[Sciółka] żwirek higieniczny

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: Nina »

isia28 pisze: i jakiej firmy bo jest ich sporo.
Ja używam Benka, bezzapachowego, zbrylającego.
Raz miałam niezbrylający (pomyliły mi sie worki ::) ) i to totalna porażka.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: czarnaxd »

też używam Benka, miał się zbrylac, a po kilku naiskaniach w jedno miejsce, rozpada i przykleja się do dna kuwety, ohydne to jesy i cięzko później odkleic, trzeba myc całą kuwetę za kazdym razem..
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: Cyklotymia »

Znam to, zasikany żwirek przyklejony do kuwety - łeeeee... Ale przynajmniej dobrze, że się świetnie w wodzie rozpuszcza i zamiast szorowania można spłukać parę razy i kuwetkę bez żwirkowych narośli już normalnie wymyć.
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: susurrement »

benek się idealnie zbryla gdy jest go mega gruba warstwa.
dlatego dla kotow jest idealny, bo im się dużo żwirku do kuwety sypie.
jak pod tym nasiusianym jest jeszcze czysty to wtedy sie ladnie zbryli, jesli nie to się przylepi do podłoża, do którego dotyka.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: Nina »

Nie znam problemu przyklejonego żwirku :P
Sypie go po prostu tyle, żeby sie nie kleił. I jest rewelacyjnie. Wystarczy wybrać grudki.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: pin3ska »

Ja jak miałam Benka, to wszystko w pokoju było białe.. Pył był wszedzie, wiec podziekowałam...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: czarnaxd »

gdyby nie był taki drogi to też bym sypała całą kuwetę.. ale moja klatka jest za wielka i w tedy musiałabym cały wysypac. ostatnio nie miałam czasu im posprzątac i dopiero po 5 dniach w końcu się za to wzięłam, bo jak brałam szczura na ręce to tak śmierdział tym bendkiem, że nie miałam ochoty juz go na ramieniu trzymac ;//
jak widac, benek ma swoje wady i zalety ;)
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: isia28 »

pani w sklepie polecila mi benka pomaranczowego . zbryla sie owszem ale szczurki maja strasznie brudne łapki nie zaszkodzi im to? jaki kolor benka bedzie najbadziej odpowiedni?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: Minoo »

Ja używałam zawsze tych "walców" jakiej kolwiek firmy. Ostatnio wsięłam na próbę zbrylającego Hiltka. I? Masakra. Szczury brudne, upaćkane. A Hilton w całym pokoju. Brrrr!
Stworzenie bezszczurowe.
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: xMsMartax »

A używał ktoś żwirku TESCO ? Kupiłam na próbe, nie mając wcześniejszego doświadczenie ze żwirkiem (tylko trociny), 5 zł. Moim zdaniem jest ok, ale to dopiero pierwszy dzień. A gdzie można kupić takie 'paleczki' , niewiem jak to sie nazywa, ale czesto widuje u szczurow w zoologach :) Moze one lepiej sie sprawdzają?
Obrazek
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: isia28 »

te wałeczki moga byc np. pinio sa w kazdym zoologicznym. uzywalam dosyc dlugo ale na lapce szczurce zrobila sie czarwona plamka jakby odcisk i nie chciala spac na nim a znowu miesieczny szczurasek strasznie chrumkal okazalo sie ze to alergia . wedlug mnie pinio kompletnie nie pochłaniał nieprzyjemnych zapachów. teraz mam niebieskiego benka i jestem bardzo zadowolona. swietnie sie zbryla tylko nie mozna dac za malo bo wtedy przyklaja sie do kuwety, wybieram łopatka dosypuje troche swieżego i jest super.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: Minoo »

U mnie zbrylanie nie potrzbene jest, bo szczury leja wszędzie po trochu...
Stworzenie bezszczurowe.
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: isia28 »

u mnie tez nie maja jednego miejsca. tam gdzie sie załatwia robi sie zbrylona kulka latwo wyciagnac i maja zawsze czysto i nie smierdzi
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [Sciolka] Zwirki dla kotow

Post autor: Minoo »

Taa... Tylko, że ja takich zbrylonych kulek nigdzie nie widzę... Poza tym cały pokój był brudny z tego żwirku...
Stworzenie bezszczurowe.
dell610
Posty: 53
Rejestracja: pn gru 14, 2009 5:40 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Sciolka] zwirek higieniczny.

Post autor: dell610 »

Kupiłam najzwyklejszego Benka zbrylającego i nie wiem czy podgryzanie go przez moją Ciapulkę nie skończy się źle. Kilka razy zaczynała gryźć, lecz nie wim czy zjadła czy wypluła. Dostała ochrzan, że w ogóle się bierze za takie cuś do jedzenia. Napiszcie proszę czy to jej nie zaszkodzi, bo boję się położyć spać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”