[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ?wirek czy trociny? oto jest pytanie.

Post autor: AngelsDream »

[quote="sczurzyca"]osobiście używam ściółki bo jest tańsza ale owszem stać mnie i nażwirek co lepiej doradźcie?[/quote]

Osobiście używam specjalnego drewnianego żwirku, czy jaki on tam jest plus sianko - Rufus sobie sam mości, a nie śmierdzi wcale i jest ekonomiczne - niewiele go w sumie [tego żwirku] potrzeba.
Wyjątki i dwa psy.
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Gosik »

Firmy "Jastrząb" - tej samej co sianko i trocinki
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Dixi »

Ja polecam Cat's Best Universal firmy Rettenmaier.
Bardzo dobrze chlonie, nie pyli sie, absorbuje wilgoc i zapach moczu. Skopiowalam link do stronki producenta:
http://www.jrs.de/jrs/indexuk.htm
Pozdrawiam,
Aguśka
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

A ile kosztuje?
Jak jak narazie mam cat`s dreama,ale jakos mi on nie pasuje do klatki...porozkladalam na nim chusteczki,ale i tak zostana wciagniete na gore niebawem...
Musze poszukac tej slomy.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Kwiat paproci

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Kwiat paproci »

Ja polecam drewniane koreczki firmy pigwa
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: AngelsDream »

Ja mam na sianku napisane animals - kosztuje 2 zlote za opakowanie...A żwirek to Cats Dream Universal - wymieniany wyżej: kosztuje od 12 do 16 zlotych. A trocinek używam sosnowych lub lipowych od taty kolegi: stolarza:D
Wyjątki i dwa psy.
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: myszka »

wiesz... po 10 sianko animals...:? nie jest zbyt dobrej jakoście
po2) absolutnie nie wono szczurom dawać trocinz dzrew iglastych, bo te pyla, a szczur ma bardzo wrażliy układ oddechowy
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

No a poza tym maja czerwone robale ;]
No i nic animalsa nie jest dobre :?
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: AngelsDream »

[quote="myszka"]absolutnie nie wono szczurom dawać trocinz dzrew iglastych, bo te pyla, a szczur ma bardzo wrażliy układ oddechowy[/quote]

zawsze mogę wymienić na lipowe... a na jakość sianka jakoś narzekac nie mogę - przeglądam zawsze porcję zanim wsadzę do klatki. Nie zawsze wyższa cena świadczy o jakosci [z doswiadczenia]
Wyjątki i dwa psy.
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Heh,u mnie sianko kosztuje mniej nawet niz 2 zl
Nie chodzi o cene,tylko o to,ze wielu uzytkownikow nie raz na animalsie sie juz przejechalo...
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: AngelsDream »

[quote="pomarańczowy jelcz"]Heh,u mnie sianko kosztuje mniej nawet niz 2 zl
Nie chodzi o cene,tylko o to,ze wielu uzytkownikow nie raz na animalsie sie juz przejechalo...[/quote]

Czerwone robale? Nic takiego nie zauważyłam, no chyba, że znowu nie zrozumiałam. A sianko? Może ja mam szczęscie, ale będę ostrozniej wybierać -dzieki.

postanowilam dopisać, żeby jednego postu nie pisac pod drugim... Nie cierpię na analfabetyzm, więc poszperałam na forum - podowiadywałam się o trocinkach, karmach, złych firmach i groźnych robalach. Może robale są winą tego, ze trocinki paczkują w folię? Jednak i tak zmienię na lipowe^^[nie ma to jak sprawdzone źródło pierwszoklasowych trocin :D ].
A sianko animals wyglada na "zdrowe"... Dopisałabym o kramie i dropasach, ale to nie na temat. Najwazniejsze to mnogość informacji na forum - podziwiam i jestem wdzięczna.
Wyjątki i dwa psy.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: merch »

Pigwa , cats dream , cats best, to tzw drewniana sciolka dla kotów ewentualnie tzw uniwersalna. Obecnie mam woody cat i moim zdaniem nie różni sie od cats dream ( akurat ta obecna jest w najblizszym hipermarkecie a po cats dream musialam jechac dalej) . Pigwa tez jest drzewną sciólką, tyle ze wydaje sie że bardziej pyli. Sciolke kocia klade tylko do kibelka ( mniejsza kuweta fotograficzna ) a w reszcie klatki sa poscielone reczniki papierowe. szczurki kupki robia głownie do kibelków. Gorzej z sikaniem -Szczurza Mama rowniez siusiala do kibelka, ale niestety jej córeczki nie odziedziczyly tego zwyczaju i sikaja w hamaczki :( . co powoduje ze rzeczywiscie dość czesto trzeba je prac :(.
A po sianku 1 szczurek mial jakas chorobe skorna, chyba uczulenie, bo zmiana sciolki i leki przeciwaalergiczne pomogly.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: merch »

Co do animalsa .....szukalam dlugo dobrej kostki wapiennej i wyprobowalam kilka najgorsza to napewno vitalkraf ( droga, smierdzi , kruszy się i szczury nie jedza. najlepsza Animalsa ( przynajmniej warzywna) w końcu znika kostka nie sciana :) a na dodatek ma zamontowane druciki dzieki czemu latwo sie ja mocuje do klatki, zamierzam kupic inne smaki na gwiazdke.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: myszka »

moim zdaniem nalepsze produkty ma vitacraft... chodź tu nie jestem pewna, ale napewno dobre ma Vitapol, i z tej własnie firmy kupuje i jedzonko, i kolby i wapno, kóre też ma zamonowane druciki, i jest w paru fajnych smakach [chodź uważam że smaki to tyklo zbęda chemia] , jest jeszcze jeden smak, zwykłe białe z wtopionymi w nie chrupeczkami kukurydzianymi, polecam :)
pimputka
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 04, 2004 8:53 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: pimputka »

Ja używam trocin.
Staram się kupować grubsze.
Te drobne mają dużo pyłu.
Spuśnik-Mamuśnik to mój synek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”