Aspen wood, czyli ściółka że ho ho.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Meimly
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 11, 2013 9:31 am

Aspen wood, czyli ściółka że ho ho.

Post autor: Meimly »

Okej. Dwa tygodnie temu z lenistwa zaszłam po ściółkę do sklepu za rogiem, zamiast do wypasionego zoologa. Nie mieli niczego, o co zapytałam. Kiedy już byłam pewna, że przyjdzie mi wędrować, sprzedawca zaproponował mi specjalną ściółkę terrarystyczną, którą popaczkowaną miał w przezroczyste worki. Zachwyciło mnie to, że na dnie worka nie było ani odrobiny pyłu. Obadałam oryginalne opakowanie (Aspen Wood - na obrazku pająk, żaby i jaszczurki), przyjrzałam się jeszcze raz ściółce, która wyglądała jak małe drewienka, jednak absolutnie pozbawione drzazg i dziwnie miękkie. Wzięłam próbkę w ciemno. W domu poczytałam o tajemniczym dla mnie drewnie (jak się okazało osice). Okazało się, że dosyć łatwo je znaleźć w postaci trocin, ale to co znalazłam ja, to rarytas nie do wyszukania bez nazwy (po którą udam się wkrótce). A wyglądało ono tak:
Obrazek
i jeszcze dla skali:
Obrazek

Podsypałam odrobinę ratatujom i były przezachwycone. Potarzały się, ponagryzały i większość zebrały na kupę do spania. Po dwóch dniach próby skonstruowałam to:
Obrazek
póki co piąty dzień na tej mieszance, a chłopcami nie czuć wcale. Szczury same w sobie zadowolone, ryją ryjkami i kopią, tarzają się, usypują pagórki. Czyli chyba trafione w dziesiątkę. A rozmieściłam to po klatce mniej więcej tak:
Obrazek
Meimly
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 11, 2013 9:31 am

Re: Aspen wood, czyli ściółka że ho ho.

Post autor: Meimly »

A i zmieszane to mniej więcej pół na pół ze żwirkiem z ekopapieru. Jak zbiorę więcej informacji to podeślę. No chyba, że ktoś coś wie, to czekam na uświadamianie. I zapomniałam dopisać, że przyjemnie pachnie świeżo heblowanym drewnem.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Aspen wood, czyli ściółka że ho ho.

Post autor: smeg »

Wygląda na dokładnie taką samą ściółkę, jak Chipsi XXL, dostępna na zooplus.pl :) Jest sprzedawana w workach 15 kg i wystarcza na długo - sprawdź, może będzie bardziej korzystna cenowo ;) Ja od kilku lat używam wyłącznie tych zrębków bukowych, wypróbowałam sto tysięcy różnych ściółek i z tej jestem najbardziej zadowolona - pod względem zapachu, ceny, umiarkowanego wysypywania się poza klatkę. Na allegro jeszcze taniej można kupić tzw. zrębki wędzarnicze, które również wyglądają bardzo podobnie, ale trzeba starannie wybierać sprzedawcę, bo niektóre są bardziej zapylone, inne mniej. Wydaje mi się, że są też trochę ostrzejsze, niż Chipsi - kupiłam raz i pozostałam przy ściółce z zooplusa.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Meimly
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 11, 2013 9:31 am

Re: Aspen wood, czyli ściółka że ho ho.

Post autor: Meimly »

Faktycznie wygląda podobnie, ale ściółka o której mówię jest z drewna topoli. Nie wiem jak daleko pada topola od buku, więc na pewno sprawdzę i tę drugą.
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Aspen wood, czyli ściółka że ho ho.

Post autor: limomanka »

Mam rozwiązanie ;) Wygląda na to, że to to samo, tylko w innym tłumaczeniu ;)
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Aspen wood, czyli ściółka że ho ho.

Post autor: limomanka »

Okej, nie do końca zrozumiałam o co chodzi... Ale z całą pewnością buk jest zdecydowanie twardszy od topoli.
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Meimly
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 11, 2013 9:31 am

Re: Aspen wood, czyli ściółka że ho ho.

Post autor: Meimly »

Dokładnie ta topola osika co się trzęsie na każdym podwórku. Też do tego doszłam. I chodzi o to, że jest miękka stosunkowo.
breyger
Posty: 56
Rejestracja: sob sie 10, 2013 9:01 am
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: Aspen wood, czyli ściółka że ho ho.

Post autor: breyger »

smeg pisze:Wygląda na dokładnie taką samą ściółkę, jak Chipsi XXL, dostępna na zooplus.pl :)
możesz podać link o jaką ci chodzi? ;) bo nie wiem dokładnie o którą
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aspen wood, czyli ściółka że ho ho.

Post autor: ssylvusia »

smeg, czy to jest ta ściółka, o której mówiłaś? http://www.zooplus.pl/shop/gady/dekorac ... inne/30855

Jesteś w stanie - przynajmniej w przybliżeniu - podać mi wymiary tego opakowania? Chciałabym wiedzieć, jak jej ilość przedstawia się gabarytowo. I jeszcze jedno pytanko, czy te trociny są mocno sprasowane?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: Aspen wood, czyli ściółka że ho ho.

Post autor: figoifagot »

ssylvusia, ta paka jest duża :) tak mniej więcej 80 x 50 x 25 cm, może trochę więcej, 15 kg to prawie 50 l, my ostatnio się przerzuciliśmy z Cat's Besta na Chipsi i jesteśmy bardzo zadowoleni, bo naprawdę fajnie chłonie, nie pyli jest wydajna i w porównaniu do innych żwirków naprawdę tania. I nie jest sprasowana, to takie luźne drewienka.
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aspen wood, czyli ściółka że ho ho.

Post autor: ssylvusia »

O rany, to faktycznie wielgachna! Chyba też się skuszę przy następnym zamawianiu ściółki, dzięki figo za odpowiedź :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Aspen wood, czyli ściółka że ho ho.

Post autor: Magdonald »

figoifagot , używacie tych ziaren XXL czy może Medium? I czy ziarenka nie są zbyt "ostre" dla stópek? Bo w sumie mnie też zainteresowała ta ściółka i chętnie spróbuję przy następnej okazji :)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: Aspen wood, czyli ściółka że ho ho.

Post autor: figoifagot »

Magdonald, my na początek kupiliśmy Medium, nie są bardzo drobne, jak dla szczurkowych stópek takie w sam raz i absolutnie nie są ostre, nie mają drzazg, a oprócz tego mają bardzo fajny delikatny zapach drewna. Z tego co czytałam ziarna XXL mają wymiary mniej więcej 1x1cm, Medium to około 1x0,5 cm, może ciut mniejsze. Cena w stosunku do jakości jest naprawdę OK, bo za 1L wychodzi ok. 1,30 zł, więc jak ktoś ma duże kuwety do wysypania (my mamy 2 ogromne), to myślę, że naprawdę się opłaca ;) Jeszcze tańsze są zrębki wędzarnicze, np. takie http://allegro.pl/zrebki-wedzarnicze-bu ... 57313.html, ale nie wiem jakiej są jakości, bo nie testowałam.
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Aspen wood, czyli ściółka że ho ho.

Post autor: Magdonald »

To super, w takim razie też spróbujemy najpierw z Medium, skoro polecasz ;)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”