Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomysły

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Enali
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 20, 2010 6:07 pm

Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomysły

Post autor: Enali »

Witam,

Ostatnio oglądałam różne klatki na stronach internetowych. Tak jakoś wyszło, że doszłam aż do amerykańskich stron. Okazało się, że w USA można kupić klatkę z dodatkowymi specjalnie dopasowanymi kocykami za miast tradycyjnej ściółki. Wiadomo, w zestawie było dużo tych kocyków by można było je wymieniać. Chciałam poszukać podobnej klatki w polskich sklepach zoologicznych ale niestety nie było. Pomyślałam,że mogłabym sama wyścielić kuwete i pięterka jakimś miękkim ręcznikiem (moje szczury uwielbiają spać w kocach i ręcznikach) a żeby szczury go nie "rozkopały" :) dokupić rzepy samoprzylepne i przyczepić do kuwety.
Macie może jakieś inne propozycje co do tego jak wyścielić ogonkom te klatkę ? ::)

Tu mam przykład typowo amerykańskiej klatki (Tutaj widać te podłoże z kocyków):
Klatka
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomys

Post autor: Hanka&Medyk »

Znając szczury, rzepy (czy cokolwiek, czym chciałoby się przymocować kocyki do kuwety) musiałyby być naprawdę mocne i przymocowane na całej długości każdego z boków i być może nawet trochę w środkowej części (np. w kratkę). Stwory mogą wpaść na genialny pomysł albo oderwania materiału od rzepów, albo wygryzienia dziur tak, żeby się dostawać pod spód :)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomys

Post autor: mini »

Wgląda to fajnie i jestem pewna, że szczury zachwycone :) Ale przecież to trzeba wymieniać - jeśli nie codziennie to i tak bardzo często. Szczególnie jeśli zrobić tak np z pułkom na, której śpią, wtedy codziennie.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomys

Post autor: Cyklotymia »

Może lepsza byłaby taka mata dla psa? Coś mi się obiło o uszy że jest taka mata, która siuśki przepuszcza w jedną stronę a w drugą już nie. Pod spód się daje coś chłonnego i na górę matę.
O, przypomniałam sobie - dry bed się to zwie. http://www.kar-ma.pl/dla-psow-akcesoria ... _1385.html
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomys

Post autor: sr-ola »

Jeszcze wczoraj widziałam coś takiego na allegro, ale nie umiem już tego znaleźć. Ktoś sprzedawał za ok 60 zł taki gotowiec do klatki, idealnie wymierzony na Ferplastowe półki i do konkretnej kuwety. Wyglądało pięknie, ale wyłączyłam z parsknięciem, bo jednak zasikany materiał intensywnie pachnie a podziurawiony materiał jest niebezpieczny dla moich niesprawnych szczurków (możliwość zahaczenia, przyduszenia, itd.)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Enali
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 20, 2010 6:07 pm

Re: Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomys

Post autor: Enali »

Jeśli chodzi o siusianie na te kocyki to moje szczurki są nauczone załatwiania potrzeb do swojej toaletki :)
A ta mata to bardzo dobry pomysł ale jest z takiego materiału, że ogonki mogły by to po prostu zjeść. ;D
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomys

Post autor: sr-ola »

Enali, nawet na siku chodzą do toalety? Nawet jak śpią, zachce im się to wtedy wstają i idę elegancko się wysiusiać w wyznaczone miejsce? Jeśli tak- wow. O kupach słyszałam, o części siuśków też, ale nigdy tak ekstremalnie.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomys

Post autor: KITEgirl »

to coś takiego jest w ogóle możliwe? żeby ZAWSZE załatwiały się do kuwety? ja chcę takiego szczura!
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomys

Post autor: Sky »

To o czym pisze Cyclo, to drybed,przepuszczalna kocyko-mata. Z tego, co wiem, to u nas parę osób to stosowało i się nie sprawdziło do końca, u niektórych zostało pogryzione, a trochę kosztuje. Swoją drogą zamiast drybeda można zastosować zwykły, dobry polar, który właśnie ma takie właściwości - przepuszcza wilgoć na drugą stronę, żeby jedna z warstw pozostała sucha (chodzi o pocenie się, np. bluzy z polaru - pocisz się, a pot przepuszczany jest na drugą stronę i tam się skrapla, za to skóra pozostaje sucha). Tylko trzeba znaleźć dobry polar, można w lumpie poszukać.

KITE, moje starszaki robiły tylko do narożnej, Cookie nawet tam schodził robić siuśki ;p
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Enali
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 20, 2010 6:07 pm

Re: Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomys

Post autor: Enali »

Wiadomo, że nie zawsze chodzą ale są nauczone. Np. jeśli są poza klatką i czują potrzebę to idą do swojej narożnej toaletki. :)
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomys

Post autor: sr-ola »

No tak, czyściochy to ja miałam, ale raczej w pojedynczym egzemplarzu aniżeli w postaci całego stada :) Przy małym stadku pewnie mogłoby się to sprawdzić :) Ale już przepraszam za OFF i milknę..
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomys

Post autor: Niamey »

Enali, według mnie podłoże z polarków (bo to jest to, co oni nazywają fleece) sprawdza się w zestawie duża klatka+mało szczurów. Na allegro jest firma, która szyje takie zestawy do klatek dla fretek, w skład których wchodzi polarowy podkład do kuwety i pokrowce na tarasy ferplasta.
Sama się zastanawiałam nad tym jak to zamontować do kuwety :) Może zapytaj po prostu na amerykańskim forum :)
Oni do tego często mają takie mqłe ręczne odkurzacze i po prostu codziennie odkurzają te polarki.
Awatar użytkownika
Enali
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 20, 2010 6:07 pm

Re: Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomys

Post autor: Enali »

Niamey, mówisz podłoże z polarków ? Ja mam dość dużą klatką i tylko dwa szczurki ^^ Więc to co mówisz jest interesujące. Widziałam , że jedna dziewczyna w Ameryce przyczepiała takie maty, kocyki (czy co to jest :D)za pomocą dość mocnych i trwałych drutów. A jeśli ma się więcej takich kocyków można je prać i wymieniać. :)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podłoże wyścielone kocykami lub ręcznikami + wasze pomys

Post autor: Hanka&Medyk »

Sky pisze:To o czym pisze Cyclo, to drybed,przepuszczalna kocyko-mata. Z tego, co wiem, to u nas parę osób to stosowało i się nie sprawdziło do końca, u niektórych zostało pogryzione, a trochę kosztuje.
Potwierdzam. Zastosowaliśmy raz, zostało poniszczone, po 3 dniach śmierdziało przeraźliwie, ściółka spod spodu została wykopana na wierzch i wczepiała się razem z siuśkami we włókna. Nie wiem czemu, ale szczury wolały w miejscu leża mieć samą ściółkę i w tym miejscu wygryzły wielką dziurę w macie.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Akcei
Posty: 40
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 1:37 pm
Lokalizacja: Gdynia

Materiał czy trociny?

Post autor: Akcei »

Hej!
Zauważyłam na zdjęciach/filmikach, że dużo osób ma w klatce zamiast trocin materiał. Poza tym macie pełno hamaków, tuneli itp.
Aktualnie moje szczury mają trociny w kuwecie i 1 półce. na 2 mają starą poszewkę a tam gdzie śpią mają materiał i starą bluzę...
Strasznie siusiają pod siebie jak śpią i bardzo szybko bluza zaczyna śmierdzieć.
Zastanawiam się czy da się jakoś nauczyć szczury aby siusiały w 1 miejsce?
Co jest lepsze trociny czy materiał??
Czy wasze szczury też śmierdzą tak bardzo?


Ps. Żeby nie było to zmieniam im trociny 2x w tygodniu a materiały za każdym razem piorę i daje inne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”