[Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

[Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: Pawwwle »

Witam

Przez długi czas używałem żwirku drewnianego Pinio. Kupowałem za 35 zł pakowany po 35 litrów. Potem zaryzykowałem i kupiłem ściółkę Kantorexu na Allegro - 60 litrów za 46 zł z dostawą do domu.

Na tę chwilę mogę sporo powiedzieć na temat wyżej wymienionych ściółek, więc w razie potrzeby służę swoją opinią. Chciałbym jednak dowiedzieć się także czegoś o ściółce Norka Cat's. Obecnie chcę zrobić większe zapasy i wybieram między Kantorex a Norką.

Czy ktoś miał może okazję wypróbować obydwie te ściółki i może wypowiedzieć się, którą ocenia wyżej? Zalety/Wady?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: IHime »

Niedawno kupiłam Norka Cat's, ale jeszcze nie otworzyłam paczki. Jak przetestuję, to się wypowiem. :)
Chętnie dowiem się czegoś na temat tej drugiej ściółki.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: yss »

wymieńcie się próbkami :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: kinia87 »

właśnie ogladam ten zwirek kantorex
masa ludu to widze kupuje...hmm..
daje namiar: http://allegro.pl/60l-zwirek-drewniany- ... 19561.html

chetnie poznam opinie;)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: zuzka-buzka »

Wg. mnie się bardzo opłaca, tylko co z jakością?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: kinia87 »

patrzac po innych forach, ludzie uzywaja tego zwirku glownie dla swinek i krolikow, ale sobie chwala... choc negatywne opinie tez sie zdarzaly.. no, ale nie ma rzeczy idealnych..;)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: Pawwwle »

PINIO sprzedawany jest w workach 5, 10 i 35 litrowych,
KANTOREX sprzedawany jest wyłącznie w workach 30 litrowych
(sprzedawca oszukuje jakoby dostępne były worki lżejsze - 20 litrowe!)

PINIO jest cięższy, waży więcej,
niż tej samej objętości KANTOREX.

PINIO ma mało pyłu,
KANTOREX ma dużo pyłu.

PINIO jest mocno zbity,
KANTOREX rozpada się z dłoniach.

PINIO bardzo wolno wchłania wilgoć,
KANTOREX robi to błyskawicznie.

PINIO po kilku dniach zaczyna śmierdzieć,
KANTOREX świetnie działa nawet przez tydzień.

Zużyty PINIO w 50% pozostaje żwirkiem,
KANTOREX w 90% zamienia się w pył.
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: Ogoniasta »

Pawwwle pisze: PINIO bardzo wolno wchłania wilgoć,

PINIO po kilku dniach zaczyna śmierdzieć,

Mam odmienne zdanie na ten temat ;) używam Pinio od dwóch lat i moim zdaniem super wchłania wilgoć :)
Tak samo jeśli chodzi o zapach...obecnie przy 7 szczurzycach nic mi po kilku dniach nie śmierdzi ;)

Kupiłam raz drewniane kołeczki z allegro..nie pamiętam nazwy niestety...ale płaciłam 46zł za 60l + kurier gratis...kołeczki były bardzo zbite i miały ostre krawędzie...więcej nie zamówiłam ;)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: Pawwwle »

Robiłem obiektywne testy. ;D
Wziąłem dwa kapsle od butelek na wodę. Do jednej zakrętki wrzuciłem jeden żwirek Pinio, a drugiej, identycznej wielkości, żwirek Kantorexu. Potem dałem po trzy krople wody do każdej z nakrętek. Żwirek Kantorexu wciągnął wodę i zamienił się w pył. Pino tylko pływał w wodzie i nic nie wchłaniał...

Taki test jednoznacznie przekonał mnie, że Kantorex jest lepszy i że Pino nienalepianej wchłania wilgoć, a więc i zapach. :P Nasze różnice w opinii mogą wynikać z subiektywnych odczuć węchowych oraz z tego, że wsypujesz do kuwety więcej żwirku niż ja, więc całość wtedy lepiej działa. ;D
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: Ogoniasta »

Pawwwle pisze: Nasze różnice w opinii mogą wynikać z subiektywnych odczuć węchowych oraz z tego, że wsypujesz do kuwety więcej żwirku niż ja, więc całość wtedy lepiej działa. ;D
:D
Takich testów nie wykonywałam :P Pinio wysypuje tylko do małych, narożnych kuwet. ;)
Mi w każdym razie odpowiada i przy naszym użytkowaniu się sprawdza jak najbardziej. ;)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: Pawwwle »

Przed chwilką zdałem sobie sprawę, że moja stara Pyśka wyjątkowo bardzo potrafi nasmrodzić. Mam jeszcze trzy inne-młodsze szczury w osobnej klatce i na próżno porównywać zapachy, bo jest to zupełnie inne wrażenie węchowe.

Moje stadko jest prawie bezwonne. Być może Ty też masz takie wyjątkowe szczury, że po prostu nie masz problemu smrodu i wtedy Piono wystarcza. Kantorex jest dla szczurów bardziej smrodliwych. ;D

O ile przy stadku nie ma większej różnicy jakiego żwirku bym użył, bo zapach i tak nie będzie uciążliwy, to w przypadku Pysi ma to duże znaczenie. Pod tym względem Pinio przegrywa z Kantorexem.

Jeżeli porównamy ceny to również wyjdzie na korzyść Kantorexu. Za Pinio trzeba zapłacić 40-45 zł za worek 35 litrowy i jeszcze trzeba go przytargać do domu. Kupując Kantorex na Allegro płaci się 46 zł i kurier dostarcza do domu 2x30 litrowe worki.

Jeżeli ktoś chce to mogę kilka granulek Kantorexu wysłać pocztą jako próbkę. ;D
A sam chętnie zobaczyłbym żwirek Norka Cat's. :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: yss »

musimy chyba zrobić taki ranking ściółek w przyklejonym wątku :)
opis Pawwwle można stawiać za wzór, nie żadne tam "nooo nieeezła nawet" tylko konkretne plusy i minusy.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: BabeOfJazz »

yss, bardzo dobry pomysł...
Wszystkie opisy są porozrzucane, a w dodatku różne...
Można przeczytac post wychwalający jakąś ściółkę, a okaże się że w innym ją odradzają - a tutaj już można nie dotrzeć. Warto przeczytać wszystkie opinie i samemu zdecydować... Mam obecnie dylemat, próbuję różnych ściółek, więc zdecydowanie taka lista się przyda.
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: Pawwwle »

Na Allegro wyhaczyłem jeszcze jedną ściółkę w podobnej cenie. Żwirek sosnowy firmy Eco-Liberty.
http://allegro.pl/zwirek-drewniany-sosn ... 27074.html

Kończy mi się Kantorex, więc w ciągu kilku dni będę musiał kupić albo Norka Cat's albo Eco-Liberty. Jeżeli ktoś już wypróbował, będę wdzięczny za podzielenie się tutaj swoją opinią i spostrzeżeniami. :)
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: mietła »

a taki żwirek ktoś miał? http://allegro.pl/zwirek-drewniany-sosn ... 27074.html teraz używam Pet's Dream,zamówiłam na próbę Pinio,bo się bardziej opłaca i polecany na forum,a ten jest spory i cena w miarę ale nie wiem jaja jakość.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”