[Ściółka] z ostatniej chwili - nie kupujcie kukurydzy!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Minnaloushe
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 4:55 pm
Lokalizacja: Wrocław

[Ściółka] z ostatniej chwili - nie kupujcie kukurydzy!

Post autor: Minnaloushe »

ostatnio kupiłam szczurasom nową ściółkę. Pani w zoologu bardzo polecała, najdroższą jaką mieli - jakąś suszoną kukurydzę, że jest mega chłonna, tuszuje zapachy, i w ogóle sama magia. Po kilku latach testowania wszelkich dostępnych ściółek najbardziej polecam jednak te sosnowe granulaty - są chłonne, wydajne, i w miarę długo nie śmierdzą.

Jednak o tej kukurydzy... Przed chwilą sprzątałam Pippi klatkę, i nasypując ściółkę znalazłam w opakowaniu siedlisko moli spożywczych ;/ Do których niestety mam pecha jak chodzi o artykuły z zoologa, ale całe opakowanie ściółki za prawie 40 zł poszło do kubła, bo przecież nie dam szczurasowi (choremu na dodatek) w takim czymś siedzieć...

Tak więc jak dotąd bezkonkurencyjny jest sosnowy granulat (zresztą trzeba wyciągać wnioski - chyba nie bez powodu we wszystkich sklepach właśnie go stosują...), do tego jest dwukrotnie tańszy od tej, pożal się Boże, kukurydzy.

Ponieważ nie mam w domu nic poza kukurydzą, tymczasowo wymyśliłam inne rozwiązanie - kuchenny ręcznik papierowy - jeśli okaże się genialne to nie kupię już żadnej innej ściółki ;) Bądź co bądź ręcznik niedrogi, można często i łatwo wymieniać, same zalety - ale zobaczymy w praktyce, narazie ma go w klatce od kilku minut...
[*] w szczurzym niebie: Pippi (02.2009-06.09.2010), Mefisto (09.2007-23.12.2008)
[/color]
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: [Ściółka] z ostatniej chwili - nie kupujcie kukurydzy!

Post autor: Niamey »

To nie wina ściółki tylko sklepu i tego, że źle przechowywali opakowanie. Ściółka kukurydziana sama w sobie jest bardzo dobra.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [Ściółka] z ostatniej chwili - nie kupujcie kukurydzy!

Post autor: noovaa »

Do szczelnie zamkniętego opakowania nie dostaną się mole. Musiały się dostać przed zapakowaniem, lub jeśli opakowanie było zniszczone.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] z ostatniej chwili - nie kupujcie kukurydzy!

Post autor: Paul_Julian »

Może napisz do dystrybutora czy producenta tej ściółki ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Minnaloushe
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 4:55 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] z ostatniej chwili - nie kupujcie kukurydzy!

Post autor: Minnaloushe »

a co niby mam napisać?
[*] w szczurzym niebie: Pippi (02.2009-06.09.2010), Mefisto (09.2007-23.12.2008)
[/color]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [Ściółka] z ostatniej chwili - nie kupujcie kukurydzy!

Post autor: noovaa »

Opisać cenę i sytuację. I jak bardzo jest Ci to nie na rękę.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] z ostatniej chwili - nie kupujcie kukurydzy!

Post autor: Paul_Julian »

Jesli jeszcze masz te sciółke w koszu, zrób fotki. Aha , i podaj adres sklepu.

Ostatnio kupowałem żwirek w zoologu i kazda paczka miała kilka dziurek . Nie wiem czy to wina jakiegoś opakowania, ale wyglądało to tak jakby worek fabrycznie już miał błędy. Dziurki były regularnie, bylo ich kilka , jakby od szpilki.
Noova moze miec rację, że dostały sie tam w sklepie. Moze w magazynie ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Minnaloushe
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 4:55 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] z ostatniej chwili - nie kupujcie kukurydzy!

Post autor: Minnaloushe »

no, tylko bez paragonu to się mogę pocałować...
[*] w szczurzym niebie: Pippi (02.2009-06.09.2010), Mefisto (09.2007-23.12.2008)
[/color]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [Ściółka] z ostatniej chwili - nie kupujcie kukurydzy!

Post autor: noovaa »

Napisać zażalenie zawsze możesz, a i jest szansa że Ci to zrekompensują (np. dostaniesz drugie) ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] z ostatniej chwili - nie kupujcie kukurydzy!

Post autor: Paul_Julian »

Napisz bez paragonu, po prostu informacyjnie. Skąd miałas wiedzieć , ze bedzie Ci potrzebny paragon ... :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: [Ściółka] z ostatniej chwili - nie kupujcie kukurydzy!

Post autor: Vella »

Mocno przegięłaś z tym tytułem.
Ściółkę z kukurydzy (Chipsi Mais) stosuję od lat, wypróbowałam wiele ściółek, i stanowczo stwierdzam, że lepszej niż kukurydziana nie ma.
Kołeczki granulatu są tanie, ale to ich jedyna zaleta, ani tak chłonne, ani tak ciche jak drobniutka ściółka kukurydziana. W dodatku te gorszej jakości strasznie się pylą.
Już nie wspomnę o kwestii drzewa iglaste - drzewa liściaste, bo nie wiem na ile to istotne w przypadku granulatu, jak bardzo drewno zostało przetworzone i ile żywicy w nim zostało. Wiórów sosnowych lepiej unikać.

W każdym produkcie może pojawić się robactwo, pleśń, czy inne paskudztwo, ale jest to kwestia jednego czy kilku opakowań, złego przechowywania w sklepie czy transporcie.
Gdyby chociaż twoje ostrzeżenie dotyczyło całej felernej partii towaru miałoby jakiś sens, ale tego nie wiesz, wnioski wyciągasz tylko po zawartości jednego opakowania. To spore nadużycie.

Ze żwirku Hiltona wychodziły mi pająki (dla mnie koszmar stulecia), ale nie przyszło mi do głowy zniechęcać ludzi do zakupu tylko z tego powodu.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] z ostatniej chwili - nie kupujcie kukurydzy!

Post autor: Paul_Julian »

Vella, a moze po prostu jakoś zmien tytuł na bardziej pasujący ? Np. z miastem i nazwą sklepu? Dziewczyna spanikowała, troche ją rozumiem, chociaz jeszce nie trafiłem na jakiś problem, chyba tylko raz na zaplesniałego fistaszka ....
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: [Ściółka] z ostatniej chwili - nie kupujcie kukurydzy!

Post autor: Vella »

Regulaminu nie łamie, więc odgórnie zmieniać nie będę.
Chyba że autorka sama wyrazi takie życzenie.
Jeśli nie, to osobom zainteresowanym ściółka kukurydzianą musi wystarczyć mój post wyjasniający.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Minnaloushe
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 4:55 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółka] z ostatniej chwili - nie kupujcie kukurydzy!

Post autor: Minnaloushe »

Tak więc uaktualnię nieco wątek. Po pierwsze - dzięki Wam za sugestie apropos reklamowania. Udało mi się dogadać z właścicielką sklepu, że przyniosę ten z molami i bez paragonu wymienią mi na nowy, a mój oddadzą producentowi jako swój. Sęk w tym, że w nowych, jakie mają w sklepie też są mole (sprawdziłam na miejscu). Nie mogę dostać kasy z powrotem, bo nie mam paragonu. Zostawiłam im więc tamto moje opakowanie i pani zaproponowała, żebym poczekała na dostawę, może trafi się partia bez moli - ale kto to wie? Zobaczymy.

A odnośnie ręczników papierowych. Są perfekcyjne i bezkonkurencyjne dla chorego i słabego szczurasa - bez większych uciążliwości można je zmieniać na świeże nawet kilka razy dziennie (moja ogoniasta miała problem z nerkami i sikała strasznie dużo i obficie). Jednak zdrowy szczur (nie chcę generalizować, ale piszę jak było u mnie) momentalnie przerabia ręczniki na kawałki, spycha w kąt kuwety i tym samym pozbawia się ściółki. Także gdy Wasz ogon jest biedny i chory to jak najbardziej polecam - żadna inna ściółka nie jest tak miękka i higieniczna.
[*] w szczurzym niebie: Pippi (02.2009-06.09.2010), Mefisto (09.2007-23.12.2008)
[/color]
Awatar użytkownika
vanili
Posty: 144
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 9:41 pm
Lokalizacja: Poznań/Białystok

Re: [Ściółka] z ostatniej chwili - nie kupujcie kukurydzy!

Post autor: vanili »

moim zdaniem ściółka kukurydziana jest najlepsza, jak dotąd lepiej sie sprawdza niż granulat drewniany, a używam Chipsi.. dlugo wystarczalna i nie pyli ;p
z nami:Rex, Atom, Muody
za TM:Leon, Erna, Berta, Mika, Kropek, Milka, Korek, Misiak, Myk, Pawik, Kruszyna, Siwek, Garp...:*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”