[Ściółka] Granulat, który nie pyli

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Patty_K
Posty: 13
Rejestracja: pt lis 27, 2009 12:19 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Ściółka] Granulat, który nie pyli

Post autor: Patty_K »

Witajcie,
od ponad miesiąca używam dla swoich pociech granulatu drewnianego firmy Vitapol (http://www.krakvet.pl/vitapol-podloze-d ... -5032.html). Ogólnie jestem z niego zadowolona, ponieważ doskonale pochłania zapach moczu i jest bardzo wydajny, jednak ma pewną denerwującą wadę - strasznie pyli! Co jakiś czas przesiewam całość przez specjalne sito, co jednak wiąże się z tym, że pył unosi się po mieszkaniu i nieźle się przy tym nakicham. Nie wspomnę już o tym, że zabiera to sporo czasu. W związku z tym mam pytanie, czy możecie mi polecić jakiś granulat, który pozostaje granulatem i nie zamienia się po jakimś czasie w kupę pyłu?
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Granulat, który nie pyli

Post autor: Vivon »

Pinio i Cat's Dream są dobre
Cheedarek [*]
Awatar użytkownika
Patty_K
Posty: 13
Rejestracja: pt lis 27, 2009 12:19 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółka] Granulat, który nie pyli

Post autor: Patty_K »

Jak one reagują na mocz oraz szaleństwa szczurków? Nie rozbrylają się?
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] Granulat, który nie pyli

Post autor: Vivon »

Raz zobserwowalam przy pinio ze sie troszke robrylil, a do cat's dream to nie wiem,
(sory ze bez polskich znakow, ale jak wciaskam alt to cos sie dzeje)
Cheedarek [*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Ściółka] Granulat, który nie pyli

Post autor: smeg »

Miałam kiedyś Cat's Best Nature Gold (http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_ ... best/47803), który był drewniany i się zbrylał, czyli łączył w duże grudy pod wpływem moczu, które łatwo było usunąć. Jego największą wadą była jednak cena ::) Ogólnie nie lubię żwirków drewnianych, bo prawie wszystkie po zmoczeniu i wyschnięciu rozpadają się na pyłek. Może pomyśl o żwirkach bentonitowych? Zbrylające spośród nich nie są tak drogie, jak zbrylające drewniane.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
gotfrydka
Posty: 46
Rejestracja: czw sty 07, 2010 5:25 pm

Re: [Ściółka] Granulat, który nie pyli

Post autor: gotfrydka »

moj eskil prycha na trocinki.. kupiłam trocinki niechcacy (z niedoswiadczenia) z drzew iglastych.. więc juz się ich pozbylam... nastepnie kupiłam granulat drewniany Chico (7,70zł /5 l) świetnie pochłania zapachy, ale Eskil dalej prycha.. Kupilam sianko. dałam mu troszeczkę zeby sprawdzić czy uczulony nie ejst:) a gdzie tam:) wpakował cała garśc sianka do rekawka:)

no ale wybrałam się dzisiaj do zoologicznego i spytałam sie o trociny z drzew liściastych. wszedzie na opakowaniu pisze drzewa iglaste. nawet za tym za 22zł /5l. no szok.

pojechałam do tesco. trocinki taniusio, firmy tesco. ale nie pisze z jakich drzew.. wiec wolałam w ciemno nie kupowac:(
kupiłam za to najtańszy żwirek dla kota filmy tesco. 5zł/5l.. jest taki.. kamyczkowy.. (betonowy), pęcznieje pod wpływem siusków. nie wiem czy dobry, będe spawdzac jutro.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Ściółka] Granulat, który nie pyli

Post autor: smeg »

Trociny Chipsi są chyba z drzew liściastych :> Nie wiem jak Chipsi Citrus albo Green Apple, ale Chipsi Super na pewno ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
gotfrydka
Posty: 46
Rejestracja: czw sty 07, 2010 5:25 pm

Re: [Ściółka] Granulat, który nie pyli

Post autor: gotfrydka »

a gdzie te strocinki chipsy mozna znaleśc?
bo przyznam szczerze że kupowałam juz takie nautańsze i takie ekoogiczne i wszystkie sa z drzew iglastych.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [Ściółka] Granulat, który nie pyli

Post autor: dusiaczek »

są też kukurydziane chopsi. najlepiej przez internet kupować albo pytac w zoologach czy nei maja możliwości zamówić.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”