[Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: Pawwwle »

Znalazłem jeszcze takie cudo - Podlaski Żwirek Drewniany: http://allegro.pl/podlaski-zwirek-drewn ... 97158.html
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: Pawwwle »

Przed chwilką kliknąłem na Allegro Norka Cat's.
W domu mam jeszcze końcówkę Kantorexu.

Pozostaje mi więc jeszcze do wypróbowania Eco-Liberty i Podlaski Żwirek Drewniany.
Jeżeli ktoś ma i jest chętny do wymienienia się próbkami to proszę o kontakt. :P
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: mietła »

szkoda,że tak daleko,bo chętnie bym jeden woreczek kupiła od Ciebie na próbę.ja teraz kupiłam Pinio.a w następnej kolejności chcę kupić Benka.Czekam na opinie o Norka Cat's.Cena kusząca.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: Pawwwle »

Jakby co to ja jestem z Warszawy. A garść próbki mogę wysłać pocztą w kopercie bąbelkowej. ;)

Jak wypróbuję Norkę to napiszę recenzję i postaram się zestawić ją z Pinio i Kantorexem.

Do "przebadania" pozostaną mi więc jeszcze Eco-Liberty i Podlaski Żwirek Drewniany.
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: mietła »

Ja dziś wsypałam 10l żwirku Pinio.zobazymy.klatkę mam dużą więc garstka to raczej mało :) poczekam na recenzje i może sama kupię :) .a ten żwirek Kantorex to gdzie można kupić?nigdzie nie widziałam takiego.dobry jest?
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: Pawwwle »

Ja do kuwety 59 x 36 cm wsypuję jednorazowo 3 litry żwirku. Ale odchodzi mi przestrzeń, na której stoi domek, bo w nim sianko jest. ;D Dodatkowo daję po 0,3 litra na wszystkie pięterka, które zrobiłem z tacek kuchennych. Mam nawet taką miseczkę-miarkę do nabierania żwirku z worka. To optymalne wartości - ustaliłem je już dawno i jest okej, więc nic nie zmieniam.

Garstka to za mało żeby użyć w klatce, ale spokojnie wystarcza by pomacać i zrobić sobie taki test chłonności, który opisałem w jednym z wcześniejszych postów. Przynajmniej mi to by wystarczyło, bo mając do czynienia ze żwirkami różnych firm, to już po kilku "ziarenkach" mniej więcej wiem, czego można się spodziewać.

Kantorex można kupić na Allegro. Bardzo chłonny żwirek, ale zawiera dużo pyłu, co niewątpliwie jest jego dużym minusem. Podczas spacerów po pokoju, szczury roznoszą pył po dywanie, co może irytować.

Jeżeli nie znajdę nic lepszego to na pewno wrócę do Kantorexu. Pinio sobie odpuszczam, bo może i ma lepszą konsystencję, ale jest mniej chłonny.

PS. W tej chwili Kantorexu nie ma na Allegro, ale obserwuj aukcje użytkownika kantorex_s :)
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: mietła »

ok.dzięki.ja na półki też muszę coś połżyć i wsypać żwirek,bo małe szczochy sobie tam kibelek robią.Tylko wszystko gryzą zarazy małe :) A co myślicie o Hiltonie i Benku?Zamówiłam na próbę.Ja mam kuwete 70/40 i z tego co widzę t 5-7l to odpowiednia ilość.Teraz tylko przetestować który najlepszy.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: Pawwwle »

Otrzymałem właśnie przesyłkę - Norka Cat's z Allegro i na gorąco dzielę się spostrzeżeniami:
- jest pakowany 3 x 20 litrów, a więc koniec z dźwiganiem ciężarów
- bardzo duże "ziarenka"!!! wygląda naprawdę nieźle
Wieczorem postaram się zrobić test chłonności to zamieszczę opinię.
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: mietła »

jak tam test chłonności?
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: Pawwwle »

REWELACJA!
Norka Cat's jest bardziej chłonna niż Kantorex i Pinio! Pyłu jest mało, ale na razie nie dokopałem się zbyt głęboko. Zobaczymy co będzie dalej, ale na tę chwilę mam wrażenie, że znalazłem swoją ściółkę, której będę używał!
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: mietła »

to super.jak zużyję te co zamówiłam to może też zamówię.a bywają w ogóle mniejsze paczki?
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: lovekrove »

Jak się mają wielkością kołeczki Norka Cat's do Pinio Super? I wiadomo z jakiego drewna jest Norka Cat's? Szukałam na stronie aukcji i o tym nie wspomniano.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: Pawwwle »

Norka Cat's ma kołeczki krótsze od Pinio, ale za to grubsze - efekt jest taki, że Norka lepiej chłonie.

Większość żwirków z Allegro sprzedawana jest w opakowaniach no-name, beż żadnych nadruków czy informacji. Pozostaje wierzyć na słowo sprzedawcy, że jest to żwirek naturalny-sosnowy.
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: lovekrove »

Przyszło dzisiaj do mnie 60 litrów żwirku Norka Cat's. Chłonie wolniej niż Pinio (sprawdzałam), ale skutecznie. Ma dość intensywny zapach (czuć iglaki). To chyba moje jedyne zastrzeżenie. Zobaczę jak się sprawdzi w klatce.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Ściółki z Allegro] Kantorex Vs. Norka Cat's

Post autor: mietła »

jak skoncze swoje zapasy to zamowie norka cat's małe.są takie po 8,5 l.Teraz wsypałam Hiltona(taki z czeronymi dodatkami na opakowaniu).Pinio 10l wytrzymał 2 tyg ale takie naciągnięte.I chyba przy nim zostanę,bo paczka 5l koszt 6,5 to raz w tyg można wydać.W prawdzie Cat's Dream wydaje mi się lepszy ale kosztuje drugie tyle więc......
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”