Jakiego żwirku użyć?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Klima
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 03, 2014 4:55 pm
Lokalizacja: Czeladź

Jakiego żwirku użyć?

Post autor: Klima »

Chciałabym z siana przerzucić się na żwirek, ale nie wiem jeszcze jaki. Czy to może być żwirek dla kotów? A jeżeli tak, to jaki?
Obrazek
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Jakiego żwirku użyć?

Post autor: MichalKonstanty »

Ja uważam, że najlepszy - ale też drogi jest Chipsi Mais, podłoże z włókien kukurydzianych. Moim zdaniem najlepsze bo prawie bezzapachowe - wszelkie żwirki drewniane mają taki drewniany leśny zapach, który nie służy niektórym szczurkom, a poza tym są meeeeega chłonne i łatwiej jest ręczni kupki wybierać z drobnego gabarytowo podłoża o którym piszę niż z kołeczków albo żwirku drewnianego.
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jakiego żwirku użyć?

Post autor: smeg »

Ja polecam Chipsi Extra XXL - kiedyś były dostępne w zooplusie, ale niedawno zostały wycofane. Zamiast nich wiele osób zamawia zrębki bukowe z allegro: http://allegro.pl/zrebki-wedzarnicze-bu ... 58564.html podobno najlepsze są te w rozmiarze KL04. Wypróbowałam wiele różnych ściółek i ta jest najlepszym kompromisem jeśli chodzi o wydajność, cenę i nierozsypywanie się poza klatką :) Z kocich żwirków możesz używać praktycznie każdego, poza silikonowymi. Najlepiej wybierać te wyższej jakości, bo najtańsze często pylą - można poznać to po tym, że przy nasypywaniu żwirek "kurzy się". Nie są najlepsze dla szczurów, bo przy przekopywaniu przez nie ściółki żwirek pyli i podrażnia drogi oddechowe.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Jakiego żwirku użyć?

Post autor: MichalKonstanty »

Oooom, a te zrębki wychodzą bardzo tanio. Jak to wygląda na żywo? Bo na fotce trochę na ostre, szczurki nie poharatają sobie stóp?
Obrazek
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakiego żwirku użyć?

Post autor: Wilczek777 »

Ja zaczęłam używać zrębek i jestem bardzo zadowolona... Jednak moje paskudy są kuwetkowe raczej (w kuwetach mam SanicatZen) wiec zrębki siedzą dłuuuuugo zanim się zabrudzą. Używam też zrębków do jednej z kuwet i efekty są zadowalające.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Klima
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 03, 2014 4:55 pm
Lokalizacja: Czeladź

Re: Jakiego żwirku użyć?

Post autor: Klima »

A co jaki czas trzeba tak mniej więcej zmieniać żwirek? Bo chyba trzeba kiedyś umyć klatkę ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Jakiego żwirku użyć?

Post autor: Lilien »

To już zależy jak bardzo nabrudzą, sama musisz obserwować i wymienić w odpowiednim momencie ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
NekoDa
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 23, 2016 2:11 pm

Re: Jakiego żwirku użyć?

Post autor: NekoDa »

Cześć! Dokopałam się do tego tematu w trakcie poszukiwań żwirku którego bym mogła użyć do toaletki szczurków. Wiem, że temat od dwóch lat zamarł, ale w myśl nie zadawania kolejnego- odświeżam
Czy to nadaje się do toaletki? Albo co innego używacie i polecacie? (będę wdzięczna za linki) :D

(Sorki jeśli powielam pytanie i gdzieś już ono istnieje, ale dostaje już oczopląsu od przeszukiwania forum :o )
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakiego żwirku użyć?

Post autor: Malachit »

Jak najbardziej się nadaje - wystarczy wpisać w wyszukiwarce w górnym rogu "zrębki" i wyskakuje sporo pochlebnych opinii. Zrębki są fajne i lekkie, chociaż ja i tak wolę drobny bentonit w narożnych kuwetach, bo można go przesiewać łopatką ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”