Ściółka dla koni

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Ściółka dla koni

Post autor: yss »

ja ci tylko to doradziłam, skoro jesteś zainteresowana taką ściółką i masz dużo pytań do nas [a nie znamy odpowiedzi]. próbki pozwoliłyby odpowiedzieć na większość. nie odwracaj kota ogonem ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
lepakkomies
Posty: 66
Rejestracja: czw mar 05, 2009 9:01 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ściółka dla koni

Post autor: lepakkomies »

Przepraszać i prosić o wybaczenie za to, że to tak długo trwało i piszę dopiero teraz - niestety życie i związane z nim obowiązki oraz problemy stały na przeszkodzie...

Ale wracając...
Na pytanie czy są wysyłane próbki danych ściółek i czy nadają się dla gryzoni - cytuję:

Odnośnie ściółki lnianej firmy EcoFlax od sprzedawcy <:3)~ http://allegro.pl/show_user.php?uid=4562794
dnia: 02 marca 2010 06:50
Niestety nie wysyłamy próbek minimalnie można zamówić balot.
Jak najbardziej nadaje się dla gryzoni jest to naturalna ściółka i nawet w przypadku zjadania nie szkodzi i ulega strawieniu.
Pozdrawiam.
Odnośnie ściółki torfowej firmy RSprodukter <:3)~ http://www.rsprodukter.pl/torfstro.html
dnia: 1 marca 2010 8:53
Witam serdecznie w zalaczniku przesylam cennik naszych produktów. nie ma problemu mozemy wyslac probke. uwazam ze sciolka torfowa nadaje sie rowniez dla gryzoni chciaz musicie Panstwo zobaczyc probke zeby ocenic czy spelni panstwa wymagania. pozdrawiam Kamila Grzeszczak
Cennik był w załączniku, nie wiem tylko czy mam prawo go tu wklejać więc się wstrzymam.



yss pisze:ja ci tylko to doradziłam,
A ja Ci tylko zasugerowałam, że skoro zapytałaś o próbki, możesz zapytać o nie w mailu - ale rozumiem, że nie każdemu się chce...
yss pisze:skoro jesteś zainteresowana taką ściółką
Chyba nie tylko ja.
yss pisze:i masz dużo pytań do nas [a nie znamy odpowiedzi].
Pytania padły przede wszystkim w celu rozwinięcia wątku, aby ktoś kto coś wie mógł się wypowiedzieć, a inni, którzy mają podobne pytania, mogli się czegoś dowiedzieć.
yss pisze:próbki pozwoliłyby odpowiedzieć na większość. nie odwracaj kota ogonem ;)
Jeżeli ktoś tu w ogóle odwraca kota ogonem, to na pewno nie ja ;)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Ściółka dla koni

Post autor: yss »

hmmm. przychodzisz. zakładasz wątek. pytasz. doradzam kontakt ze sklepem, skoro masz pytania - a ty do mnie "no to ich spytaj" - to tak w skrócie ;) i to niby ja coś odwracam?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
lepakkomies
Posty: 66
Rejestracja: czw mar 05, 2009 9:01 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ściółka dla koni

Post autor: lepakkomies »

yss pisze:hmmm. przychodzisz. zakładasz wątek. pytasz. doradzam kontakt ze sklepem, skoro masz pytania - a ty do mnie "no to ich spytaj" - to tak w skrócie ;) i to niby ja coś odwracam?
Na wstępie, mała prośba z mojej strony: nie przypisuj mi słów, które nie wyszły spod moich palców tylko, te które faktycznie napisałam - coby nie wprowadzać niepotrzebnych nieporozumień i nieścisłości ;)

Nie mam w zwyczaju zaśmiecać głównych tematów zbędnym offtopem, a że nie lubię pozostawiać wiadomości skierowanej do mnie samej sobie, pozwolę sobie na nią odpowiedzieć...

Oto wszystkie posty (moje i Twoje - które można również przeczytać na pierwszej stronie tego tematu) od których zaczęła się nieszczęsna dyskusja pt.: "Kto pierwszy zapytał?"...
yss pisze:wydaje się dość podobna i obawiam się, że też brudzi.
jak się ma jakieś egzotyczne gryzonie w dużym terrarium to można im wsypać, plus coś na wierzch, taka ściółka utrzymuje dobry mikroklimat, ale w klatce to zaraz wyschnie ;) będzie rozkopane na cały pokój... tak było z tą gryzoniową.
końskiej nie testowałam.
nie wysyłają próbek?? :)
Ten fragment powyżej jest celowo wyeksponowany
lepakkomies pisze:
yss pisze:(...)
nie wysyłają próbek?? :)
Wg tego co piszą w dziale 'Kontakt':
Uwielbiamy otrzymywać e-maile! Jeśli masz pytania lub komentarze dla pracowników Rsprodukter Polska, wyślij je, do nas.
Nic tylko zapytać :P
lepakkomies pisze:
yss pisze:no, to pytaj. :)
Nie ja chciałam wiedzieć czy wysyłają próbki :P
To tak gwoli ścisłości...

Jeśli jednak masz jeszcze jakieś wątpliwości, proponuję podyskutować o tym np. przez PW - choć ja osobiście nie widzę sensu dyskusji w kwestii, w której (przynajmniej z mojej strony) zostało wszystko co możliwe napisane i wytłumaczone, a na prawdę nie chce mi się powtarzać i samej siebie cytować (co zresztą już i tak czynię).

Poza tym nie rozumiem w czym widzisz problem? Odpowiedź dawno została udzielona - nie wiem czy dla Ciebie wyczerpująca czy nie, zawsze w razie czego możesz się dopytać ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Wracając do tematu...
Znając odpowiedź na te nurtujące i nie dające spokoju mnie i yss pytania ;) (tj. czy ściółka się nadaje i czy wysyłane są próbki), może teraz ktoś będzie mógł się szerzej wypowiedzieć na temat ściółki dla koni... ::)
Awatar użytkownika
Allo
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 08, 2010 12:17 am

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Allo »

Jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany ściółką lnianą, to zapraszam tutaj:
http://www.forum.e-chomik.eu/viewtopic.php?f=12&t=8741

- Zbieram chętnych na zbiorowe zamówienie palety 21 worków ściółki lnianej Jopack Horse Bedding, ze sklepu animalia.pl :)

Co prawda są już chętni na 21 opakowań, ale zainteresowanie nie maleje – dlatego jeśli zbierzemy chętnych na kolejne 21 worków, będzie można zamówić dwie palety za jednym zamachem.
Wszystkie szczegóły są w wyżej podanym linku.

Pozdrawiam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Arystydea
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 9:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Arystydea »

Pomijając ten (przepraszam za wyrażenie) ..bełkot na górze... ;) Chciałam powiedzieć że niedługo przetestuję lnianą ściółkę. :D
Kupiłam 2 worki po 12l. Zobaczymy co to będzie, przetestuję na szczurzych panienkach i świniaku. :)
Niedługo się odezwę! O!
Awatar użytkownika
Allo
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 08, 2010 12:17 am

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Allo »

Animalia wprowadziła do oferty ściółkę pakowaną w pojedyncze worki, po 15 kg, 12l i 5l. Jeden worek (15 kg) można kupić za 36 zł :)

http://animalia.pl/produkt,20962,%C5%9A ... niana.html
http://animalia.pl/produkt,20961,108,%C ... niana.html
http://animalia.pl/produkt,20960,108,%C ... niana.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Arystydea
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 9:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Arystydea »

No właśnie na animalii zamówiłam te dwa worki 12l :D
Mam wrażenie że będzie to strzał w 10.
Ciekawe czy będą się pylić?
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Hanka&Medyk »

Zamówiłam paczkę 5l - 15kg to trochę za dużo jak na próbę, a 12l wymaga dłuższego oczekiwania. Dam znać, jak się sprawuje, gdy już przystąpię do testów :) Mam nadzieję, że szczury będą mniej chrumkać.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Ściółka dla koni

Post autor: `naatka »

i jak? sprawuje się?
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Hanka&Medyk »

U mnie będzie wiadomo nie wcześniej niż za kilka dni :(
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Arystydea
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 9:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Arystydea »

A ja jutro po uczelni jadę odebrać swoją ściółę, więc jeszcze troszkę cierpliwości :)
Awatar użytkownika
Arystydea
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 9:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Arystydea »

Arystydea pisze:A ja jutro po uczelni jadę odebrać swoją ściółę, więc jeszcze troszkę cierpliwości :)

Już mam ściółkę, rzeczywiście jest bez pyłu, nic nie zostaje na skórze kiedy 'międli' się ja w dłoniach. Sądzę że byłaby idealna dla ciurów z problemami układu oddechowego. Przypomina troszkę słomę. Sądzę że będzie baaardzo wydajna. :) Pachnie troszkę jaak... Hmm.. Jesienne mokre liście..? :D Zobaczymy jak radzi sobie z zapachami.
Zaraz nasypię ją do dzieciaków. ;D
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ściółka dla koni

Post autor: gosja1 »

O! Ja mam u siebie dwie ściółki - kukurydzianą (chipsi coś tam), przy której dwa chłopaki robią niezły smrodek, choć wymieniam wszystko co dwa dni, a na dodatek roznoszą wszystko po pokoju i drewnianą hiltona (jest super, ale strasznie szybko się zużywa), więc postanowiłam rozejrzeć się co jeszcze jest dostępne. Zauważyłam lnianą właśnie na animalia.pl, gdzie opis jest bardzo bogaty i wygląda na pozytywny, wlaśnie zbierałam się do zamawiania. Czekam na Wasze opinie!
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Ściółka dla koni

Post autor: Blanny »

Arystydeo lub ktokolwiek inny, kto zakupił w końcu tą ściółkę, moglibyście dać znać, jak z pochłanianiem smrodu moczu radzi sobie len?
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”