podłoże drzewne buk/olcha

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: yss »

Mogę gorąco polecić zrębki w sklepie pupillo :)
Dostałam kilka próbek, żeby się wypowiedzieć, które najlepsze - i oto moja opinia:

Najlepsze moim zdaniem są zrębki 04 wyłącznie bukowe :) takie małe kwadraciki, fajnie docięte do jednego rozmiaru.
Zaraz po nich buk 08 - też kwadraciki, tylko nieco większe.
Po nich lecą buk/olcha 08 i sama olcha 08.
Te małe formaty 02 nie powalają, bo to taka sieczka - jakby większe drzazgi, chociaż nie są specjalnie kłujące, ale jak dla mnie zbyt drobne, będą latać, czepiać się wszystkiego, takie leciutkie, aż ich prawie nie ma ;)

Nie wiem, czy już jest w ofercie sklepu, ale jakby co: buk 04 rządzi :) Na pewno zamówię, jak mi się skończy dotychczasowy wór :-X Jeżeli komuś ogólnie odpowiadają zrębki, to bardzo polecam, bo i cena ponoć ma być atrakcyjna.
ten się nie myli, kto nic nie robi
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: pupillo_pl »

Dziękuję za ocenę fachowca, każdy Klient, wyrażający opinię na temat produktu jest na wagę złota. I nie ważne czy komuś się spodobał asortyment/próbki, ważne, żeby każdy kto ma to ochotę wyraził swoje zdanie.

Będą już niebawem te zrębki, czekam na więcej opinii od klientów, myślę, że te kilkadziesiąt próbkę, które rozesłaliśmy w ciągu 1,5 tygodnia da odpowiedź jaki powinien być asortyment ze zrębków w pupillo.pl

ps. co do ceny, na pewno będzie atrakcyjna. Wszystko będzie zależało od tego, jakie worki będziecie chcieli.
Obrazek
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: nienazwana »

To i ja chętnie skorzystam jak cena będzie atrakcyjna.
Tydzień temu po raz pierwszy zakupiłam zrębki na allegro, rozmiar 04, bukowo-olchowe, 15 kg, z przesyłką wyszło 43 zł.
To były najtańsze jakie znalazłam. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona zrębkami. Wór jest ogrooooooomny, na moją dużą klatkę wystarczy na długo. Same zrębki spisują się świetnie. Wcześniej używałam zbrylającego drewnianego benka i bentonitów do kuwety. Są niezłe, dobrze wchłaniają siki i "wysuszają" kupy, ale pylą jednak no i lepsze wychodzą drogo. A przede wszystkim pylą i zostawiają taki "klej".
Zrębki świetnie pachną drewnem, są naturalne, nie pylą, dobrze wchłaniają. Będę je kupować na pewno.
Nie próbowałam większych rozmiarów zrębków, mniejsze niż 04 raczej się nie nadadzą, bo będą zbyt drobne.
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: pupillo_pl »

KL02 nie są odpowiednie dla szczurków, ponieważ to coś w rodzaje ściółki konopnej, mamy takowe również na rynku polskiej zoologii.
KL04 - to jest "rozmiar", który najczęściej wybierają Klienci - do tego bukowe, bo tak jak napisała powyżej yss są super, wnioskuję to po nadesłanych opiniach próbek. KL08 - to grubszy, zdecydowanie mocny kaliber.

Będziemy je mieli już niebawem, na pewno będą bukowe KL04, największa ilość klientów się na to pisze. Do tego KL04 buk/olcha i jeśli coś dodatkowe, to KL08 bukowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
Shane
Posty: 25
Rejestracja: pn sie 18, 2014 5:04 pm

Re: podłoże drzewne buk/olcha

Post autor: Shane »

Dostałam kilka próbek.
KL02 mi nie odpowiadają, zbyt drobne. Nie fruwały dosłownie po całej klatce, ale po całej kuwecie(ściółka była w kuwecie narożnej) owszem.
KL04 i KL08 sprawdziły się o wiele lepiej. Nie mam do nich zastrzeżeń, sprawdziły się całkiem dobrze.
Nie robiło mi też różnicy, czy są to zrębki bukowe, olchowe czy też wymieszane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”