Pochłaniacz zapachów Benek

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Pochłaniacz zapachów Benek

Post autor: Paula_13 »

Co myślicie o wysypaniu dna klatki tym proszkiem? Ten środek wysypuje się bezpośrednio na żwirek i lekko potrząsa aby rozprowadzić przezcały żwirek aż do dnia. Używałam dla kota i ładnie pochłaniał zapachy. Z tym, że obawiam się, że Ciury się nawąchają i pochorują.
Nieświeże, nieprzyjemne zapachy są w większości skutkiem rozwoju różnego rodzaju mikroorganizmów, bakterii i grzybów.

POCHŁANIACZ ZAPACHóW LAWENDOWY Super BENEK
to w 100% naturalny produkt całkowicie neutralizujący nieprzyjemne zapachy. Usuwa nie tylko skutki, ale przede wszystkim przyczyny powstawania przykrych zapachów, a więc wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, bakterie i grzyby.
Produkt ten doskonale wspomaga działanie żwirków higienicznych, poprawia ich chłonność zwiększa wydajność.
Mineralne pochodzenie produktu jest przyjazne dla środowiska naturalnego.

POCHŁANIACZ ZAPACHóW LAWENDOWY Super BENEK można stosować zarówno w kuwecie jak i bezpośrednio na zabrudzone i nieświeże miejsca.
Niewielka ilością Pochłaniacza wsypana na wierzch żwirku w kuwecie, przemieszczając się na dno całkowicie neutralizuje nieświeże, nieprzyjemne zapachy i jednocześnie usuwa wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, bakterie i grzyby mogące się rozwijać na dnie kuwety.

Zalety:
- całkowicie neutralizuje nieprzyjemne zapachy
- likwiduje wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, bakterie i grzyby
- wspomaga działanie żwirków higienicznych:
* poprawia chłonność,
* zwiększa wydajność

Pojemność:

Worek foliowy 0,5 kg
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Pochłaniacz zapachów Benek

Post autor: Nietoperrr... »

Ja kiedyś czegoś podobnego używałam,tylko nie pamiętam nazwy.I faktycznie,mniej śmierdziało.Tylko tak nie do końca byłam przekonana o nieszkodliwości tego pochłaniacza,bo jednak szczurki po tym dreptały cały czas,później tymi łapkami jadły...
W końcu przestałam używać.Takie produkty chyba jednak bardziej są dla kotów do kuwet,bo nie mają z tym styczności cały czas.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Pochłaniacz zapachów Benek

Post autor: gosja1 »

Ja czasem używałam Benka o zapachu naturalnym. Jakoś nie byłam na tyle odważna, aby kupić lawendę... Benka używałam tylko do koszyczków, tzn. jak wyściełałam im ręcznikami papierowymi, to na jakieś trzy kawałki ręcznika sypałam ten neutralizator, a potem na to jeszcze kładłam grubą warstwę ręczników, więc ogonki nie miały z tym styczności bezpośredniej i nie przeszkadzało im :) A jeśli chodzi o sypanie na ściółkę, to tylko jak używałam zwykłego bentonitowego Benka wtedy sypałam ten neutralizator, ale w sumie to nie dawało skutków, ponieważ moje patałachy nie sikają zbyt dużo na dole, a znikania kupek to nie powoduje, więc nie było sensu im tam dodatkowej chemii wkładać :P
Myślę, że lawendy lepiej nie kupować, bo nawet ten naturalny Benek ma dość mocny zapach, a poza tym to jest dodatkowy czynnik pylący w klatce (niestety - pyli), dlatego sypałam im tylko pod ręczniki i wtedy rzeczywiście smrodek był mniejszy.
Natomiast do ściółki chyba bardziej polecam rumiankowy dodatek do ściółek. Jest naturalny, zapachu może nie pochłania, ale na pewno uprzyjemnia odorki z klatki..
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pochłaniacz zapachów Benek

Post autor: altaj89 »

ja z takimi specyfikami mialam doswiadczenie tylko w powiązaniu z kotem i mój kot od pochłaniacza zapachu dostal jakiegos uczulenia- łzawiły mu oczy. takie Srodki to straszna chemia a szczurki dodtkowo lubią wszytko jesc i gryzc wiec moze lepiej nie ryzykować. ostatnio widzialam w sklepie tez trociny zapachowe cytrynowe pochlaniajace zapachy ale sama nie odwazylabym sie takich cudów na kiju stosować. Najlepiej to czesto sprzatac klatke - wtedy nie ma problemu z brzydkim zapachem i nie trzeba go niczym zabijać ;D W moim wypadku wystarcza codziennie wymienic papierowe reczniki w koszykach w ktorych szcury spia i przetrzec wsyztskie półki wilgotną scierką - ale moje szczury sikaja tylko na polki i do koszykow.
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Pochłaniacz zapachów Benek

Post autor: gosja1 »

No widzisz, to zależy od szczurów. Ja na przykład szukałam rozwiązań względem pochłaniania zapachów, ponieważ u mnie ręczniki papierowe (gruba warstwa, więc miało gdzie się to wchłaniać) wytrzymywały przy DWÓCH szczurach tylko kilka godzin, trzeba było przynajmniej rano i wieczorem zmieniać, bo naprawdę nie dało się wytrzymać. Na dodatek szczurów nie można było wziąć w ręce bo śmierdziały moczem ;) Po prostu akurat lały uparcie tylko tam gdzie śpią i prawie nigdzie indziej. Poza tym wymieniałam ściółkę co dwa dni, bo później mój chłopak bardzo narzekał na wonie wydobywające się z klatki, więc to nie była kwestia niesprzątania / braku higieny / zaniedbania. Np. moja koleżanka potrafi nie sprzątać szczurowi dwa tygodnie i NIC od niego nie czuć.
Z czasem przetestowałam różne rozwiązania, wymieniłam klatkę, zmieniłam trochę cały "wystrój" i jakiś tam kompromis się znalazł (szczury np. zaczęły sikać w innych miejscach łaskawie :P), przez kilka dni nie śmierdzi, ale to naprawdę sporo czasu mi zajęło ;) Dlatego nie dziwię się, że ludzie chwytają się kocich, chemicznych Benków, jeśli akurat coś takiego zobaczą..
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pochłaniacz zapachów Benek

Post autor: altaj89 »

ło, to zazdorszcze ze udało sie tak szczury wytresować :o Moje uwielbiaja sikać pod siebie, i tez pomimo zmieniania reczników i wymieniania sciolki ciagle smierdzi. Moze dlatego ze mam drewniane polki w klatce - co prawda pomalowalam je emalia zabezpieczajaca ale mam wrazenie ze i tak smierdza :-\ Zastanawialam sie na wymienienie ich na plexi i chyba tak zrobie. Ja np sciolki nie musze sprzatac WCALE bo moje szczury kupy robia tylko do pojemnika na posciel w lozku, a sikają na półki, na dach domku, albo do hamaka. Hamak piore co tydzien i juz jest mega zniszczony. Dlatego nie moge kupic im zadnych fajnych meblblki typu hamaki polarowe, jakies jaskinie itp bo zaszczaja i tyle będzie. Na scilke ktora jest na dnie klatki to wogole nawet nie schodza, byc moze nawet nigdy tam nie byly ;D Ale wsypywanie zwirku do koszykow wydaje mi sie trudne do wymieniania, tak robicie? szczury chca w takim zwirku spac?
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Pochłaniacz zapachów Benek

Post autor: gosja1 »

Moje skopują cały żwirek na boki koszyka :P Pewnie ich gniecie, jak na nim śpią. W kazdym razie nawet skopany na boku przynosił większe efekty niż jego brak, bo moje paskudy akurat leją bardziej po bokach.
Ręczniki papierowe posypane tym neutralizatorem też nie były takie złe, ale mimo wszystko trzeba było często wymieniać, a to w sumie niepotrzebne sypanie chemii do klatki.
Teraz w koszyku mają żwirek (słomę granulowaną) i małą warstwę sianka na tym, tylko że sianko też musi być miękkie bez takiej drapiącej trawy (inaczej wywalają wszystko) i niepylące. To jest jak na razie najlepsze rozwiązanie. Sypię im w to rumiankowy dodatek do ściółek ze względu na działanie antyalergiczne, antygrzybiczne i antybakteryjne. Bardzo lubią na tym spać. Lubią sobie kopać ;)
Moje są przyzwyczajone do schodzenia na dół klatki dlatego, ze zawsze na dole wieszam im kolby, jak również wapienka i jedno poidło, tam też mają domek, no i na dole oczywiście najlepiej się bić :P A kupki robią na dole od zawsze, sporadycznie im się zdarzy poza klatką, więc nie mogę na to narzekać...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
woothhodo
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 21, 2011 9:33 am
Lokalizacja: United States
Kontakt:

szczury.org • Post a reply

Post autor: woothhodo »

Ja czasem uzywalam Benka o zapachu naturalnym. Jakos nie bylam na tyle odwazna, aby kupic lawende... Benka uzywalam tylko do koszyczkow, tzn. jak wyscielalam im recznikami papierowymi, to na jakies trzy kawalki recznika sypalam ten neutralizator, a potem na to jeszcze kladlam gruba warstwe recznikow, wiec ogonki nie mialy z tym stycznosci bezposredniej i nie przeszkadzalo im A jesli chodzi o sypanie na sciolke, to tylko jak uzywalam zwyklego bentonitowego Benka wtedy sypalam ten neutralizator, ale w sumie to nie dawalo skutkow, poniewaz moje patalachy nie sikaja zbyt duzo na dole, a znikania kupek to nie powoduje, wiec nie bylo sensu im tam dodatkowej chemii wkladac Mysle, ze lawendy lepiej nie kupowac, bo nawet ten naturalny Benek ma dosc mocny zapach, a poza tym to jest dodatkowy czynnik pylacy w klatce (niestety - pyli), dlatego sypalam im tylko pod reczniki i wtedy rzeczywiscie smrodek byl mniejszy.Natomiast do sciolki chyba bardziej polecam rumiankowy dodatek do sciolek. Jest naturalny, zapachu moze nie pochlania, ale na pewno uprzyjemnia odorki z klatki..
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pochłaniacz zapachów Benek

Post autor: smeg »

A ja czytałam o tym neutralizatorze Benka w tematach o ściółkach i wiele osób go używa, jakoś żadnemu szczurowi jeszcze nie zaszkodziło. Sama też go mam, sypię czasem na żwirek i dzięki temu trzyma trochę dłużej. Całość żwirku wymieniam rzadko, ale co 2-3 dni wyjmuję z niego same kupy, więc ten neutralizator przydaje się, żeby trochę go odkazić.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Pochłaniacz zapachów Benek

Post autor: gosja1 »

Ja się zgadzam, że on działa, ale jak na mój gust po prostu pyli, a na dodatek ten niby bez zapachu dziwnie pachnie i nie jestem pewna czy jest do końca dobry. Co do zapachu to pewnie odczucie bardzo subiektywne, ale to pylenie?? Chyba, że mi się taki wyjątkowo pylisty trafił :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
rroobal
Posty: 43
Rejestracja: czw lis 22, 2012 9:16 am

Re: Pochłaniacz zapachów Benek

Post autor: rroobal »

Ja używam jakiegoś bez markowego i mój Kliperek dobrze się z nim ma. ( żwirek w orginale dla kotów ;) )Bardzo zaryzykowałem kupując go niesprawdzonego i używając, ale ryzyko się opłaciło. Czytałem o Benku, że jest to dobry pochłaniacz i wiele osób z forum też tak sądzi i skoro bez markowy się sprawdził, to Benek też! :D pozdrawiam
Ze mną: Pablo
Za TM: Chrupek, Olaf, Puszek, Skoczek, Tomi, Jerry, Kliper
aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Re: Pochłaniacz zapachów Benek

Post autor: aniaj93 »

Ja używam Benka leśnego. Jest super! Używam ok 2 miesięcy, jest bardzo wydajny i pięknie pachnie lasem. :D Moje szczurki też go lubią, nie mają żadnych negatywnych skutków. polecam :)
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pochłaniacz zapachów Benek

Post autor: mikanek »

Kupiłam ten preparat z przeznaczeniem do kociej kuwety, nie zauważyłam żadnej różnicy. Producent zapewnia, że sypanie tego proszku zapobiega przywieraniu żwiru do kuwety, u mnie właśnie ten proszek powoduje rozciapcianie żwiru i tworzy się gęsta maź, którą potem trzeba zdrapywać (używam żwirku betonitowego). Dla mnie zupełnie bez sensu
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
aniaj93
Posty: 60
Rejestracja: śr mar 05, 2014 2:19 pm

Re: Pochłaniacz zapachów Benek

Post autor: aniaj93 »

Dlatego, że za dużo go sypiesz. Jwgo się tylko delikatnie posypuje :)
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pochłaniacz zapachów Benek

Post autor: xSzczuras »

Również używam tego pochłaniacza, i to od dłuższego czasu, nie zauważyłam by chłopaki mieli z tym jakiś problem. Nie chodzą po nim często, bo kuwetują więc na dnie nie ma po całości żwirku. Kupuje również żwirek Pinio np. cytrusowy i bardzo ładnie się komponują te zapaszki :D
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”