśny. Po przesiuraniu rozsypuje się w coś na kształt wilgotnego piasku. Co do absorbowania zapaszku, to raczej kiepściutko, ale szczerze mówiąc nie spotkałam jeszcze żwirku neutralizującego zapaszki siurów, a do tych pachnących jakoś nie mam przekonania. Boję się, że sztuczne aromaty zaszkodzą szczurom. Wysypałam na dno kuwety tylko trochę bo jestem teraz na etapie "treningu czystości" czyli do mniejszej kuwetki (umieszczonej w miejscu gdzie zauważyłam zagęszczenie kup) też wysypanej żwirkiem, przekładam kilka razy dziennie kupska i mam nadzieję że zakumają że to kibelek ;D.
Jak na razie to tam jedzenie często znoszą :-\ :-\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”