Czy każdy koci żwirek nadaje się dla szczura?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Bethesda
Posty: 121
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 4:27 pm
Numer GG: 1859385
Lokalizacja: Legnica

Re: Czy każdy koci żwirek nadaje się dla szczura?

Post autor: Bethesda »

Kupiłam dzisiaj żwirek Pet`s Dream universal, ale po powrocie ze sklepu zorientowałam się, że wykonany jest z drzew iglastych, a wyczytałam, że one szkodzą szczurkom. Chyba oddam go koleżance, która ma kota... Chociaż może mi ktoś powiedzieć, czy taki żwirek, pachnący iglakami, może zaszkodzić szczurom? Szukałam czegoś na ten temat na forum, ale nie mogę się odnaleźć.
Inka, Chmurka, Beza
Aniołki: Dama, Czarna, Albinoska [*][*][*]
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40283
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy każdy koci żwirek nadaje się dla szczura?

Post autor: IHime »

Jeśli jest odpylony i wyciskany na ciepło, to te niebezpieczne olejki w większości uleciały w atmosferę i żwirek groźny nie jest.
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Czy każdy koci żwirek nadaje się dla szczura?

Post autor: natureminemka »

Laraine pisze:Czy żwirek z Lidla nadaje się dla szczura? Wygląda tak, jak Chipsi Mais, tyle tylko, że jest bardziej szary. 10kg kosztuje 10 zł.

Obrazek

Obrazek

Tu "ulotka" -> http://www.e-commerce.pl/Lidl-Coshida-Z ... 46343.html
Ja osobiście nie polecam, kupiłam bo potrzebowałam czegoś w niedziele, a wszystkie sklepy zamknięte. Oprócz tego, że jest wydajny to przykleja się dość mocno do łapek i go szczurki roznoszą po klatce dość mocno. Może nie stanowiłoby to jakiegoś dużego problemu ale oprócz tego po prostu nie wchłania dobrze zapachu, powiedziałabym, że wręcz śmierdzi niesamowicie... :-\
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Czy każdy koci żwirek nadaje się dla szczura?

Post autor: ^Yuuhi^ »

ja żwirku z lidla też nie polecam, kupiłam jeden jedyny raz i skończyło się na pasożytach a cała paczka poszła do śmieci ;/ cały czas kupowałam w carefourze żwirek za 3.50 za 5 litrów i było ok, a ten z lidla dałam jeden raz i musiałam tępić stworki w stadzie...od tego czasu w ogóle odechciało mi się tego typu żwirków ;)
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Czy każdy koci żwirek nadaje się dla szczura?

Post autor: nienazwana »

A czy każdy drewniany żwirek jest formowany na ciepło i przez to bezpieczny? Na opakowaniu tych, które używam (HIlton Cat's dream czy jakoś tak ??? a wcześniej Pinio) nie ma informacji o sposobie produkcji. Są tylko przechwałki, że jakoby ekologiczny
(a jaki ma być jeśli drewniany :D ) i takie inne srutututu. Trochę się zaniepokoiłam :-\ . A czym właściwie grożą ogonkom olejki eteryczne z iglaków, bo szczerze mówiąc nie wiem ???
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy każdy koci żwirek nadaje się dla szczura?

Post autor: Tofcia »

Kupiłam taki żwirek koci bentonitowy dla szczurów ale będzie tylko w kuwecie naroznej. mam zamiar zrobić jeszcze zabezpieczenie by nie zjadły przypadkiem tego
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Czy każdy koci żwirek nadaje się dla szczura?

Post autor: nienazwana »

A jak zrobisz zabezpieczenie żeby nie zjadły przypadkiem tego?
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy każdy koci żwirek nadaje się dla szczura?

Post autor: Tofcia »

nienazwana pisze:A jak zrobisz zabezpieczenie żeby nie zjadły przypadkiem tego?
kratka
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy każdy koci żwirek nadaje się dla szczura?

Post autor: Diego<3 »

Zawsze myślałam, że kocie żwirki (niektóre) mają w sobie substancje które mogą uczulić szczurki. Myliłam się? Ja bym tam jednak została przy specjalnych dla szczurów. A kratka? Nie rozumiem. Przecierz zawsze na dolną półkę wsypuje się trociny lub żwirek a szczurek po tym chodzi to co? :o Wydaje się, e muszę się jeszcze dużo o tym nauczyć. Co do ściółki . W lidlu faktycznie lepiej nie kupować . Lepiej zostać przy zoologicznych. Ale w Carefourze mają pałeczki te drewienka to dobra ściółka. Nigdy nie uczula no i aż tak nieśmierdzi... :)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy każdy koci żwirek nadaje się dla szczura?

Post autor: Tofcia »

chodzi o to, że w kuwecie naroznej umieszcze żwirek i one nie będą po tym chodziły. do zwykłej kuwety też można kratke dać i to samo co ja myślę
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy każdy koci żwirek nadaje się dla szczura?

Post autor: Paul_Julian »

Kratka nie jest dobra, bo po jakimś czasie mogą sie tworzyć pęcherze na łapkach - tzw. bumblefeet. Bardzo bolesne i trudne w leczeniu. U mnie w kuwecie duzej jest kocia kuweta z bentonitem ( "Zielony Las" z benka) i od lat żaden szczur tego nie jadł, nawet jak sobie pomidorka opanierowały żwirkiem :) Żeby zaszkodził, to naprawdę musiały by sie tego objeść.

Najbardziej grozne w żwirkach bentonitowych i drewnianych jest to , że pylą. Najlepiej nakładac łopatką, odczekać troche, i wtedy wpuścić zwierzaki. No a koncówkę worka przesiać, zeby zostały same większe kawałki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy każdy koci żwirek nadaje się dla szczura?

Post autor: Diego<3 »

Chyba mojego uczuliły tyle, że opary trocin. Cały czas kicha i raz na jakiś czas leci mu czerwona wydzielina z nosa. Jeśli zobaczę kolejny objaw idę z tym do weterynarza. Za to u hera wszystko dobrze on nie uczulił się. Może przelorzę na drewienka dla kotów o te:
http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=15702
Coś podobnego bo to ma inne opakowanie.
A więc żwirek dla kotów można też używać? :)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy każdy koci żwirek nadaje się dla szczura?

Post autor: Tofcia »

Paul_Julian pisze:Kratka nie jest dobra, bo po jakimś czasie mogą sie tworzyć pęcherze na łapkach - tzw. bumblefeet. Bardzo bolesne i trudne w leczeniu. U mnie w kuwecie duzej jest kocia kuweta z bentonitem ( "Zielony Las" z benka) i od lat żaden szczur tego nie jadł, nawet jak sobie pomidorka opanierowały żwirkiem :) Żeby zaszkodził, to naprawdę musiały by sie tego objeść.

Najbardziej grozne w żwirkach bentonitowych i drewnianych jest to , że pylą. Najlepiej nakładac łopatką, odczekać troche, i wtedy wpuścić zwierzaki. No a koncówkę worka przesiać, zeby zostały same większe kawałki.
kratka plastikowa nie metalowa
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy każdy koci żwirek nadaje się dla szczura?

Post autor: Paul_Julian »

Żwirek dla kotów można, byle nie silikonowy. Trocin tanich firm nie sa dobre, podobnie jak siano. Sa jakies drozsze trociny, ale nie wiem jakie, bo nie uzywam :(
Zamiast trocin możesz używać
- drewnianego żwirku dla kotów ( zbrylającego lub nie) takiego drobnego http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=3045 albo takiego http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6838
- kołeczków albo kulek http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6839 http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=15546
- albo takiego granulatu http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=8913

Sa też trociny Chipsi , ale one nie sa dobre. Chipsi Mais jest ok.

Tutaj jest test żwirków http://www.idakost.com/www-strona-sciol ... irkow.html Poczytaj sobie, bo to fajny test. Niektórzy wolą zbrylające żwirki ( np. ja) , a niektórzy wolą niezbrylające.


Tofcia - plastikowa - brzmi nieżle :) oby podzialało !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
SmoczeOko
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 15, 2015 7:13 pm

Re: Czy każdy koci żwirek nadaje się dla szczura?

Post autor: SmoczeOko »

Ja używam drewienek firmy Benek :) Trociny, siano czy żwirek betonitowy moje szczurcie uczulało dostawały strupków. Siano miałam z własnej działki a żwirek zostawiłam dla kota. Trociny wywaliłam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”