alergia

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
waniowyy
Posty: 83
Rejestracja: sob gru 18, 2010 3:21 pm

Alergia

Post autor: waniowyy »

Moja szczurka ma alergie na trociny i zasuszone sprasowane za 2zł sianko.
Obecnie ma pinio ale chciałbym jej dodać coś z czego by mogła sobie norke albo coś zrobić jeśli szczury tak robią .
Moje szczurki <:3)~ Yumi agouti Mia biało czarny kapturek

Sory za błędy jestem dyslektykiem.
Awatar użytkownika
Wiedzima
Posty: 60
Rejestracja: śr gru 08, 2010 7:00 pm
Lokalizacja: Sulejówek/Warszawa

Re: Alergia

Post autor: Wiedzima »

Polecam ściółkę z łuski bawełnianej. Nie uczula, nie pyli, dobrze chłonie siuśki i smrody. I szczurki lubią sobie ubijać je w gniazdkach. :) I do tego można wrzucić trochę chusteczek lub porwanego papieru toaletowego do klatki, to też maluchy wykorzystują to meblowania.
waniowyy
Posty: 83
Rejestracja: sob gru 18, 2010 3:21 pm

Re: Alergia

Post autor: waniowyy »

Podasz mi link do tego ?
Moje szczurki <:3)~ Yumi agouti Mia biało czarny kapturek

Sory za błędy jestem dyslektykiem.
Awatar użytkownika
Wiedzima
Posty: 60
Rejestracja: śr gru 08, 2010 7:00 pm
Lokalizacja: Sulejówek/Warszawa

Re: Alergia

Post autor: Wiedzima »

Używam takiej:
http://allegro.pl/stop-smell-sciolka-ba ... 76937.html

Wystarczy wpisać dwa słowa w google. ;)
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Alergia

Post autor: `naatka »

a ja ci tego nie polecam, miałam.. 20 zł, a starczyło na 2 razy. lepszy drobniusieńki żwirek, i ponarzucaj im maaaasy chusteczek. beda miały frajde i zrobią sobie gniazdko.
Kupuj im rozdrobiony żwirek.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Wiedzima
Posty: 60
Rejestracja: śr gru 08, 2010 7:00 pm
Lokalizacja: Sulejówek/Warszawa

Re: Alergia

Post autor: Wiedzima »

Ja kupuję po kilkanaście zł. I zużycie w sumie zależy od wielkości kuwety, moja klatka jest bardziej rozbudowana wzwyż, więc spokojnie starcza mi taka paczuszka na kila razy. ;)
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Alergia

Post autor: `naatka »

ja mam wlasnie rozbudowaną wszerz . to wlasnie tez zalezy od klatki
a jakos z tym pochłananiem zapachów , to nie byłam zadowolona. po 4 dniach śmierdziało strasznie kupą i siuśkami. na dodatek odchody wcale spadały na dno klatki tylko zostawały na górze bo ściółka się "ubiła" i szczurki chodziły po własnych odchodach a potem te łapki dosyć często lądowały albo na moim jedzeniu albo na moich ustach.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
tuniu
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 13, 2011 9:41 pm

Re: Alergia

Post autor: tuniu »

Czesc.
Zauwazylem, ze moja szczurka siedzac w klatce bardzo czesto sie drapie.
Chcialbym sie dowiedziec czy do jej drapanie moze zalezec od rodzaju trocin.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Alergia

Post autor: zuzka-buzka »

Tuniu, jak najbardziej może. W tych najtańszych trocinach często, choć nie zawsze, są wszoły, robaki, które atakują szczura. + szczur potrzebuje szczura, taka jest jego natura. Proponuję zaadoptowanie następnego szczurka. I poszukaj małych białych robaków na futerku.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Alergia

Post autor: Saaa »

Byłam wczoraj u weta. Moje szczurki prawdopodobnie maja uczulenie na żwirek drewniany pinio( ten taki zielony) porfiryna z noska:( na razie zostały włożone chłopakom do klatki ręczniki papierowe. Jak tylko okaże się, że to alergia na ściółkę wolałabym nie zostawać przy ręcznikach. w takim razie co polecacie? ( a nie pochłonęło by wszystkich moich pieniędzy)
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Alergia

Post autor: madziastan »

Moje też ma uczulenie na Pinio i zrezygnowałam z żwirku i korzystam z ręczników papierowych i jestem zadowolona :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Alergia

Post autor: Saaa »

a co ile musisz je wymieniać?
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

alergia

Post autor: Saaa »

Wiem, że ten temat już był, ale nie znalazłam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, a potrzebuje jej pilnie;( więc przepraszam za powtarzanie.

Ostatnio byłam u weta, szczurki prawdopodobnie mają uczulenie na ściółkę pinio. Na razie do klatki włożone zostały według zaleceń ręczniki papierowe. Tylko jeśli po tygodniu okaże się, że to prawda wolałabym kupić jakąś ściółkę antyalergiczna niż dalej zostać przy ręcznikach. Dwóch moich chłopaków wczoraj miało zmieniane ręczniki ok godz 18 jest godzina 7 rano a już śmierdzi;(
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: alergia

Post autor: nienazwana »

Ręczniczki papierowe faktycznie są bardzo niepraktyczne. Jak moje lejki i srajki były chore i miały ręczniczki to wymieniałam je prawie non stop a i tak śmierdziało niestety. Najpierw trzeba upewnić się czy to aby alergia na żwirek, wtedy po paru dniach od usunięcia żwirku objawy powinny ustąpić (u moich "alergia" okazała się zapaleniem płuc i ropniami w płucach na szczęście już wyleczonymi ;D ). Można spróbować bentonitowych żwirków dla kotów (w sklepach bywają "sensitive") lub ostatnio słyszałam o kukurydzianych trocinach dla alergicznych gryzoni (ale nie sprawdziłam sama więc kwestia do sprawdzenia). Bywają też niepylące żwirki drewniane. Trzeba poszukać w sklepach, także internetowych. Te delikatne żwirki są niestety droższe trochę ale w takiej sytuacji raczej nie ma wyjścia innego. Szmatki też śmierdzą bardzo szybko :-\
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: alergia

Post autor: nienazwana »

Podściółka z kolb kukurydzy. Zobacz w sklepie internetowym glonojad ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”