[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
małolata
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 15, 2004 11:36 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: małolata »

ja uzywam takiego granulatu ktory po nasiusianiu rozpada sie w trocny.mam to szcescie ze moja szczuraska zaltwia sie do swojej "toalety" :)i nie musze tak czesto wymieniac wszytskiego tak czesto tylko to z okolic tej malej kuwetki :wink:
Szakira [']-12.04., Foteczka['] 11.04-13.04.06. ;(
kpohl
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 27, 2004 6:36 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: kpohl »

Postanowiłam spróbować i jest REWELACJA!!!!! Kupiłam zwirek cat's dream univ. naprawde zdaje egzamin. A szczurzaczki do tego jaka miały radoche!! :lol: na początku były przekonane, że zwariowałam i dałam im tyle jedzonka :lol:
Żwirek rulez!!! 8)
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: AngelsDream »

Owszem ten żwirek naprawdę zdaje egzamin:) Na szczęście dla mojego wrazliwego nosa^^
Wyjątki i dwa psy.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Nakasha »

Też go kupiłam (u mnie kosztuje 15zł) i szczurki również na początku zaczęły go jeść :P ja też ugryzłam, tak fajnie wyglądało :P a młode samczyki (bo już rozdzieliłam płcie) śpią teraz w tym żwirku a nie w domku, gdzie mają sianko :). Szczuraczki mają z tym sporo świetnej zabawy - plądrują klatkę i rozdrobniają ten żwirek ;) i to dobrze, bo mam sejsę i nie tak dużo czasu by się nimi zajmować ;). Moje 2 myszoskoczki za to kochają długie sianko - gryzą je na maleńkie, pól centymetrowe kawałeczki (a jakie są szczęśliwe :P) i mieszają z trocnikami ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Ata
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 17, 2005 7:53 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Ata »

Kiedyś kupiliśmy dla naszych ogoniastych takie drewniane granulki, nie pamiętam już jakiej to było firmy, pyliły paskudnie, więc odstawiłam.
Kocie marzenia to nie były raczej :wink:

A gdyby komuś przyszedł do głowy głupi pomysł nabycia trocinek zapachowych, to niech lepiej nabędzie sobie młoteczek i wybije ten pomysł z głowy 8)

Ja nie miałam młoteczka w odpowiednim momencie, nabyłam, a potem biedna Puśka dostała paskudnych uczuleń :oops:
Nikt nie jest doskonały
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: AngelsDream »

Polecam sianko z bieszczadzkiej poloniny. Pięknie pachnie, jest czyściutkie i kosztuje jedyne 2,50;
Wyjątki i dwa psy.
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: foka_z_zakonu »

a ja uzywam granulatu ;) "pinio" i jest ok... wreszcie nie musze sprzatac rano trotów :D
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Pleiades »

Chciałam tylko dodac, że po kilku eksperymentach ze żwirkami drewnianymi, stwierdzam, że to nie jest chyba to, czego szukam :/

Po pierwsze - te żwirki rozpadają się po zawilgoceniu w trociny. Wszystko ok, ale ostatnio z przerażeniem stwierdziłam, że te trociny to nie są "trociny", tylko wręcz drewniany pył. Ten paskudny pył unosi się w całym pomieszczeniu, ma konsystencję mąki, osiada dosłownie na wszystkim, od mebli począwszy a skończywszy na miskach z jedzeniem u szczurków... Aż strach pomysleć, co się dzieje, jak te biedne szczurki wdychają ten pył :/
Po drugie - kłopoty z czyszczeniem. Nie wyobrażam sobie siedzieć przed klatką i pieczołowicie przez godzinę wybierać palcami spomiędzy żwirku szczurze bobki. Zostawić klatkę nieruszaną przez np. tydzień trochę się boję, bo kupki walają się wszędzie, za to sprzątnięcie całości żwirku co drugi dzień nie wchodzi w rachubę, bo w takim przypadku co 4 dni musiałabym kupować nową paczkę... :/
Po trzecie - żwirek ten jest wyjątkowo... hałaśliwy.. Nie śmiejcie się, ale samo chodzenie po nim szczurów wywołuje dość głośne chrzęszczenie żwirku pod ich stopkami.. A jak w nocy się zabiorą za przekopywanie go, to naprawdę spać nie mogę...

Tak więc szukać będę czegoś innego. Mam jeszcze pare pomysłów na ściółkę.
BTW, czy ktoś z Was wypróbowywał jak się sprawdzają żwirki silikonowe, np. kocie sekrety ? Chciałabym spróbować dla odmiany tego...
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Dixi »

Ja polecam Cats Dream Universal - uzywam go caly czas i nie narzekam.
Pozdrawiam,
Aguśka
Cathycash
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 15, 2004 6:35 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Cathycash »

Ja używam Cat's best (jak dla mnie to samo co cat's dream a o połowę tańszy:)), dosypuję trochę wysuszonego torfu jako uciszacza :D
żegnam szanowne towarzystwo
Aniula
Posty: 96
Rejestracja: pt sty 28, 2005 9:44 am

zwirek

Post autor: Aniula »

Ja na razie uzywam trocin, z sienka lubia podobno przechodzic pasozyty.Zastanawialam sie nad zwirkien,ostatecznie Kicia moglaby sie podzielic :lol: Dorosla Kropa najbardziej lubi zwykle kartki papieru,uklada sobie z nich gniazdo.To niestety wiecej roboty dla mnie bo ona tam sika i czesciej musze je zmieniac niz trociny,ale czego sie dla ogonka nie robi :lol:
:>
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: limba »

[quote="Ata"]A gdyby komuś przyszedł do głowy głupi pomysł nabycia trocinek zapachowych, to niech lepiej nabędzie sobie młoteczek i wybije ten pomysł z głowy 8)

Ja nie miałam młoteczka w odpowiednim momencie, nabyłam, a potem biedna Puśka dostała paskudnych uczuleń :oops:[/quote]

Ja kiedys używalam zapachowych trocin i nic moim ogonom nie bylo..ale to tak jak z ludzmi jednym szkodzi to a drugim tamto...przestalam je kupowac bo odkrylam Cat's Dream... :P
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: foka_z_zakonu »

a wiecie ,ze tymek tez mial jakis czas temu uczulenie -> i cos mi sie wydaje ze przez troty o zapachu jabłkowym -> ma głupota nie zna granic, maluch tak dlugo sie meczyl a ja nie zatrybilam :roll:
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
kozlos
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 21, 2005 4:30 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: kozlos »

Nie jestem za bardzo doświadczonym posiadaczem tego zwierzatka wiec spytam tak
czy to
http://www.animalia.pl/produkt.php?kat=108&id=1481
bedzie dobrym rozwiazaniem.
Wielkie dzieki za odpowiedz,
p.s. Czy jesli bym juz to zakupil, hmm to nie wiem hmm mieszac to moze troche z trocinami albo z czyms??
Awatar użytkownika
zachariaszs
Posty: 49
Rejestracja: wt lut 22, 2005 1:47 pm

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: zachariaszs »

Może tak dla mojego szczurka żwirek jest lepszy ponieważ nie kicha tak dużo jak kichała a trociny mi szybciej się zużywają !!!
Ja preferuję żwirek ten sam co jest w poprzednim poście.
Nie macaj gó*** póki nie śmierdzi!

gó***!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”