Parę informacji odnośnie trocin

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Snajper_Tango4
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 18, 2011 1:15 pm

Parę informacji odnośnie trocin

Post autor: Snajper_Tango4 »

Jestem posiadaczem szczurków i tak sobie poczytuję forum. Przejrzałem tematy o ściółkach i jako, że pracuję w firmie zajmującej się drewnem podzielę się z Wami informacjami jakie posiadam odnośnie trocin.

1. Trociny sosnowe nie są trujące pod warunkiem, że są SUCHE. Ważne też aby nie było w nich pyłu (ale to już wiecie :) )
2. Co do trocin z drzew twardych (Buk, dąb, jesion, grab) pył jaki z nich powstaje jest rakotwórczy nawet dla ludzi (nasi pracownicy muszą pracować w specjalnych maskach przy tym drewnie) - więc raczej takich trocin lepiej nie dawać dla szczurów

A na koniec mała (może) ciekawostka - jak kupujecie trociny w sklepie i pisze na nich że np. są to trociny z konkretnego rodzaju drzewa to w 90% przypadków tak nie jest - zwłaszcza przy tanich trocinach. Firmy sprzedające trociny dla zwierząt kupują je od firm takich jak moja, a żadna firma produkcyjna nie będzie bawiła się w segregację trocin (najczęściej jest jeden odciąg centralny). Firmy handlujące potem je odpylają i wybierają grubsze trociny które paczkują i sprzedają.

No i jeszcze jedna ciekawostka - metr sześcienny takich trocin kosztuje w takich firmach jak moja maksymalnie 30 zł. Przebitkę policzcie sobie sami ;)
Z nami: Bobek (ciumciumcium), Husky, Snoopy, Tuptuś, Niusia
Odeszły: Szczęściarz, Dumbo Jet,
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Parę informacji odnośnie trocin

Post autor: KITEgirl »

to nie zmienia faktu że troty śmierdzą, szczury chodzą w nieprzyjemnej "papce", rozwijają się bakterie. to że szczury będące w trotach często dostają alergii czy świerzba to nie nasze wymysły a fakty
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Parę informacji odnośnie trocin

Post autor: Pająk »

A czy ktokolwiek w tym temacie pisze inaczej?
Dzięki za garstkę ciekawych informacji ::)
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Parę informacji odnośnie trocin

Post autor: noovaa »

Trociny nie są złe, jeśli kupuje się trociny zaufanych firm, sprząta się wystarczająco często a żaden ze szczurów nie ma na nie alergii ...

Większość trocin niestety jest co najmniej niepewna ... a że są nie wydajne i robią straszny bałagan w mieszkaniu, to nie zawsze opłaca się je kupować ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Parę informacji odnośnie trocin

Post autor: klimejszyn »

moje ogony mieszkają na trocinkach. sprzątam co 2-3 dni, nie śmierdzi, nie robi się bagno, szczury mają sie dobrze :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Parę informacji odnośnie trocin

Post autor: KITEgirl »

pewnie chipsi?
Awatar użytkownika
atomówka
Posty: 383
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:38 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Parę informacji odnośnie trocin

Post autor: atomówka »

Ja też używam trocin, tzn. część kuwety (gdzie nie załatwiają się szczurcie) zawsze ścielę trotami, bo jedna moja szczurka lubi w nich kopać i buszować ;) Używam właśnie chipsi.
Manila & Filomena & Tula & Tasmania
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Parę informacji odnośnie trocin

Post autor: klimejszyn »

KITEgirl pisze:pewnie chipsi?
kiedyś były na chipsi citrus, ale drażnił je zapach, teraz są na trotkach z firmy DOMUS :
http://www.planeta-zoo.pl/images/trociny%20Domus.jpg
bo przy takiej ilości ogonów łatwo zbankrutować na ściółce. te trotki są dobre i tanie :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Parę informacji odnośnie trocin

Post autor: KITEgirl »

ja i tak jestem za żwirkiem. mam 5 ogonów. klatkę dużą ale staram się nauczyć je załatwiania do narożnej. nie zawsze się uda więc sprzątam kupki i zbrylony żwirek i dosypuję braki
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Parę informacji odnośnie trocin

Post autor: noovaa »

ja i tak jestem za żwirkiem.
To już kwestia osobistego wyboru, bo jeśli trociny nie uczulają, są pewnej firmy i zawsze są czyste, to ogonom nie szkodzi :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Parę informacji odnośnie trocin

Post autor: Afera »

Wiadomo w każdej branży są przekręty i na to się nic nie poradzi. Maksymalizacja zysku i minimalizacja strat przy jak najmniejszym nakładzie finansowym. ;)
Hmmm a co ze żwirkami drewnianymi? Przecież też są zrobione z drewna i tak samo mogą być szkodliwe jak trociny w takim razie...
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Parę informacji odnośnie trocin

Post autor: sr-ola »

Ciekawe informacje, szczególnie, że mówi się, że trociny z drzew iglastych mogą być trujące. Wygląda na to, że jest to mniejsze zło.
Ale też faktycznie- na tych wszystkich trocinach, które oglądałam w sklepach jest zawsze napisane, że pochodzą one z iglastych. Więc poniekąd producent musi mieć świadomość tego, że mogą one szkodzić. Inna kwestia, czy coś z tą wiedzą robi, czy jednak tak jak pisze snajper- bierze trociny jak leci.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Parę informacji odnośnie trocin

Post autor: sr-ola »

sr-ola pisze:Więc poniekąd producent musi mieć świadomość tego, że mogą one szkodzić
Skrót myślowy, miałam tu oczywiście na myśli te tzw. drzewa twarde.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”