ŚCIÓŁKA LNIANA?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

ŚCIÓŁKA LNIANA?

Post autor: kinia87 »

Ponieważ moje pierdoły alergizuja troty jak i żwirek, pomyślałam o ściołce lnianej...
NIe wiem jednak, czy dobrze chłonie ona zapachy. Czy jest wydajna. Czy ktoś używał? Może powiedzieć kilka słów?
Na animalii dostrzegłam cos takiego...
http://animalia.pl/produkt,20961,108,%C ... niana.html

jak myślicie? Cena przystępna..
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: ŚCIÓŁKA LNIANA?

Post autor: kinia87 »

to jeszcze moze jedno pytanko przy okazji... jaka sciolka bedzie lepsza dla alergika:
Cat's best eco plus (z naturalnych włókien roślinnych)
Ściółka lniana
Granulat/ żwirek ze słomy
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ŚCIÓŁKA LNIANA?

Post autor: klauduska »

wiem, że temat o lnianej jest, ale ja ci powiem, że ja kupiłam bawełnianą i w ogóle jej nie używam. za drogo by to wyszło. jedyne co to do koszyczków wsadzam.
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: ŚCIÓŁKA LNIANA?

Post autor: kinia87 »

ups. Jesli temat o lnianej istnieje, to przepraszam.. szukalam, ale nie widzialam. Zatem mozna mnie przeniesc do adekwatnego dzialu z tym tematem ;)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: ŚCIÓŁKA LNIANA?

Post autor: sasza&masza »

ta bawełniania to myśle że przy malych ogonkach może byc dobra tak samo ta Twoja. Bo przy dużych i ich ilości sikania myślę że sobie nie poradzi z zapachem. mój znajomy jak mu się urodziły ogonki to to kupił. potem bardzo śmierdziało.
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: ŚCIÓŁKA LNIANA?

Post autor: gosja1 »

Temat jest już o tej ściółce - http://szczury.org/viewtopic.php?f=166& ... na#p658836
Napiszę tutaj, skoro jest zainteresowanie :)
Nie doczekałam się opinii na forum, więc kupiłam tę ściółkę na animalia.pl. Piszą na opakowaniu, żeby wymieniać co 7-14 dni (podchodziłabym do tego z dystansem), ale nie piszą już, ile tego trzeba sypać, więc zrobiłam to na oko - tak żeby pokrywało kuwetę. Chłopaki siedzą w tym od wczoraj, więc nie bardzo wiem, co z chłonięciem zapachów. Dosypałam tam jeszcze odrobinę rumiankowego dodatku do ściółek, więc na razie nic a nic nie śmierdzi. Mogę z czystym sumieniem napisać, że to PIERWSZA ściółka, w której nie zrobili tony nawozu od razu po wymienieniu (chyba, ze dobrze maskuje :P). Nawet superchłonny żwirek drewniany musiałam wymieniać co dwa dni, bo po 3-4 miałabym już w czym truskawki sadzić...
Ściółka ma wygląd rozdrobnionego siana. Według mnie pachnie lasem, albo czymś takim, w każdym razie bardzo przyjemnie. Niestety znalazłam w niej kłaczek kurzu, więc nie wiem, czy to deklarowane odpylenie im wyszło na 100% (???). Szczury trochę się drapią, ale nie wiem, czy nie jestem przewrażliwiona - gapię się na nich non stop, ponieważ mają nową ściółkę, inne nowe jedzenie, inną kolbę :P Wcześniej nie wykazywały żadnych reakcji alergicznych (na drewniany i na chipsi mais, ale drewniany nie jest wydajny, a w chipsi śmierdzą jak świnie), zobaczymy co teraz. Ściółka ma też ten plus, że z zainteresowaniem w niej grzebią, chodzą po niej, a wcześniej raczej na dole rzadko przebywały (tylko toaleta :P).
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”