Ściółka dla koni

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lepakkomies
Posty: 66
Rejestracja: czw mar 05, 2009 9:01 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Ściółka dla koni

Post autor: lepakkomies »

Nie znalazłam nigdzie podobnego tematu.

Znalezione na Allegro, pomyślałam, że może się przydać - chociażby dla samej informacji czy taka rzecz jest zdatna do użycia dla szczurków ;)

Ściółka lniana
<:3)~ http://allegro.pl/item926538483_lniana_ ... oflax.html

Ściółka torfowa (w ofercie dostępna jest też torfowo-trocinowa, trocinowa i papierowa)
<:3)~ http://allegro.pl/item929791296_sciolka ... i_rao.html
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Ściółka dla koni

Post autor: paulinka93 »

Hmmm.....w sumie nie wiem ale ta torfowa to ziemia i jest dla koni które mają problemy z drogami oddechowymi bo nie pyli, a ta druga jest podobna do trocin i z tego co wiem jest bardzo drobna...
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Awatar użytkownika
lepakkomies
Posty: 66
Rejestracja: czw mar 05, 2009 9:01 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ściółka dla koni

Post autor: lepakkomies »

paulinka93 pisze:Hmmm.....w sumie nie wiem ale ta torfowa to ziemia i jest dla koni które mają problemy z drogami oddechowymi bo nie pyli, a ta druga jest podobna do trocin i z tego co wiem jest bardzo drobna...
Z całym szacunkiem, tyle to się można dowiedzieć z samego opisu produktów...

Było by miło, gdyby ktoś udzielił jakiejś konkretnej informacji na ten temat...

Gdyby ktoś nie zauważył opisu (bądź coś by się stało z zawartością linków) podaję najistotniejsze jego fragmenty (instrukcja użytkowania w końskim boksie jest raczej zbędna):

Ściółka lniana
Podściółka lniana składająca się z czystego lnu: - W 100% naturalny len - Odpylona oraz oczyszczona - Niezrównany komfort - Doskonale chłonie wilgoć oraz absorbuje amoniak - Zużyta podściółka stanowi żyzny nawóz Właściwości: - EcoFlax jest całkowicie pozbawioną kurzu podściółką stajenną. - EcoFlax zapewnia oszczędności, gdyż zużywasz 70% mniej w porównaniu do słomy. - EcoFlax zapobiega gromadzeniu się amoniaku przez co najmniej 8 tygodni i zapewnia, że koń zawsze stoi na suchej ściółce. Podściółka lniana absorbuje nawet do 450% własnej objętości. - EcoFlax oszczędza czas, gdyż sprzątanie jest dużo prostrze. - Koniom nie smakuje EcoFlax, więc jej nie jedzą, chyba że są naprawdę głodne lub naprawdę znudzone. Jednak nawet w przypadku zjedzenia przez konia podściółka nie puchnie w przewodzie pokarmowym i nie powoduje zatorów oraz problemów z kolkami.
Ściółka torfowa
Szwedzka wyściółka torfowa dla koni
Przeznaczona specjalnie dla koni z chorobami układu oddechowego, kolkami, specjalną dietą.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Ściółka dla koni

Post autor: yss »

ta lniana wygląda fajnie!
mam jeszcze ponad połowę wora granulatu słomianego, ale jak się skończy, chętnie wypróbuję lnianą ściółkę - najwyżej oddam koleżance dla konia, jeśli będzie do kitu w przypadku gryzoni ;)
lepakkomies: napisz nam tu proszę recenzję, jeśli zdecydujesz się wypróbować :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
lepakkomies
Posty: 66
Rejestracja: czw mar 05, 2009 9:01 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ściółka dla koni

Post autor: lepakkomies »

yss pisze:ta lniana wygląda fajnie!
mam jeszcze ponad połowę wora granulatu słomianego, ale jak się skończy, chętnie wypróbuję lnianą ściółkę - najwyżej oddam koleżance dla konia, jeśli będzie do kitu w przypadku gryzoni ;)
lepakkomies: napisz nam tu proszę recenzję, jeśli zdecydujesz się wypróbować :)
A nie boisz się o przewody pokarmowe swoich ogonów, jak zjedzą ten granulat słomiany? Pytam dlatego, że czytałam w jednym artykule o tym, że granulowana (sprasowana) słoma (jak i granulowane konopie i trociny) pęcznieje również po spożyciu przez zwierzaka i przez to jest szkodliwa ::)

Co do tej ściółki lnianej to niestety prędko się nie wypowiem, gdyż nie mam szczurków ^-^
Ale popytam się na innych forach i ewentualnie napisze co o tym ludzie sądzą...

Puki co pozostaje czekać na Twoją opinię ;)

Pozdrawiam.
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Rhenata »

a ta druga jest podobna do trocin i z tego co wiem jest bardzo drobna...
znalazlam na innych stronach troche bliższe zdjęcia tej lnianej i wygląda bardziej jak słoma niż trociny, wiec nie jest chyba jakoś strasznie drobna...bynajmniej nie wyglada na taka

zamówię chyba worek na spróbowanie, robi wrażenie bezpiecznej..ale napisze dopiero w czerwcu jak i czy działa dla szczurkow ;)
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Ściółka dla koni

Post autor: yss »

lepakkomies pisze:
yss pisze:ta lniana wygląda fajnie!
mam jeszcze ponad połowę wora granulatu słomianego, ale jak się skończy, chętnie wypróbuję lnianą ściółkę - najwyżej oddam koleżance dla konia, jeśli będzie do kitu w przypadku gryzoni ;)
lepakkomies: napisz nam tu proszę recenzję, jeśli zdecydujesz się wypróbować :)
A nie boisz się o przewody pokarmowe swoich ogonów, jak zjedzą ten granulat słomiany?
nie, bo moje szczury nie jadają podłoża.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
lepakkomies
Posty: 66
Rejestracja: czw mar 05, 2009 9:01 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ściółka dla koni

Post autor: lepakkomies »

Rhenata pisze:
a ta druga jest podobna do trocin i z tego co wiem jest bardzo drobna...
znalazlam na innych stronach troche bliższe zdjęcia tej lnianej i wygląda bardziej jak słoma niż trociny, wiec nie jest chyba jakoś strasznie drobna...bynajmniej nie wyglada na taka

zamówię chyba worek na spróbowanie, robi wrażenie bezpiecznej..ale napisze dopiero w czerwcu jak i czy działa dla szczurkow ;)
Wg opisu na stronie sklepu Muehldorfer <:3)~ http://muehldorfer.pl/catalog/product_i ... ucts_id/31 kawałki ściółki lnianej mają długość ok. 1 cm (obok fotka ściółki) - może to dotyczy akurat tej firmy, ale nie sądzę, aby inne się znacznie różniły...

Poza tym znalazłam też inny sklep, który sprzedaje ściółkę lnianą tej samej firmy co ten na Allegro, tj. EcoFlax
<:3)~ Nutri Parade - niestety (albo stety) są sprzedawane całe palety (18 sztuk - 20kg)

A co powiecie na temat tej ściółki torfowej? Nadaje się dla ciurków?
Przy okazji znalazłam stronę www sklepu, który tą szwedzką ściółkę sprzedaje:
<:3)~ http://www.rsprodukter.pl/sciolki.html (są tam dokładne opisy zarówno samej ściółki torfowej, jak i torfowo-wiórowej oraz papierowej - a nawet jakiś dodatek do ściółki antybakteryjny, pochłaniający amoniak...)
groszek
Posty: 41
Rejestracja: czw sty 21, 2010 7:41 pm

Re: Ściółka dla koni

Post autor: groszek »

Torf raczej nie - to z żółwiami mi sie kojarzy.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Ściółka dla koni

Post autor: yss »

ha. jest ściołka torfowa dla gryzoni, ale to trzeba coś na wierzch jednak podsypać.
miałam taką ściółkę w digging boxie i miałam czarne szczury :(
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
lepakkomies
Posty: 66
Rejestracja: czw mar 05, 2009 9:01 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ściółka dla koni

Post autor: lepakkomies »

yss pisze:ha. jest ściołka torfowa dla gryzoni, ale to trzeba coś na wierzch jednak podsypać.
miałam taką ściółkę w digging boxie i miałam czarne szczury :(
A co myślisz o tej torfowej dla koni? (post wyżej podałam stronę z szerszym jej opisem)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Ściółka dla koni

Post autor: yss »

wydaje się dość podobna i obawiam się, że też brudzi.
jak się ma jakieś egzotyczne gryzonie w dużym terrarium to można im wsypać, plus coś na wierzch, taka ściółka utrzymuje dobry mikroklimat, ale w klatce to zaraz wyschnie ;) będzie rozkopane na cały pokój... tak było z tą gryzoniową.
końskiej nie testowałam.
nie wysyłają próbek?? :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
lepakkomies
Posty: 66
Rejestracja: czw mar 05, 2009 9:01 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ściółka dla koni

Post autor: lepakkomies »

yss pisze:(...)
nie wysyłają próbek?? :)
Wg tego co piszą w dziale 'Kontakt':
Uwielbiamy otrzymywać e-maile! Jeśli masz pytania lub komentarze dla pracowników Rsprodukter Polska, wyślij je, do nas.
Nic tylko zapytać :P
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Ściółka dla koni

Post autor: yss »

no, to pytaj. :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
lepakkomies
Posty: 66
Rejestracja: czw mar 05, 2009 9:01 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ściółka dla koni

Post autor: lepakkomies »

yss pisze:no, to pytaj. :)
Nie ja chciałam wiedzieć czy wysyłają próbki :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”