Połączenie ściółki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
JKalodont
Posty: 102
Rejestracja: czw gru 30, 2010 2:53 pm

Połączenie ściółki

Post autor: JKalodont »

Czy dobrym pomysłem jest połączenie cat's norka i wiórów ? Czy można dołączyć do tego siano?
Czy siano jest szkodliwe dla szczurów?

^^
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Połączenie ściółki

Post autor: Ogoniasta »

Po co chcesz to łączyć??

Ani wióry/trociny ani siano nie są dobrym podłożem dla szczurów.
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Połączenie ściółki

Post autor: valhalla »

Wydaje mi się, że ogólnie łączenie ściółek nie jest złe, o ile są to dobre ściółki. Ja łączyłam przejściowo Pinio z Cat's Best, żeby szczurki się przyzwyczaiły do tej drugiej, bo na nią chciałam wymienić :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Połączenie ściółki

Post autor: klauduska »

a czemu wymieniałaś? co złego w pinio jest?
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Połączenie ściółki

Post autor: valhalla »

Właściwie to nie wiem, czy faktycznie coś złego było. Możliwe, że nie. Ale weterynarz przy pierwszej wizycie (jeszcze jak Frodo był sam) powiedziała, że jego kichanie może być od alergii, bo Pinio faktycznie trochę pyliło (ale Cat's Best w sumie trochę też). Na ręczniki papierowe zareagował okropnie nerwowo - nie chciał w ogóle na nie wchodzić, przesiadywał na dachu domku i z niego skakał na miskę z jedzeniem, żeby nawet łapką nie dotknąć podłoża. Uznaliśmy, że lepiej aby trochę kichał niż by miał przerażony na domku tylko siedzieć. Może dlatego też łączyłam ściółki przechodząc na Cat's Best - bo widziałam ten szok przy zmianie na ręczniki papierowe i bałam się tego znowu.

Ostatecznie nie wiem, czy Pinio było powodem kichania, bo chłopcy się przeziębili i zastanawiam się, czy Frodo od początku nie był trochę podziębiony, a Czmyś go ostatecznie nie zaraził (obaj są z zoologa i obaj zostali kupieni, kiedy były dość spore mrozy - niby w cieple transportowani i szybko, ale zawsze...). W tej chwili nie kichają, chyba że wsadzą noski w jakieś okruszki czy właśnie w ten pył ze ściółki, ale to mechanicznie podrażnia nos, normalna sprawa że trzeba wykichać.

W każdym razie - w samym Pinio nic złego nie ma, o ile szczurki nie mają alergii to można używać :) Ja nie wiem, czy moje miały, pewności nie mam, bo zbiegło się to trochę w czasie z ich chorobą.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Połączenie ściółki

Post autor: Sky »

Ja czasami łączyłam ściółki, głównie w przypadku, gdy ze starej nie starczyło mi na wypełnienie całej kuwety. Nie wiem, dla mnie nie ma w tym nic złego, jeżeli jak napisała Valhalla, są to dobre ściółki.

Czasami też sypałam trociny Chipsi i dodatkowo wrzucałam na wierzch lub w pewnych miejscach sianko Zuzali. Szczurki mi nie kichały, też nie była to ściółka, którą stosowałam przez dłuższy okres czasu, ale zawsze wtedy ładnie pachniało, trzymało całkiem długo i szczurki były zadowolone - spały w sianku, czasem je pochrupywały i same też bardzo ładnie woniały sianem z ziołami :)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Połączenie ściółki

Post autor: klauduska »

ja daję pinio i sianko też, bo trochę niweluje zamachy moich szczochów :) a oni przy okazji też ślicznie przesto pachną.
waniowyy
Posty: 83
Rejestracja: sob gru 18, 2010 3:21 pm

Re: Połączenie ściółki

Post autor: waniowyy »

Sky pisze:
Czasami też sypałam trociny Chipsi i dodatkowo wrzucałam na wierzch lub w pewnych miejscach sianko Zuzali. Szczurki mi nie kichały, też nie była to ściółka, którą stosowałam przez dłuższy okres czasu, ale zawsze wtedy ładnie pachniało, trzymało całkiem długo i szczurki były zadowolone - spały w sianku, czasem je pochrupywały i same też bardzo ładnie woniały sianem z ziołami :)
Mam to samo tylko moje jeszcze buduja z sianka :]
Moje szczurki <:3)~ Yumi agouti Mia biało czarny kapturek

Sory za błędy jestem dyslektykiem.
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Połączenie ściółki

Post autor: Nietoperrr... »

Wcześniej,gdy jeszcze sypałam podłoże na całą kuwetę,a w XL-ce Ferplasta jest to dosyć spora powierzchnia,używałam na spód Pinio czy podobne drewniane "kołki",a na to sypałam mięciutkie trotki Chipsi.Do trotków łatwo przylepiają się te miększe kupkole i łatwiej wywalić.Poza tym,trotki(ale tylko DOBRE),są milsze dla szczurzych stópek `;D
Co do siana...Nie polecam.Często sianko kupne żyje swoim własnym życiem... ;) (czyli gratisowe żyjątka w nim zawarte,aczkolwiek nie zawsze przyjazne dla naszych ogonków...)
Obecnie sypie ściółkę jedynie do małej kuwetki,gdzie się moje śmierdziele nauczyły zostawiać swoje...pozostałości po przetworzeniu jedzenia ;) Oszczędność i skuteczność w tym przyzwyczajeniu zaowocowała tym,że przeważnie mają burżuazyjne Chipsi Mais Citrus ;D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Połączenie ściółki

Post autor: Nakasha »

Ja łączyłam Pigwę z trocinami Chipsi, ale niestety Pigwa mocno pyliła i teraz mają tylko Chipsi. ;) Ogólnie można łączyć kołeczki drewniane z trocinami, byle tylko nie były to jakieś Animalsy... Można też spróbować drewnianego żwirku Chipsi Mais z trotkami Chipsi. :)

Siano nie szkodzi szczurom, ale trzeba je wymieniać co 2 - 3 dni, bo gnije. Niektóre szczury są też uczulone na siano. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Połączenie ściółki

Post autor: Nietoperrr... »

Nakasha pisze:
Siano nie szkodzi szczurom, ale trzeba je wymieniać co 2 - 3 dni, bo gnije. Niektóre szczury są też uczulone na siano. ;)
Jej,a ja mam tak traumatyczne doświadczenie z siankiem ze sklepu zoologicznego,że mam uprzedzenia... ::) RUSZAŁO SIĘ SAMO... :P
Już lepiej takie prosto z łąki,świeże "wsiowe" lub samemu przesuszyć.
Ogólnie Chipsi to fajna rzecz.Nie pylą tak strasznie,jak niektóre inne.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”