Pytanie o ściółkę - ważne

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: kinia87 »

od 2 dni próbuje na forum znaleźć odpowiedz na insteresujace mnie pytanie, niestety nie znalazlam, wiec zakladam temat.
1. Chodzio o sciolke stop smell czy no smell (ktora z nich jest lepsza) i czy rzeczywiscie warto?
2.Czy nalezy ja laczyc ze zwirkiem czy wystarczy sama?
3. Rowniez po przeczytaniu forum nie wiem, jaki żwirek jest najlepszy, benek, a jesli to jaki, pinio, chipsi mais czy cat's best?
4. Bardzo prosze, aby osoby z duzym doswiadczeniem napisaly, czego uzywaja jakos sciolki - konkretne formy i firmy. Tak bedzie najprosciej wyluskac to, co najlepsze.

Niestety ciezko mi poswiecic tyle czasu na wyszukanie tych wszystkich odpowiedzi, postow jest mnostwo, ale niestety zaden nie trafil w interesujaca mnie odpowiedz. Poza tym naprawde szukalam. Czesciowo pewne kwestie rozwialy moje watpliwosci, ale niestety nie do konca.
Licze na Was i z gory dzieki!
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: lovekrove »

W kwestii najlepszej ściółki otrzymasz różne odpowiedzi. Ja na razie używałam trzech - jakichś wiórków [oczywiście nie polecam], Chipsi Mais żwirek z kukurydzy, bardzo dobrze chłonął, nie śmierdziało, dwa minusy, to że drogi i szczur wysypywał mi na dywan, co trudno było zbierać. Teraz mam Pinio super, który jest dwa razu tańszy, większy i dobry. I chipsi i pinio polecam, z resztą to wszystko znajdziesz gdzieś na forum. Co do stop smell: masz tu trochę opini, co sama mogłaś znaleźć http://animalia.pl/produkt,8167,108,Eur ... SMELL.html ja się nie wypowiem, gdyż nie używałam.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: kinia87 »

wlanie w glownej mierze chodzi mi o to, czy jak sie uzywa zwirek, to na wierzch trzeba polozyc cos jeszcze? czy sam zwir? tego nigdzie nie widzialam...
o stop smell czytalam, chodzi mi o roznice miedzy stop smell a no smell.
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: kinia87 »

jesli Pinio - to kruszon zbrylajacy czy zwykly zwirek drzewny?
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: Cyklotymia »

Ja polecam chipsi mais, minusy takie jak wyżej, a plusy - świetnie chłoną siuśki i zapachy :)
Teraz mam benka, takiego z kotem - wybieram kupy i zbrylone grudki, dosypuję świeżego i jest to dość wydajny sposób. Jak się często to robi to nie śmierdzi :)
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: lovekrove »

Kupisz ściółkę szczurasom, zobaczysz czy polubią. Polecam żwirek. Nie wiem jaka jest różnica, jeszcze na forum tym jest o tej ściółce temat, jeśli nie znalazłaś, proszę: http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=7484
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: Sky »

wg mnie najlepszą ściółką na ogół klatki jest Cat's Best Uniwersalny(drewniane kołeczki). Raz się zdarzyło, że trzy tygodnie szczury nie miały zmienianej ściółki - nic, absolutnie nic nie śmierdziało(chodzi o samą ściółkę, wiadomo, że trzeba przecierać półki i koszyki). Świetnie pochłania zapachy, dzięki temu jest wydajny.

Teraz używam kuwety narożnej, do które sypie Chipsi Mais cytrynowe. Nie mam problemu ze sprzątaniem, ciury od razu załapały, o co chodzi.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: kinia87 »

Sky, a powiedz mi, do kuwety naroznej sypiesz chipsi, a na reszte zwirek, sam zwirek? tak mi sie wydaje, ze to troche niewygodnie szczurasom biegac po palkach... ;) dlatego mam takie opory z tym zwirem:P
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: kinia87 »

acha, no i czy szczuraskow nie uczulaja te zapachowe zwirki/trociny?
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: Sky »

Trzeba przekonać się samemu.
Teraz, gdy mają narożną, na resztę klatki sypie trociny lub daje po prostu zwykły szary papier (sporo).
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: lovekrove »

Szczurasom nie jest niewygodnie, dodatkowo mają w czym kopać, więc żwirek podstawowo. A co do zapachowych ściółek, to posłużę się porównaniem, wypatrzonym na mysim forum: jak Ty byś się czuła, gdyby Twój dywan cały czas intensywnie pachniał cytryną? No właśnie. Uczulać, może jeśli dobrej firmy, to nie uczulają, bardziej niż zwykłe, ale nie wiem, czy szczurom mającym na dodatek dużo lepszy węch niż ludzie się to spodoba.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: Paul_Julian »

Zapach jest głównym alergenem, również u ludzi. Moze uczulać , trzeba uwazać z albinoskami , mają kłopoty z płuckami. A moje ogoniaste po cytrynowym lub jabłkowym chipsi mais zaczeły sie strasznie drapać :( Chyba po cytrynie, bo kiedys uzywalem jablkowego u pierwszych szcurów i bylo ok.
Pachnie strasznie intensywnie w kazdym razie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: Sky »

Trociny fakt, pachną strasznie intensywnie, za to Chipsi Mais, mimo, że cytrynowe, wg. mnie nie pachnie w ogóle.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: Cyklotymia »

Moje chipsi mais cytrynowe prawie wcale cytryną nie pachniało, więc nie jest to dający po nosie cap cytrynowy... Tylko jak się dobrze wwąchałam to czułam :]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Pytanie o ściółkę - ważne

Post autor: kinia87 »

no tak wlasnie mysle, ze z tych zapachowych zrezygnuje, po co ryzykowac...
rozwiejcie tak raz na zawsze moje watpliwosci...
czyli jesli zdecyduje sie na zwirek, nie wymaga on dodatkowo obsypywania trocinami? po prostu sam zwirus? ;)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”