[Inne] - Rozsypywanie trocin

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Darioslawa
Posty: 29
Rejestracja: czw gru 22, 2005 8:40 pm

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: Darioslawa »

no niby klatka, napisałam w jakims poście że jak tylko mój szanowny ojciec wróci to go poprosze żeby mi skonstruował wielka klate z szafki :D hehehehe :D:D:D beda pięterka i wogóle stefan będzie się tam czuł świetnie :D hmm. ambicja dobra rzecz :D

Dodano po 1 minutach 1 minucie:

ahh no i może wtedy kupie mu partnerke albo coś :>:>:> dodam, że te plany wysnuły sie w mojej głowie przez jeden dzień bo mam stefana od wczoraj :lol:
Stefan jest gangsterem.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: Lulu »

[quote="Darioslawa"]ahh no i może wtedy kupie mu partnerke albo coś :>:>:>[/quote]

to radze jeszcze troszke poczytac forum ;)
wiesz co by mu najbardziej sprawilo frajde? kumpel...
w zadnym wypadku nie kumpelka! wiele razy wyjasniane na forum, wystarczy poczytac...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: merch »

co do wysypywania sciólki - to najważniejsza jes odpowiednia klatka zn z wysoka kuwetą. Moje sciólki wogóle nie mają, mają jedynie kibel( narozna wisząca kuweta ze żwirkiem kocim) i dostaja reczniki papierowe na noc do zagospodarowania na ogól układają na poleczce czasem gdzie indziej, spią na hamaczkach lub w rurze lub na póleczkach.Myśłe ze to dość dobre rozwiazanie, moze nie najtańsze bo reczniki trzeba wymieniać raz dziennie ale zaoszczędzające czas na sprzątanie. Ale i tak podstawa to wysoka kuweta- napewno metodą obejścia jest obicie klatki do pewnej wysokości pleksą lub sklejka, al emoże załozenie kuwety toaletowej i zastąpienie w reszcie kuwety sciólki chusteczkami czy ręcznikami papierowymi wystarczy?.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Darioslawa
Posty: 29
Rejestracja: czw gru 22, 2005 8:40 pm

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: Darioslawa »

LuLu hehehe no nie wiem mozliwe, nie znam sie jescze za bardzo na szczurkach ale posłucham twej rady i poczytam na te tematy :D
Stefan jest gangsterem.
Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: Julek »

[quote="KasiaGdańsk"]Kup żwirek, moja mała go ma i mam zero problemu z brudzeniem.... :)[/quote]
Pozatym żwirek jest droższy ale zddrowższy dla naszych pupilków.
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
CREATIVE
Posty: 58
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 6:11 pm

[Inne] - Rozsypywanie trocin

Post autor: CREATIVE »

Ja mialam problem tsosowalam ziemie do kwiatow kore mieszanke z zwirkiem i ziemia trociny nawet no to zielone sianko :D No ale teraz zrobilam zwirkiem no i jakos jest i niewidze wiem ze leza takie male okruszki jak sikaja to te granulki sie no rozsypuja. Wiec i tak musze od czasu do czasu odkurzac :/
Bonus
Posty: 29
Rejestracja: śr sie 29, 2007 6:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Czym owinąć klatkę - wypadające trociny

Post autor: Bonus »

Mam taki problem - z klatki przez pręty kilogramami ogonki wysypują trociny. Żwirek odpada (cena), papier też (zapach), więc szukam pomysłu czym owinąć i na jaką wysokość klatkę, żeby można ją było rozpinać (do wymiany podłoża - nie mamy wysuwanej kuwety) i żeby maluchy nie zeżarły tego z kiepskim dla nich skutkiem.
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Czym owinąć klatkę - wypadające trociny

Post autor: matrix360 »

Może sypiesz za dużo trocin i dlatego wypadają? Ja mam kuwetę wysoką na 17 cm i też mi wypadają, ale tak malutko, że praktycznie wystarczy palcami u mnie pozbierać tych kilka pojedyńczych.

Ale możesz też owinąć dookoło przy kuwecie czymś w stylu szalika. Tylko nie gwarantuję, że szczury nie pogryzą ;)
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Czym owinąć klatkę - wypadające trociny

Post autor: lavena »

U mnie to był standardowy problem, zarówno jak kiedyś, kiedyś używałam trocin jak i przy chipsi mais, który jest lekkim żwirkiem, że duża cześć ściółki była rozsypywana poza klatkę. Zazwyczaj rozsypywało się dlatego że żwirek przyklejał się do szczurzych łapek a te wskakując na pręty klatki wywalały go na zewnątrz. Ja starałam się rozmieścić półki tak żeby jeśli już wskakiwały to od strony ściany, syf nie rzucał się tak w oczy :P ;)

Według mnie jedyna rzecz która zadziała to zrobienie zasłony ( tak jak by podniesienie kuwety) z pleksi czy czegoś podobnego, wszystkie miękkie materiały zostaną pogryzione i wciągnięte do klatki. Jedynym wyjściem wydaje się "cięższy" żwirek.
Co do ceny, nie musisz kupować najdroższego, poszukaj w sklepach internetowych tam można znaleźć tanie żwirki, które moim zdaniem w ostatecznym rozrachunku wychodzą taniej.
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: Czym owinąć klatkę - wypadające trociny

Post autor: lola900 »

Ja za 10 l żwirka Pinio płace 16zł.Starcza mi na 2 razy.To przecież nie majątek.Sama karma ile kosztuje,do tego jakieś przysmaki...
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
Bonus
Posty: 29
Rejestracja: śr sie 29, 2007 6:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Czym owinąć klatkę - wypadające trociny

Post autor: Bonus »

Maluchy mają niską kuwetę, to raz. A dwa że mają tendencje do rycia nor i sypania za siebie kaskady trocin. Do tego biegają jak szalone kiedy się bawią.
Naprawdę nie stać nas na żwirek na dłuższą metę, poza tym ogony po zmienieniu trocin na żwirek patrzyły się na nas jak na wariatów i nie były przekonane wcale do tego pomysłu.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Czym owinąć klatkę - wypadające trociny

Post autor: Kameliowa »

Tyle że żwirek nie musi być zmieniany tak często jak trociny. Ja za 10l płacę 12 zł. I Wychodzi znacznie lepiej niż trocinki. Poza tym na allegro za 40 zł możesz kupić 60l żwirku.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Czym owinąć klatkę - wypadające trociny

Post autor: yss »

streczem ;)

podnieś kuwetę paskami przezroczystej pleksi. możesz sobie skleić z tych pasków taki jakby kołnierz i nasuwać go na klatkę, tak żeby się oparł na kuwecie.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czym owinąć klatkę - wypadające trociny

Post autor: kao »

lola900 pisze:Ja za 10 l żwirka Pinio płace 16zł.Starcza mi na 2 razy.To przecież nie majątek.
10l na 2 razy? O__O

Te trociny wsypujesz na całe dno, tak? A nie lepiej przeznaczyć 2,3 szmatki wymiennie do gryzienia, szarpania i rycia, a żwirek, ew trociny, tylko do kuwety-toalety?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Czym owinąć klatkę - wypadające trociny

Post autor: yss »

i niech szczury chodzą po śiuśkach i kupach?
to się sprawdza tylko przy ochoczych użytkownikach kuwetek.

10l naprawdę idzie na 2 razy. u mnie też tak to wygląda ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”