[Sciolka] Żwirek silikonowy

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Sciolka] Żwirek silikonowy

Post autor: sachma »

[quote="Ewqa"]Ja bym sie bała że ogony tego spróbują, a raczej tego nie strawią i może to im zaszkodzić. [/quote]

moim zdarza sie "zjadac" Cat's Dream... powiem szczerze ze jak zobaczylam Kami ze zwirkiem w pysku to niezle sie przestraszylam.. z tego tez powodu obawialabym sie uzywac tego zwirku... wole placic te 15zl co dwa tygodnie, niz kupic cos tanszego i bac sie o paskudy..
Obrazek
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

[Sciolka] Żwirek silikonowy

Post autor: Paula_13 »

wiesz sachma, tu nie chodzi o pieniądze, ale o wygodę szczurków i naszą(zapach). Znajomy w zoologicznym powiedział, że dla kotka na przykład żwirek silikonowy jest najlepszy, ale dla małych zwierząt poleca on jakiś taki drewniany(nie pamiętam nazwy- taki królik, świnka i chomiki chyba na opakowaniu).
Słyszałam także, że Benek jest bardzo dobry. Co Wy o tym myślicie?

[ Komentarz dodany przez: limba81: Sob Cze 17, 2006 11:11 pm ]
O roznych sciolkach tematy istnieja, wystarczy zajrzec do spisu tresci. W tym temacie rozmowa tyczy sie zwirku silikonowego.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony sob cze 17, 2006 10:12 pm przez Paula_13, łącznie zmieniany 1 raz.
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 22, 2006 8:12 pm
Lokalizacja: krakow
Kontakt:

[Sciolka] Żwirek silikonowy

Post autor: lipton »

mialem taki silikonowy , ale IMHO jest o wiele gorszy i do tego strasznie drogi.

szczury tego nie sprobują raczej bo bylo by to nieprzyjemne dla nich , po prostu klei sie to do jezyka (pochlania ciecz )

ale z moich obserwacji wynika ze jest nie ekonomiczny strasznie , poza tym smierdzi bardziej niz inny i normalnie jest bialy a od moczu se robi taki żólty i to paskudnie wyglada.

pozdro
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

[Sciolka] Żwirek silikonowy

Post autor: Patha »

czy żwirek silikonowy jest lepszy od zwykłego żwirku? bo niewiem co kupić :drap:
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[Sciolka] Żwirek silikonowy

Post autor: falka »

ja nie polecam - szczurki się najpierw go bały, teraz próbują zjeść, po zasikaniu robi się żółty - wg. mnie lepiej kupić chipsi mais z kukurydzy
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

(żwirek) żwirek sylikonowy

Post autor: Pamelka666 »

szukałam, ale nie znalazłam. u mojego kota jest to idealne wyjście, praktycznie nie śmierdzi. tak więc rodzi się moje pytanie, czy nie zaszkodzi szczurom?

Połączone z istniejącym tematem. /Agata
Ostatnio zmieniony ndz paź 28, 2007 10:45 am przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
U mnie: Mafia, Cappuccino, oraz Blues ;) Oraz tymczasowo: Kler i Tiru :)
(*)Chilli, maleństwo, które zbyt wcześnie odeszło na drugą stronę...
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Odp: (żwirek) żwirek sylikonowy

Post autor: alainaprv »

http://szczury.org/viewtopic.php?t=6326.0 cały temat o tym.

Pisze się "silikonowy", nie "sylikonowy";p
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Sciolka] Żwirek silikonowy

Post autor: Myszowata »

Odnawiam temat
Czy ktos testowal zwirek silikonowy dla szczurkow np Hiltona lub inny?
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
Awatar użytkownika
Hanyou
Posty: 57
Rejestracja: pt sie 29, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska / Wrocław
Kontakt:

Re: [Sciolka] Żwirek silikonowy

Post autor: Hanyou »

Ja kupiłam żwirek hiltona silikonowy. Szczury próbowały go, ale zaraz porzucały ;] teraz w nim tylko kopią. Na razie mam go 3 dzień więc nie wiem na ile wytrzyma, pisze, że na miesiąc dla jednego kota, więc na parę szczurków może też tyle wytrzyma =]
Hyden, Zeiram, Lestor, Piorun, Hanyou
Awatar użytkownika
katharsise
Posty: 13
Rejestracja: sob lis 13, 2010 2:29 pm
Numer GG: 3598958
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Sciolka] Żwirek silikonowy

Post autor: katharsise »

witam
właśnie dziś kupiłam żwirek silikonowy zakładając iż będzie znajdował się tylko w kuwecie ( 100 % nature product który może być używany jako kompost http://www.vitakraftpolska.pl/katalog-p ... AGIC-CLEAN )
W całej klatce mam żwirek drewniany ECPET.
Zanim go zakupiłam zapytałam Pani w zoologu czy będzie on dobry również dla szczurów i czy przypadkiem nie będą go zjadały (tak właśnie postępowały ze żwirkiem kukurydzianym main ...który dość szybko łapał pleśń).
Zostałam zaprowadzona do akwarium właśnie ze szczurkami w którym na całym spodzie wyłożony był właśnie ten żwirek a na wierzchu drewniany. Pani tłumaczyła iż bardzo dobrze wchłania...,a żwirek drewniany na wierzchu jest delikatniejszy dla biegających szczurków.

Wyczyściłam dziś klatkę i do kuwety wsypałam ów żwirek... niestety dwa moje małe szczurki z ciekawością podeszły do nowego żwirku...obwąchały i niestety skonsumowały... zgodnie z tym co pisał ktoś powyżej jest on bardzo chłonny..i od razu powędrowały się napić...

na forum (również innych kocich czy fretkowych) nie znalazłam żadnych informacji o tragicznych skutkach spożycia takiego żwirku... póki co trochę się tym wszystkim przestraszyłam...
Awatar użytkownika
katharsise
Posty: 13
Rejestracja: sob lis 13, 2010 2:29 pm
Numer GG: 3598958
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Sciolka] Żwirek silikonowy

Post autor: katharsise »

po tygodniu przestały jeść żwirek silikonowy
Awatar użytkownika
Lama-Carolina
Posty: 82
Rejestracja: wt lut 11, 2014 1:59 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Sciolka] Żwirek silikonowy

Post autor: Lama-Carolina »

Odnawiam ponownie
To jednak jest okej jak szczurki mają sam żwirek silikonowy ?
Bo też mi zależy na tym czy nic by im sie nie stało przez niego
czy jednak lepiej jest na spód dodać żwirku silikonowego a na wierzch granulowane wiórki ?
Arsen Salem Muffin Kuba Calvo George Antoś Feta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”