[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: Beeata »

Ile czsau trzeba je piec zeby zabic w nich ewentualnie to i owo i w jakiej temperaturze. Kiedys ktos pisal na forum ale szukalam w wyszukiwarce pod roznymi haslami i nie udalo mi sie wyszukac.
Ostatnio zmieniony wt lut 14, 2006 12:42 pm przez Beeata, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
mrylka
Posty: 136
Rejestracja: wt mar 23, 2004 9:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: mrylka »

To można używac suszonych liści z drzew??? A z jakich dokładnie i w jakiej postaci?
Miszka 3.04.04 - 3.06.06 [']
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: kwitak »

Ja Fionie wykładam klatkę ręcznikiem papierowym a na to sypię sianko. W jednym miejscu gdzie śpi układam dodatkowy kawałek ręcznika i nie daję tam sianka, ponieważ mój ogonek lubi spać na czymś miękkim i wygodnym.
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: Beeata »

a ja kupuje granulat kukurydziany ostatnio.Tyle ze to drogie diabelnie
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
sczurzyca
Posty: 30
Rejestracja: sob gru 11, 2004 7:13 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: sczurzyca »

osobiście używam ściółki bo jest tańsza ale owszem stać mnie i nażwirek co lepiej doradźcie?
Ostatnio zmieniony wt lut 14, 2006 11:07 am przez sczurzyca, łącznie zmieniany 1 raz.
kulka
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Anita »

Trociny mogą powodować problemy układu oddechowego, gdy się pylą... ja używam żwirku i szmatek żeby było miękko.
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Sciolka czesto uczula i sa w niej robaki :?
Zwirek albo sloma.
I chusteczki .
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Anita »

Słoma? A w słomie nie ma robaków? Zresztą ja nigdy nie widziałam, moze trzeba u rolnika zamawiać...
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Gosik mi mowila,w temacie o strupkach ( http://szczury.org/showthread.php?pid=5 ... ght=#59421 ) ,ze ona kladzie slome i ona jest lepsza od trocin i siana,ale u mnie tego nie ma :?
Ostatnio zmieniony ndz gru 12, 2004 4:05 pm przez pomarańczowy jelcz, łącznie zmieniany 1 raz.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Anita »

Ciekawe, ja sądziłam, że słoma słabo wciąga wilgoć... żwirek rulez ;)

Nie musisz, widziałam już ten temat
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: roenna »

Ja osobiscie uzywam zwirku bo lepiej wchlania wilgoc i zatrzymuje zapaszek ale jesli tobie wygodniej uzywac trocin a szczuras nie ma na nie alergii to ja zostala bym przy troćkach a za zaoszczedzone pieniądze kupilabym ogonkowi jakies smakolyki ;)

U nas slomy nie widzilam :?
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Dixi »

Szczurzyco - polecam ten wątek http://szczury.org/viewtopic.php?t=2703 , w którym znajdziesz wiele cennych wskazówek, czego najlepiej używać jako ściółki dla ogonka.
Pozdrawiam,
Aguśka
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Gosik »

Pobronię troche mojej słomki przed Anitą ;) To nie jest taka słoma z pola, ale drobno posiekana żółciutka, mięciutka slomka :) Żadnych robali w niej nie ma...I szczerze mówiąc też się zdziwiłam, ze tak dobrze wchłania wilgoć. Owszem nie aż tak super jak żwirek, ale przynajmniej ładnie pachnie. Bo jakby nie patrzeć żwirek sam w sobie ma dość..oryginalny zapach. Ja mam bardzo mały pokój i tym żwirkiem zwyczajnie waliło :P A jak się szczurki juz załatwiły, to jeszcze gorzej było. A słmka najpierw ładnie pachnie, a później nie wydziela w ogóle zapachu. Mam po dwa szczurki w klatce i sprzątam im co 5 dni. I syfu bynajmniej nie mają.
Aha no i radoche straszna z tej słomki mają. No bo wiadomo, żwirek średnio wygodny jest. A mięciusi to już wcale. A teraz mogą sobie buszować, zagrzebywać i mościć się do woli. I bardzo chętnie z tego korzystają ;)

Ale trocinki to mi się najgorszym chyba rozwiązaniem wydają. Po pierwsze robale. A po drugie alergia. Wiadomo, że taki pył (oprócz podraznień dróg oddechowych) jest silnym alergenem i jesli szczurek nie jest teraz uczulony, to po co go uczulać, po co ryzykować...
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Gosik...powiedz nam,jakiej firmy jest ta cudowna sloma,bo u mnie za cholere nie moge znalezc ;/
Pojade do wrocka,to sie zaopatrze w cala ciezarowke tego ^_^
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”