[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Pleiades »

Ja kupiłam taki drewniany żwirek, coś jak Pigwa, ale we większej paczce, bo to głównie dla kota jest produkowane. Żwirek ten jest świetny - zawilgocony rozpada się w drobne trocinki, wspaniale chłonie wilgoć i jeszcze lepiej zapachy. Jest tylko jedno "ale" - szczurcia moja sika w zasadzie w jednym miejscu (tam gdzie śpi ;) ) i wystarczy ten zuzyty żwirek wybrać łopatką i nasypać nowy. Ale kupki robi w różnych miejscach i później one "giną" pomiędzy tymi granulkami żwirku i trzeba je mozolnie wybierać.. Bo szkoda mi usuwać cały żwirek, skoro nasikane jest tylko w jednym miejscu. W ten sposób by mi szła cała paczka za 11 zł. w tydzień. Dlatego bedę szukać drobniejszego żwirku drewnianego (np. Cat's Best), gdzie szczurze kupki nie będą "ginąć" gdzieś w głębi i pozostaną dobrze widoczne na wierzchu, łatwe do wybrania....

PS. Wcześniej używałam Benka Compact, ale nie sprawdził się u mnie, bo szczur i tak dokopywał się prawie do dna, w związku z czym żwirek zamieniał się w błotko, przyklejał do kuwety i trzeba było go zeskrobywać. A i na dodatek nie pochłaniał za dobrze zapachów. Poprawiło się trochę, jak zaczęłam wraz z nim stosować taki proszek - odkażacz do kociej kuwety, no ale mimo wszystko Benek przegrał z tymi drewnianymi żwirkami.
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: limba »

Cat's Dream jest super. A co myslicie o torfie a dokladnie nazywa sie to sciolka naturalna. Produkuje to jakas firma co zwie sie Skarabeusz??
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Dixi »

Ktoś pytał ile kosztuje Cat's Dream Universal - ja za 7 litrów zapłaciłam około 15 zeta. Taki koszt wystarcza na kilka miesięcy przy ogonku, co siusia tam gdzie akurat mu się zachce; ja nie dosypuję Cat's tylko wywalam go do klopa, myję klatkę i sypię nową porcję srednio raz w tygodniu na grubośc około 3 cm.
Pozdrawiam,
Aguśka
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="Dixi"] ja nie dosypuję Cat's tylko wywalam go do klopa [/quote]

-_-
Powaznie????
Moja sasiadka kiedys czyszczac kotu kuwete wywalala zwirek do kibelka...
Nie uwzglednila faktu,ze on po kontakcie z wilgocia pecznieje - a w odplywie wody pod dostatkiem...
Nie zdziw sie,jak po jakims miesiacu wszystko totalnie sie zatka...
-_-
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Dixi »

[quote="pomarańczowy jelcz"]Powaznie????
Moja sasiadka kiedys czyszczac kotu kuwete wywalala zwirek do kibelka...Nie uwzglednila faktu,ze on po kontakcie z wilgocia pecznieje - a w odplywie wody pod dostatkiem...Nie zdziw sie,jak po jakims miesiacu wszystko totalnie sie zatka...-_-[/quote]

Bez obawy :) Cat's to drewno sprasowane w walce o niewielkiej średnicy, w kontakcie z wodą rozpadaja ię i nie blokujew klozecie odpływu wody :)Zresztą na opakowaniu jest adnotacja, że można bez problemu usuwać taką ściółkę drogami sanitarnymi :) Poza tym, nie wywalam kilograma :) :) Ale przyjmę sobię tą uwagę do serca i będę bacznie obserwować klop :)
Pozdrawiam,
Aguśka
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="Dixi"]będę bacznie obserwować klop :)[/quote]

0_o
trzymam za slowo
ja tak tylko ostrzegam,bo mielismy niezle cyrki przez kochana sasiadeczke
z tym,ze to byl zwirek-ten typu "benek" a nie walce-jak w Cat`s Dreamie
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Dixi »

Acha, no tak czy inaczej Pomarańczko - trzeba na takie sprawy zwracać uwagę...bo później rzeczywiście mogą być kłopoty :(
(dlatego nie wiem, jak mozna wyrzucać podpaski albo tampony do klopa!!!!!!brak rozumu u tych pań czy co?!!)
Pozdrawiam,
Aguśka
agusia850
Posty: 69
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:05 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: agusia850 »

u mnie jesli chodzi o trociny to zupelna tragedia. malo ze cale mieszkanko zasypane , to strasznie sie pyla i jak dla mnie smierdza. i wiecie co nie wiem kto ma wieksza alergie ja czy Ruda i Ritka na trociny.Dla mnie żwirek to niebo a ziemia. Trociny juz na drugi dzień po prostu śmierdza . Żwirek zaś choć jest zasiusiany to nie śmierdzi. A kupuję najtańszy bo na super drogie za 30 zł mnie nie stać. Chwalę sobie żwirek firmy teo.
Zawsze w moim sercu [']['] Moje dwie milości : Ruda i Ritka :* :* ['][']

Moje dwie kolejne milosci - Czarna & Biala :* :*
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Dixi »

Wiecie co, każdy ma inne doświadczenia w ściółce dla ogonków - jedni chwalą żwirek i jemu podobne, inni wolą sianko. Trzeba po prostu popróbować co najlepiej się sprawdza. Jeśli chodzi o ceny to rzeczywiście, niektóre są wygórowane, ale jeśli kupujemy np. Cat's Best Universal za 15 zeta, który starcza w przypadku mojego szczurka na jakieś 4 miechy cotygodniowego dokładnego sprzątania to na miesiąc wychodzi niewiele pieniążków.
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Pleiades »

A jakie duże ten Cat's Best Universal ma granulki ? Bo ja szukam czegoś drobnego, a nie 2 centymetrowe walce...
Wiem, że drobniejszy jest Cat's Best Eco Plus, ale on też jest cholernie drogi :? A jak to jest z innymi C. Best ?
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Dixi »

[quote="Pleiades"]A jakie duże ten Cat's Best Universal ma granulki ? Bo ja szukam czegoś drobnego, a nie 2 centymetrowe walce...
Wiem, że drobniejszy jest Cat's Best Eco Plus, ale on też jest cholernie drogi :? A jak to jest z innymi C. Best ?[/quote]

Cat's Best Universal to walce o średnicy ok. pół centymetra, długość takich granulek jest zróznicowana, bo one się łamią, także nie ma problemu, żeby było ich "wizualnie" więcej :)
Pozdrawiam,
Aguśka
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Gumcia »

ŻWIREK kręci z muchomorkiem :D ja uzywam żwirku
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Masterton »

Dobry jest żwirek dla kota Pussy Cat, nie ma granulek (mam wrażenie, że szczurowi łapki osuwają się z granulek typy benkowego) tylko takie płaskie nieostre na brzegach szare kamyczki. Co dla mnie najważniejsze po rozdeptaniu nie pyli się (jak np. granulat drzewny Pigwa) i zachowuje swój kształt do następnego sprzątania. Koszuje ok. 10 zł.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Nakasha »

Moja przyjaciółka używa żwirku - tylko żwirku, a szmatki szczurak wciąga sobie na wyższe piętra klatki i tam śpi ;). Ja używam tylko i wyłącznie sianka, bo jest mięciutkie i pachnące (dobrze, że chociaż robią w jeden kąt a nie gdzie popadnie :P).

...ale mam teraz malutkie szczurki, które powoli wyrastają i zanim je pooddaję, zastanawiam się, czy można by im nasypać trochę żwirku, bo sprzątanie codziennie jest uciążliwe...

to nie szkodzi dla takich 4-tygodniowych maluszków? no i jak z kupkami? Jak je z tego żwirku sprzątać? Szczurki robią zazwyczaj "na wierzch", czy je zagrzebują?... bo sianko to wymieniałam od razu całe, zresztą przy 9 szczurkach w klatce nie ma innego wyjścia, ale jak jest ze żwirkiem?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: lajla »

ze zwirkiem jest tak - on wsiaka mocz... niektore zwirki sie zbryraja robiac male twarde kuleczki, a niektore sie rozpadaja na pylek... polecam ten pylek... nie pyli sie, przynajmiej moj... a jest napewno wygodniejszy od twardych kulek... i wedlug mnie najlepszy jest drewniany...

ja mam trociny a na gorze na polce mam zwirek... kupy z tamtad wybieram przy sprzataniu...
mozesz wymieszac zwirek z trocinami i sianem, rownie dobrze a napewno wygodniejsze od samego zwirku...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”