[Inne] - Rozsypywanie trocin

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: miska »

moim zdaniem żwirek na niewilele sie zda. mój szczur tak samo wyrzucał z klatki trociny jak i żwirek.możesz do prętów klatki zaraz przy kuwecie przymocować coś co będzie zapobiegoć wysypywaniu ściółki, np. kawałek kartonu.
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: ESTI »

[quote="miska"]moim zdaniem żwirek na niewilele sie zda. mój szczur tak samo wyrzucał z klatki trociny jak i żwirek.możesz do prętów klatki zaraz przy kuwecie przymocować coś co będzie zapobiegoć wysypywaniu ściółki, np. kawałek kartonu.[/quote]

Pierwsze słyszę, u mnie żwirek nigdy nie był wyrzucany. :roll:
Natomiast karton, to dla moich scurów rarytas do gryzienia, więc jaki sens. :twisted: :lol:
Obrazek
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: pani_rotten »

mozna klatke postawic w wiekszym kartonie, tak by byl odstep od klatki i szczurek go nie pogryzie...chyba ze jak bedzie na spacerku :wink:
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: Lulu »

[quote="ESTI"]Pierwsze słyszę, u mnie żwirek nigdy nie był wyrzucany. Rolling Eyes [/quote]


probowalam sobie to wyobrazic... zwirek jest na prawde ciezki. moje rozrzucaja trociny przy codziennych czynnosciach, wlasnie dlatego, ze sa lekkie i jakby "same sie wyrzucaly" ;)
zeby wyrzucic zwirek musialyby to robic zlosliwie, brac kawalek zwirka w pyszczek i wyrzucac ;)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: knautia »

LuLu, ależ dla chcącgo nic trudnego :lol:
moja flusia ma taki zwyczaj, ze jak się naje, to zakopuje "na potem", niestety miseczki są "ogólne" i pozostałe panny tez mogą miec ochotę coś wszamać, a flusia jes przy żłobie pierwsza :wink: jak miałam trociny, to tez myślałam, ze robi to przypadkiem, kopiąc w ściółce, ale przyuważyłam ,jak bierze troty w pysio i wrzuca :lol:
po zmianie ściółki myślałam, ze to się zmieni, ale się srodze myliłam!
flusia bierze pojedyncze "żwirki" do buzi i pakuje do miski :?
dlatego zaopatrzyłam się w miseczkę wieszaną na ściance (na suche), a dodatki w postaci płynnej lub półpłynnej stawiam na półkach, tam już na szczęście żwirek nie migruje :D aj ak sami wiecie wciąga nieżle, więc z jogurtu, czy gerbera niewiele zostawało :lol:
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: miska »

bo moj szczur naprawde robil to zlosliwie :twisted: najpierw mialam zwirek to bral pare do pyszczka i wypychal przez prety na sile. potem zmienilam na trociny to kuweta w klatce byla do polowy pusta a na podlodze lezalo pelno trocin :lol: a przed drzwiczkami klatki byla gorka sciolki ktorej nie udalo sie wywalic. to sie zdenerwowalam i znowu miala zwirek ale go juz tak natretnie nie wywalala na szczescie :wink:
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
Tomek_N
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 9:03 am

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: Tomek_N »

A jaki to jest ten zwirek bo nie kojarze??
Tomek
zabkaa:)
Posty: 88
Rejestracja: sob lis 12, 2005 8:42 pm

rozsypuje wiórki :/

Post autor: zabkaa:) »

wczoraj kupiłam nową klatkę. nasypałam na prawdę mało wiórek. gdy rano się obudziłam szrzyrzasty wszystko rozkopał. wszystkie wiórki wylądowały poza klatką. no i nie wiem... czy klatka mu nie pasuje i się musiał wyżyć? ;) może wiórki jakieś nieodpowiednie?
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: czukukkcza »

nie,szczury maja to do siebie że rozkopują.
na przyszłość kup klatkę z wysoką kuwetą-12cm :wink:
żeby nie wysypywał poza klatkę możesz klatkę włożyć do pudła tekturowego-na tyle dużego,żeby między ściankami pudła,a klatka był odstęp ok.10 cm.
polecam pudło-szczur kopie w trotkach do woli i nie masz roboty z odkurzaniem i dodatkowa ochrona przed przeciągami :thumbleft:
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: olaihekate »

tak ..zgaodze sie z uzytkownikiem czukukkcza .Szczórkitak sier bawiuą...lubia takie ,,porzadki" oprócz tego jak ja sie nie pobawie z moją malutka rto wszystko jest przewrócone do góry nogami:)
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Santa99
Posty: 121
Rejestracja: pn lis 07, 2005 1:40 pm

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: Santa99 »

A jeśli mu nie będą pasować wiórki to jeśli masz kota a nawet jeśli nie, to wrzuć mu jako ściółkę Cat's Dream. (Więcej o ściółce znajdziesz na forum) :P
Bandyta

Za tęczowym mostem:
Cezar [*][/b]- jedna sekunda potrafi zmienić wszystko ;(
Atos [*][/b]- choroba nie dała ci szansy ;(
Celina
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:42 am
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: Celina »

Tak rzeczywiście polecam jakiś żwirek dla kotów- male kamyczki nie ladują poza klatką, bardziej zatrzymuja nieprzyjemne zapachy, a przy tym trochę dlużej mozna nie wymieniac scilki:)
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli                           
Obrazek
Darioslawa
Posty: 29
Rejestracja: czw gru 22, 2005 8:40 pm

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: Darioslawa »

jak mialam swinke morska to mialam kawalki pleksi (nie wiem jak to sie pisze:P) przymocowane do kratek i nie wysypywalo sie :D a szczurka mam w akwarium wiec moze sobie kopać i kopać :D
Stefan jest gangsterem.
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: an »

akwarium, to niezbyt dobre meijsce dla szczurka:/ pamietaj, ze szczuraste lubia sie wspinac, a akwarium im to uniemozliwia... moze wiec pomyslisz o zamianie akwarium na klateczke?
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: Korlis »

Moje też bardfzo brudza,cały czas jak szaleja po klatce wysypuja trociny i jest duźżo sprzatanmia,wiec jak myślicie czy żwirek taki jak dla kąpiel,i dla szynszyli czy taki jak dla kota jest odpowiedni?
:P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”