[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
klakier

jaki preparat na pod?o?e??

Post autor: klakier »

jakiej firmy piasku, granulatu czy czego tam dla kotów jeszcze najlepiej uzywać do klatek szczurków!!! chodzi mi o coś bezpiecznego i w miare ekonomicznego prosiłbym o szybką odpowiedź!!!
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Czarna20 »

Mam Benka-zapach leśny. Z tego co zauważyłam to jest w miarę wydajny, ładnie pachnie i nie uczulił moich ogonków. cena- u mnie ok.13 zł.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: krwiopij »

wiem, ze wiele osob uzywa 'cat's dream'... podobno jest bardzo dobry na podloze do klatki...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Mageda »

podpisuje się pod tym co krwiopijka napisała - ja go używam i sprawdza się świetnie.
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Ania »

Cat's dream - żwirek zwykły dla zwierząt domowych - cena od 10 do 15 zł (nie wliczając hurtowni)

Cat's Best - żwirek zbrylający, drogi bo ponad 20 zł (u mnie kosztuje 25-28 zł) różni się od innych tym, że nie pyli, nie ryzsypuje tylko zbija w kuli, które można z łatwością wyjąć po stwardnieniu i dzięki temu nasza ściółka nie musi być tak szybko wymieniana (we wszystkich żwirkach należy oczyszczać podłoże z bobków, jeśli mamy zamiar ściółkę na dłużej pozostawić w klatce bez zmainienia).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Rydzo

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Rydzo »

Zgadzam się z przedmówcami :) Też uważam Cat's Dream za dobra ściółę. Używam jej i jak narazie sprawdza się bardzo dobrze :)
Agatka  =)

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Agatka  =) »

CZy ten Cats'dream nie uczula waszych szczurków.Boję się troszkę kupować bo Ruda m,a na wiele rzeczy alergię.Trociny teoretycznie kazde, tylko po ligninie sie nie drapie.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: ESTI »

Najlepiej chyba będzie jak spróbujesz, bo jestem z niego bardzo zadowolona. Może twoje scurki będą dobrze reagować, bo żwirek ma inną konsystencje niż trociny. Powodzenia. :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Sciolka] - Zwirek czy trociny?

Post autor: Ania »

Jeśli boisz się o uczulenie - kup glinkę zbrylającą albo jak wolisz - cat's best - żwirek zbrylający - różnica polega na tym, że te zwyczajne żwirki mogą faktycznie pylić i uczulać - te podane przed chwilą przez mnie, zbrylają się, zbijają w grudki i nie ma pylenia.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Sigrun

[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Sigrun »

Jak juz pisalam w dziale "choroby" wet stwierdzil, ze Freja kicha, prycha itd. od trocin i powinnam je wymienic. Pan nie wygladal na zbyt przejetego, ale postanowilam dac mu szanse i sprobowac. Faktycznie, od kiedy wyrzucilam trociny (ok. 7,5 godz,), Freja kichnela moze ze 3 razy. Napakowalam jej do klatki (tymczasowo) papierowych recznikow, chusteczek higienicznych, papieru toaletowego... Jednak wszystko juz jest mokre! Dzis ide kupic cos co zastapiloby trociny, ale nie wiem co? Co byloby najlepsze? :?: Czytalam o sianku, zwirze, roznych granulatach... Moze jakis granulat wchlaniajacy wilgoc, do tego sianko i papier? :?:
Poradzcie mi cos... bardzo sie przejelam szczurkiem i chce, zeby mial jak najlepiej. :D
Ktos mi poradzil, zeby kupic granulat wchlaniajacy wilgoc dla kotow, bo jest go duzo i jest niedrogi (5kg- ok.5zl). Czy moze on zaszkodzic szczurkowi? Czy musi byc specjalny dla tych stworzonek?
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: Mycha »

http://szczury.org/index.php?topic=1336&start=0
Proponuję pigwę.
Używaj opcji Search
Pozdrawiam :wink:

-----

Ja się tu dopiszę. Coś mi się wydaje, że już identyczny post zamieściłeś - zeby było zabawniej - odpowiedziałam Ci na niego (i nie tylko). Pamiętaj proszę gdzie co piszesz - jesli masz z tym problem - zaznacz opcję "śledź temat".

dop.adm.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: Mageda »

ja polecam Cat's dream, Pigwa jak dla mnie pachnie kwaśno jakoś :?
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Nowy "stary " temat...

Post autor: Beeata »

Wiorow z iglakow nie uzywam ...wiadomo ,ze szkodliwe. Kupilam tzw.ekologiczne z buka ...niech je szlag. Pelno drzazg w nich a szczur o malo sie nie zadrapal. Dzisiaj kupilam wlasnie cytrynkowe ,o ktorych kiedys tu wspominano . Sa przesiewane ,aromat w zasadzie zaden ,miekkie ... ocenilabym ,ze sa swietne. Jakie jest Wasze zdanie nt. tych wiorkow??? Granulat tez uzywam ( w tej chwili Cat's Dream) ale przyjemniej chyba szczurasowi lazic po wiorkach jak po golym granulacie .
Siana nie moge dawac bo starszy szczur jest uczulony na nie . A moze znacie cos ,co zastapi siano i wiory? Nie chodzi mi o twarde granulaty,tych jest w sprzedazy pod dostatkiem .Moze jakies inne miekkie ,roslinne podloze?
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: lajla »

hmm mozesz suszyc lisnie z drzew :) lub paiper toaletowy ale go trzeba codzienie lub co 2 dni zmieniac gazety odpoadaja bo tusz... duzo tego nie ma bo wata dla chomikow tez nie ze szmatami to tez duzo roboty... ja bym wybrala liscie bo one nie powinny uczulac jak siano a szczurki czasem je sobie napewno skubna :wink:
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: Beeata »

Zycie odpowiedzialo samo na moje pytanie ....przy cytrynowych tez sie drapal jak wsciekly. teraz testujemy uzywanie samego granulatu :)
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”