[Sciolka] - Sianko

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[Sciolka] - jakie sianko?

Post autor: olaihekate »

Witam... Mojej szczużyce/ort przez ponad rok wkładałam trociny do akwarium..ale niestety zachorowała na świerzbpo wyleczeniu zachorowała drugi raz . Weterynarz kazał mi zmienić trocinki na siano... Mam pytanie jakie macie doświadczenie w siankach...jakie sianko wy kupujecie??

Jesteś na forum o SZCZURACH, wiec proszę chociaż to słowo pisz poprawnie, zgodnie z zasadami ort./edit [ESTI] mod
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 8:09 pm przez olaihekate, łącznie zmieniany 1 raz.
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Kaka »

Najlepiej kupować sianko w sklepie zoologicznym, ja kupuję Jastrząb, wiem, ze jest dobre, jeszcze nigdy nie znalazłam w nim zadnych swinstw. Jestem zadowolona (tymbardziej moje sczzurasy) a jak pachnie !!!! :D
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Lulu »

po pierwsze odradzam trzymanie szczura w akwarium. sczurki lubia sie wspinac, czego w akwa nie moga robic, powinny miec pieterko, co w akwa trudno zamontowac, fajnie gyby mialy pare poziomow... jakis hamaczek. akwarium to raczej kiepskie rozwiazanie jak dla szczura...

co do sianka to z tego co wiem to przenosi paskudstwa tak samo jak trociny. proponuje nie pylacy zwirek dla kota, np. Cat's Dream Universal...
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[Sciolka] - Sianko

Post autor: olaihekate »

To znaczy weterynarz powiedział,że jest mniejsze prawdo podobieństo zarażenia się ponownie zwierzęcia jeśli ma sianko. Moja niunia musi je mieć przynajmniej dopi\uki się nie wyleczy. A co do akwarium to ona ma tam możliwość wspinania się:))
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Sciolka] - Sianko

Post autor: ESTI »

olaihekate, od początku bycia na forum dajesz całą masę 'rad', więc uważasz się chyba za doświadczonego posiadacza szczurków. Jednak jakbyś zauważyła to nikt z forum nie trzyma swoich ogonków w akwariach!!!
Poza tym jakbyś poczytała forum, to również dowiedziałabyś się iż klatki są najlepszym rozwiązaniem, a sianko często przenosi wiele nieciekawych świństw i na pewno nie pomaga w leczeniu.
Obrazek
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[Sciolka] - Sianko

Post autor: olaihekate »

Moje zwierzątko samo wybrało ,że woli mieszkać w akwarium niz wklatce. Ow3szem lepiej jest trzymać szczurki w klatce, ale jeli Hekate ma sie w niej męczyć to niech mieszka w akwarium. Ma tam tak samo dobre warunki codźby do wspinania się tak samo jak w kladce. Weterynarz mi powiedział, żebym zaczęła używać sianka,bo to jest bezpieczniejsze (przynajmniej w przypadku mojej niuni; ze względu na jej ,,kłopoty zdrowotne".
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
grzegorz
Posty: 140
Rejestracja: śr lip 27, 2005 2:16 pm
Lokalizacja: bremen

[Sciolka] - Sianko

Post autor: grzegorz »

ja mialem zawsze siano ale po przegladnieciu forum znalazlem wiele wypowiedzi na ten temat i przestalem uzywac(moze troche na samym dole) od tej pory nie kichaja juz tak czesto i kolejny plus juz nie zalatuje nieprzyjemny zapaszek z klatki-sano plus siuski to smierdzi podwujnie-przynajmniej ja tak zauwazylem
Piksi(2)+Metzger(2) 2 samiczki(kawa z mlekiem+popiel)(bialy z czarnym kapturkiem:))
8 tygodni-a jedza jak by nigdy nic nie jadly:)))ciekawskie i glosne:))
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Sciolka] - Sianko

Post autor: czukukkcza »

a ja mam duże akwarium[ok.75 l.]wypełnione siankiem.Pablo ma zabawę robiąc w nim korytarze :wink:
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
SKR
Posty: 79
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 10:25 am

siana nie polecam

Post autor: SKR »

po 2 dniach śmierdzi jak w stajni
spoczywaj w pokoju kochany TeeRku [*]
AnToNio
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 8:49 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: AnToNio »

Ja od dawna uzywam trocin, wcześniej miałem chomiki i nigdy nie miałem w związku z trocinkami żadnych problemów. Nawet nigdy ich nie prażyłem ,teraz to wyczytałem na forum i zastanawia mnie czy to jest takie konieczne. Ja np. nie moge prażyć trocin w piekarniku bo mnie matka za...tłucze. Ledwo zgodziła się na ogonka a jak zarzuciłem pomysł prażenia trocin to sie w głowę postukała :sciana2: . Natomist żwirek dla mnie nie jest dobrym pomysłem ponieważ chyba szczurek nie ma takiej radochy ,kopania tuneli etc.


Pozdrawiam :thumbleft:
STAFFIK u mnie od 19.04.06
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Lulu »

AnToNio, konieczne nie jest... ale jak szczur zlapie od tego np swierzba to juz trzeba leczyc... a ja jestem zdania, ze lepiej zapobiegac niz leczyc ;)
AnToNio
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 8:49 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: AnToNio »

kur*** ! Bo inaczej nie powiem ;/ teraz sie z nim bawiłem i zobaczyłem ze w sierści łażą jakieś brązowe małe gó*** ;/;/ nie jest ich duzo ale są ;/;/ Co to może być ???? :sad2: :shock: :-( :cry: :sad3: :drap:


edit : może to tylko pchły ;/;/
STAFFIK u mnie od 19.04.06
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Lulu »

AnToNio, zapraszam do dzialu 'objawy i leczenie', masz tam >>SPIS TRESCI<<, temat przeroznych pasozytow byl juz nie raz poruszany na forum. Wystarczy poszukac ;)
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Layla »

[quote="AnToNio"]Natomist żwirek dla mnie nie jest dobrym pomysłem ponieważ chyba szczurek nie ma takiej radochy ,kopania tuneli etc. [/quote]

Może i tak, ale nie nabawi się alergii ani pasożytów. Jestem za żwirkiem:)
Obrazek
Celina
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:42 am
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Celina »

Do domku zawsze wkladam szczurasom sianko, ale na podloze oczywiscie żwirek! Miętusia uwielbia go kopać ,przesuwac i czyscic sobie łapki szurając po tych maleńich kamyczkach...i radocha i higiena..... :D
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli                           
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”