Super Pinio vs szczurek

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Zgaga
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 2:41 am
Lokalizacja: Wawa, Lublin

Super Pinio vs szczurek

Post autor: Zgaga »

Mam mały problem.. Mój szczuras ma jakiś problem z górnymi drogami oddechowymi. Lekarka zaleciła wymianę podłoża, ale głupia ja nie zapytalam o konkretna nazwe. Mam w domu Super Pinio to konkretnie http://www.zwierzakowo.pl/uploads/produ ... o-4150.jpg

Nada sie dla mojego prychadełka? Proszę o pomoc ponieważ bardzo sie martwie :(
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Super Pinio vs szczurek

Post autor: nienazwana »

A w czym wcześniej trzymałaś zwierza? Generalnie chodzi o to, żeby żwirek nie był drobny i nie pylił no i żeby nie miał zapachu jakiegoś sztucznego. Często uczulają trociny (dodatkowo często z drzew iglastych-niewskazane) oraz siano. Najlepszym sposobem na sprawdzenie czy problemy z drogami oddechowymi (kichanie, kaszel, ciężki oddech, świszczenie) są spowodowane ściółką jest wywalenie starego podłoża, wymycie klatki i wyłożenie na 5-7 dni klatki białymi najzwyklejszymi ręczniczkami kuchennymi. To niepraktyczne i szybko śmierdzi (trzeba praktycznie non stop wymieniać) ale pozwala sprawdzić czy problemy nie są spowodowane czymś innym poważniejszym, np jakąś infekcją. Ogólnie pinio drewniany jest ok choć nie jest to żwirek najlepszej jakości, trzeba sprawdzić czy nie ma w nim dużo takiego drobnego pylącego piasku (można spróbować odsiać) , ja używam benka drewnianego ale zbrylającego, lepiej chłonie siury i nie pyli.
Awatar użytkownika
Zgaga
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 2:41 am
Lokalizacja: Wawa, Lublin

Re: Super Pinio vs szczurek

Post autor: Zgaga »

Moja desperacja wynika z faktu iż dziś drugi szczurek zaczął mi prychać. Myszy są w klatce, a ja popełniłam błąd i kupilam pigwe, ktora pyli gorzej niż trociny. Zaraz wyrzuce to szajsctwo i wsypie pinio (klatke myje przy kazdej zmianie sciolki) i zobacze czy bedzie okej. Prety sa czarne więc kurz widac od razu.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Super Pinio vs szczurek

Post autor: smeg »

Dla wykluczenia alergii najlepiej potrzymać szczury zupełnie bez ściółki - na ręcznikach papierowych albo na szmatkach. Przy Pinio też mogą prychać i wtedy niczego się nie dowiesz. Jeśli na ręcznikach będą nadal zakichane, to może być infekcja.

U jakiego weta byłaś? Większość z nich niestety nie zna się na szczurach, najlepiej pójść do specjalisty od gryzoni, w Wawie - PulsVet, MedicaVet, Ogonek.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Zgaga
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 2:41 am
Lokalizacja: Wawa, Lublin

Re: Super Pinio vs szczurek

Post autor: Zgaga »

Puls vet.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Super Pinio vs szczurek

Post autor: nienazwana »

Pulsvet w Warszawie to bardzo dobra lecznica polecana na forum. Ja też tam chodzę z moimi szczurami. Polecam zwłaszcza
p.dr Agatę Godlewską.:)
Awatar użytkownika
Zgaga
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 2:41 am
Lokalizacja: Wawa, Lublin

Re: Super Pinio vs szczurek

Post autor: Zgaga »

Ja z moimi łobuami byłam u Joanny Strąk.Czesio nie wybaczyłby mi zmiany lekarza :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”