Granulat zamiast trocin

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
AmaziinGx33
Posty: 79
Rejestracja: pt sty 27, 2012 10:51 am
Lokalizacja: Pabianice

Granulat zamiast trocin

Post autor: AmaziinGx33 »

W sklepie zoologicznym pani poleciła mi żeby zastąpić trociny granulatem dla gryzioni .
Kupiłam ten granulat i w sumie jestem zadowolona bo szczurków wgl nie czuć .
Chciała bym się dowiedzieć czy one się nadają .
Co o nich myślicie ?
Troszkę denerwują mnie te koreczki porozrzucane obok klatki.
(Chodź lepsze są jednak od trocin bo tego to miałam pełno obok klatki i na dywanie.)
Już sypie mało, a i tak jakoś cholery znajdą sposób żeby je wyrzucić :D
Moje Skarby :
Nela < 33
Tosia < 33
Awatar użytkownika
AmaziinGx33
Posty: 79
Rejestracja: pt sty 27, 2012 10:51 am
Lokalizacja: Pabianice

Re: Granulat zamiast trocin

Post autor: AmaziinGx33 »

Kurcze przepraszam pomyliły mi się działy :(
Proszę o przeniesienie do odpowiedniego :)
Moje Skarby :
Nela < 33
Tosia < 33
fur-elise
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 21, 2012 11:56 am

Re: Granulat zamiast trocin

Post autor: fur-elise »

Trocin się w ogóle nie powinno stosować dla szczurków. Ogonek może mieć alergię, albo jakieś robole mogą w nim się znajdować. ;) Ja używam żwirku "Mruczek" (jest w Rossmanie) i jestem z niego zadowolona (jest na dnie kuwety). A na górze kuwety jest zwykły żwirek drewniany.
Najbardziej niebezpieczną bronią w arsenale homo sapiens jest widelec.
Howard Lyman
Awatar użytkownika
z0uza
Posty: 63
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 1:23 pm

Re: Granulat zamiast trocin

Post autor: z0uza »

Żwirek jest o wiele lepszy od trocin, potwierdzam :) Trociny bardziej pylą, szczurki mogą od nich kichać - właściciele zresztą też ;) Ja stosuję żwirek zbrylający "Benek". Od razy widać, gdzie szczurki sikają, bo w tych miejscach żwirek pęcznieje. Jeśli Twoje gryzonie załatwiają się w jedno miejsce, można usuwać co jakiś czas zabrudzony żwirek, a resztę zostawić i usunąć przy sprzątaniu klatki.

Jak wpiszesz sobie w szukajkę hasło "żwirek", wyskoczy Ci dużo postów w opiniami o różnych rodzajach podłoża, zachęcam do poczytania, dużo można się dowiedzieć ;)
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Granulat zamiast trocin

Post autor: julek2000 »

Granulat dla gryzoni jest bardzo odpowiednim wyborem podłoża dla szczura i jest o niebo lepszy od trocin.
Trociny pylą i mogą powodować alergię u szczurów oraz brudzą do okola klatki (tata zawsze miał do mnie o to pretensje), podobno również mogą znajdować się w nich jakieś pasożyty, insekty czy cuś, tak jak napisała fur-elise "robole". Ale nawet jak zapach nie jest "nieprzyjemny" i tak trzeba dbać o ogonki i zmieniać żwirek dość często.
:D
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Granulat zamiast trocin

Post autor: KITEgirl »

julek2000 zlituj się i pisz na czarno tak jak wszyscy.
a żwirki to proszę -> http://szczury.org/viewforum.php?f=166 czytania na całą noc.
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Granulat zamiast trocin

Post autor: julek2000 »

Dobrze mi nie robi to różnicy. ;)
Awatar użytkownika
pray
Posty: 494
Rejestracja: sob sty 08, 2011 9:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Granulat zamiast trocin

Post autor: pray »

Ja także używam granulatu. Przez jakiś czas używałam trocin chipsi , ale nie wspominam tego dobrze bo trociny były wszędzie... szczurki wysypywały je za klatkę a na skarpetkach roznosiły się po całym domu. Trzeba było codziennie zmiatać / odkurzać. I wydaje mi się ,że granulat lepiej chłonie siuśki :)
Lilynight
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 6:26 pm

Re: Granulat zamiast trocin

Post autor: Lilynight »

Może się mylę, ale wydaje mi się że granulat drzewny jest jak kamienie-twardy i niewygodny. Dlatego zostaję przy trocinach. Szczurkom się podoba, budują sobie "fortecę", wyrzucają po jednej trocince z klatki :P. A trociny dobrej jakości wcale nie pylą (np. Pinio, dobre są też Wiodącej Marki z Leclerca)( z tych beznadziejnych to Vitapol, Animals-więcej pyłu jak trocin).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”