Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomysły

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Materiał czy trociny?

Post autor: Kluska123 »

Siuranie szczurkow pod siebie to normalka, szczegolnie u samcow, ktorzy sa mistrzami w byciu brudaskami :D Nie da sie ich tego oduczyc, niestety. Jesli chodzi o materialy typu hamaczki rurki i polarki to wg mnie podstawa dla ogonkow, one wrecz uwielbiaja tam przebywac i godzinami spac w mieciutkim hamaczku badz tunelu ;) Na dno klatki sypiemy zwirek wymieszany z trocinami (trociny czesto zawieraja pasozyty, warto je wypiekac w piekarniku, ze tak to nazwe )
Co do niemilych zapachow, coz, pozostaje Ci tylko prac, prac i jeszcze raz prac - wtedy smrodek zniknie. Moje gluptasie wytrzymuja z 5-7 dni w hamaczkach bez nadmiernego siusiania, po tym czasie wrzucam wszystko do pralki i wyposazenie jest pachnace :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Materiał czy trociny?

Post autor: smeg »

A u mnie to samice leją pod siebie w hamaki i na półki, a samce grzecznie chodzą siusiać do kuwety ;) Myślałam że wszystkie takie są, ale wychodzi na to, że mam jakieś wyjątkowe ;D U samic hamaki muszę wymieniać co 1-2 dni, żeby nie śmierdziało. Mam ich kilkanaście i kiedy uzbiera się więcej brudnych, piorę je w pralce.

Te filmiki na których są polarowe kocyki zamiast ściółki pochodzą w większości z USA, w Polsce z tego co wiem niewiele osób to praktykuje. Mimo wszystko trociny nie są polecane, głównie ze względu na wspomniane pasożyty, możliwość występowania alergii i małą wydajność. Są inne ściółki - np. żwirki drewniane, nad którymi możesz się zastanowić.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Materiał czy trociny?

Post autor: valhalla »

A już masz tę nową klatkę? Bo generalnie zauważyłam, że w wolierze jest o niebo lepiej, smrodzenie rozkłada się na dużą przestrzeń, zamiast koncentrować się (jak to miałam dawniej) na kuwecie i 3 półkach. Może dodaj więcej półek, hamaków, wiszących domków...

I jako ściółkę polecam coś innego niż trociny. Żwirek drewniany na przykład albo granulat słomkowy. Ja moim teraz zmieniam ściółkę raz na tydzień. Bardziej z obowiązku niż dlatego, że śmierdzi.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Materiał czy trociny?

Post autor: Venefico »

Może chodzi Ci o Dry Bed ? Zastanawiam się nad tym od jakiegoś czasu, ale sama nie wiem.
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Akcei
Posty: 40
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 1:37 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Materiał czy trociny?

Post autor: Akcei »

valhalla pisze:A już masz tę nową klatkę? Bo generalnie zauważyłam, że w wolierze jest o niebo lepiej, smrodzenie rozkłada się na dużą przestrzeń, zamiast koncentrować się (jak to miałam dawniej) na kuwecie i 3 półkach. Może dodaj więcej półek, hamaków, wiszących domków...

I jako ściółkę polecam coś innego niż trociny. Żwirek drewniany na przykład albo granulat słomkowy. Ja moim teraz zmieniam ściółkę raz na tydzień. Bardziej z obowiązku niż dlatego, że śmierdzi.
Nową klatkę mam ale szczury są jeszcze w starej bo nową musiałam trochę ponaprawiać (zrywanie już kruszącej się farby, ścieranie rdzy. Jutro będę ją malować)

Ja używam trocin aktualnie co do żwirek kiedyś używałam. Muszę chyba do tego wrócić.
Jutro będę szyła hamaczki i tunele zaprojektowałam je już tak że hamaczki będą miały 2 warstwy i tą 1 warstwę będzie można odpiąć dzięki czemu sam hamak będzie prany rzadziej niż ta 1 warstwa którą będzie się prało wygodniej (muszę prać ręcznie bo mama by mnie chyba zabiła gdybym dała jej to do pralki ^^)
Venefico pisze:Może chodzi Ci o Dry Bed ? Zastanawiam się nad tym od jakiegoś czasu, ale sama nie wiem.
Nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego. Z tego co widzę to fajne nawet. Poczytam coś o tym i może kupię sobie :) Ktoś z was może to ma?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomys

Post autor: Paul_Julian »

Tu jest temat ogólny o ściółkach :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=166&t=6612&p=732277&

A tu o kibelkach:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=167& ... 2A#p109744

A tu jak nauczyć szczury kupkania do kuwetki:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t= ... uwetowanie

Konkretne pytania prosze już zadawac w odpowiednich topikach :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
DorotaO
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:01 am
Numer GG: 7788821

Re: Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomys

Post autor: DorotaO »

Ja używam w dolnej części klatki (kuwecie) zwykły frotowy mniejszy ręcznik , na półeczkach mają ścierki kuchenne ręczniki papierowe , polarowy domek , hamak i tunel , nie używam żadnych ściółek , zmieniam im te ściereczki (tylko z jednej półki ) codziennie bo tam sikają najwięcej z innych raz , dwa razy w tygodniu , kuwetę z ręcznikiem sprzątam i myję codziennie bo tam sadzą kupki . Zaopatrzyłam się w te ręczniki i ściereczki w większą ilość żeby mi nie brakło , zużyte wrzucam do worka żeby nie śmierdziało mi w łazience i jak się uzbiera to wrzucam do pralki raz w tygodniu i włala można używać ponownie , szczurki zadowolone bo wszędzie gdzie wejdą mają miękko ;)
Ze mną szciurki :FRUGO , FIGO , FAGO :) :*
KOCHANE URWISKI MOJE ;)
królik : MAX
świnki morskie : GUCIO I CIAPUŚ
Moje iskierki ;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36097
DorotaO
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:01 am
Numer GG: 7788821

Re: Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomys

Post autor: DorotaO »

A i jeszcze jedno pytanie , czy można wstawić szczurkom pojemnik z takim piaskiem jak dla szynszyli , widziałam chomiki bawiące się w tym , nie wiem czy szczurki też mogą ?
Ze mną szciurki :FRUGO , FIGO , FAGO :) :*
KOCHANE URWISKI MOJE ;)
królik : MAX
świnki morskie : GUCIO I CIAPUŚ
Moje iskierki ;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36097
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”