niepyląca ściółka?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Myszonka
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 19, 2009 5:58 pm
Lokalizacja: Siemianowice śląskie

niepyląca ściółka?

Post autor: Myszonka »

Cześć i czołem,
od jutra, w końcu, zaczynamy się zaszczurzać na nowo!
I tu moje pytanie - luby mój ma nietolerancję na pylące ściółki dla gryzoni, ja zawsze dla ogonów (co prawda myszy) używałam trocin lub, w ekstremalnych wypadkach, ligniny.
Przejrzałam wątki,co nieco wiem, ale zdania są strasznie podzielone, a mnie głównie chodzi o ekonomiczne zużycie, brak pylenia i frajdę dla szczurów :)
Co mi polecicie?


Z góry bardzo przepraszam, jeśli wątek się powtórzył, przeszukałam forum, ale znalazłam tylko alergiczne szczurki.
Pumpuszek! <:8 )~
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: niepyląca ściółka?

Post autor: sliwkowapanna »

zrębki bukowe. U mnie kompletnie nie pylą, chociaż widziałam w jednym sklepie paczkę, w której było masę "proszku", więc by pyliły. Sporo jest do wyboru, ja kupiłam 15kg za 50zł z przesyłką z allegro starczy spokojnie na pół roku:)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Myszonka
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 19, 2009 5:58 pm
Lokalizacja: Siemianowice śląskie

Re: niepyląca ściółka?

Post autor: Myszonka »

na razie kupiłam drewniany żwirek na próbę, zobaczymy :)
podobno dobre są jeszcze kukurydziane podłoża? A są może dostępne jakieś inne niż Chipsi (w sklepach stancjonarnych) ?

ale dzięki za zrębki obadam co to takiego :)
Pumpuszek! <:8 )~
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: niepyląca ściółka?

Post autor: sliwkowapanna »

Mnie nic nie wiadomo na ten temat, podobno Chipsi kukurydziane fajne, ale strasznie drogie, no, ale jak się ma chłopaka, czy kogoś innego z domowników alergika no to wiadomo też inaczej, ale by nie zbankrutować polecam zrębki, chociaż jak napisałaś, że drewniana ściółka, to może to właśnie one?:)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Myszonka
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 19, 2009 5:58 pm
Lokalizacja: Siemianowice śląskie

Re: niepyląca ściółka?

Post autor: Myszonka »

Obrazek
o, takie coś :)
jak na razie jest okej, po nocy żadnych objawów alergii, zobaczymy za pare dni :)
Pumpuszek! <:8 )~
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”