[Sciolka] - Sianko

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
radnor
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 5:01 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: radnor »

Polecam wyściółkę dla kotów. Nie żaden żwirek, wygląda to jak sprasowany w niewielkie (ok. 1cm długości) walce papier. Dobrze chłonie zapachy, schnie szybko (zmieniam ściółkę średnio raz na 3 dni), do tego nie pyli się, więc szczurkowi nie zaszkodzi raczej. Cały worek starcza na kilka zmian, nie jest drogi.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Lulu »

radnor, to moze jeszcze napisz jak to to sie nazywa? ;)
bo z opisu to cos podobnego do Cat's Drema... ale papier? :shock:
radnor
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 5:01 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: radnor »

Nazwa wiele chyba nie powie, bo nie w polsce mieszkam, ale sprawdzę po pracy. Kupuję to w zielonych workach, z rysunkiem szarego kota. Może i to nie papier, ale na taki mi wygląda. :)
radnor
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 5:01 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: radnor »

Nie mogę już edytować postu. Nazywa się po prostu Cat Litter, robione z celulozy, więc jednak papier. Wygląda to tak: KLIK.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 30, 2006 7:50 pm przez radnor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Lulu »

:shock: fajne... ktos moze takie cos widzial w Polsce?
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Oleczka »

hhmmm na tej stronie jest cos takiego http://www.zwierzaczek.pl/shop/?id_category=49
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
rosie
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 18, 2004 11:56 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: rosie »

Jestem właśnie na etapie lecznia Skandalstwa, który ma problemy z oddychaniem ponieważ a) jest staruszkiem b) uczulenie na siano - takie diagnozy postawił wet. Kobieta w zoologiku poleciła mi coś co nazywa się watą/om(?) dla gryzoni. Wyrób niemiecki z chomikiem na przedzie. Paczka kosztuje 3 zł i niestety nie starcza na długo - u mnie na 2 razy, na upartego na 3. Ale zdrowie Skandala jest bezcenne. Zakupilam ów specyfik w sklepie Perfect Zoo w Krakowie na ul. Kościuszki - reklama wskazana, doskonały sklep, doskonała obsługa i prezenty od firmy dla zwierzaków:).
Tęsknie za Twoim tuptaniem głośniejszym niż stado słoni, tęsknie za chrobotaniem, za gryzieniem dużego palucha u stopy...
Lindeloth
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 27, 2006 12:29 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Lindeloth »

Sluchajcie mam pytanie... jesli juz taki padlo to przepraszam ale w obcenej chwili naprawde nie mam czasu szukac... czy mozna dac szczurkowi, takie trotki z warsztatu, bo moj tatus mi dzis przywiol i nie wiem czy moge dac... sa drobniejsze niz normale ze sklepu ale wydaja sie wporzadku??????????
Fea
Posty: 676
Rejestracja: śr lut 02, 2005 2:05 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Fea »

Odradzałabym. U siebie w domu w ogóle nie używam trocin, mam granulat drewniany + żwirek bezzapachowy na dno klatki, bo trociny pylą i całe stado od nich kicha - a trociny z warsztatu mogą być czymś zanieczyszczone.
Nikogo nie potrzebuję, mam zęby. :>
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[Sciolka] - Sianko

Post autor: Chyna »

Dziś właśnie kupiłam sianko (i dwie paki zamówiłam), bo:

- kiedy trochę podsuszyłam z ogródka i dałam to nic im nie było,
- oba sklepy są pewne (ten drugi - sianko - podobno nawet chomik wcina, takie fajne),
- wiem, że szczurki lubią wkopywać się itd., szukać - nie wiem ile warstw musiałabym kłaść - co 2 dni! - papierów i chusteczek...

I zobaczę.
One nie przebywają na tym sianku cały czas, mają trzy poziomy, sypiają głównie na trzecim, Filip czasem na drugim. Na "parterze" się bawią i dostają jedzenie i opróżniają się.

Mieć nadzieję, że nie mają na nie uczulenia - bo ja tam mam na wszystko. :sciana2:

No bo co....
Trociny - nie.
Inne ściółki też pylą (drewno lub ogólnie).
Rolki papierowe, chusteczki - spoko, ale nie ma toto tak miłego zapachu jak sianko.

Poczekam, zobaczę. Jak nic im nie będzie to zostanę przy sianku.
Jak coś będzie nie halo wrócę do papieru.

PS. Powodem coraz częściej spotykanych uczuleń na np. siano jest fakt, że żyjemy w wielkich aglomeracjach miejskich i coraz rzadziej stykamy się z "zielenią". Uodparniamy się na spaliny a tracimy odproność na trawy. Może gdyby tak przejść kurację wstrząsową i przeżyć reakcję "odrzucenia" sianka to by się organizm zmobilizował... Nie wiem. :nuci:
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

[Sciolka] - Sianko

Post autor: yss »

witam :)
przeraziło mnie to, co piszecie o trocinach i sianku... szczególnie to o pasożytach.
dziwne, ale daję moim świnkom tony siana [ich ulubiona pasza] i nie zauwazyłam u nich pasożytów - czy te pasożyty atakują tylko szczurki?

i jeżeli od czasu do czasu - lub na początku - szczuraki dostaną trocinki [zanim znajdę odpowiedni granulat np.] i okaże się, że nie mają uczuleń, to chyba znaczy, że trociny - tak. albo trociny + granulat... sianka moja poprzednia myszka w ogóle nie lubiła, nie robiła z nim dokładnie nic, i tylko dlatego przestałam jej dawać. nigdy się nie zapasożytowała :) a na trociny nie kichała.

trociny jednak najtańsze, a my przeżywamy czasem kryzysy finansowe :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

[Sciolka] - Sianko

Post autor: gijane »

trociny sa tanie, ale oprocz pasozytow( ktore rzeczywiscie nie trafialaj sie tak czesto) wydzielaja olejki eteryczne, bo sa przewaznie z drzew iglastych(chyba ze dorwiesz takie z lisciastych).
poza tym, szybko smierdna. granulat jest o wiele wygodniejszy, higieniczniejszy. kosztuje troche, ale starcza na dosc dlugo, wiec mysle ze warto.

mialam kiedys szczyrki, swinki morskie i chomiki na trocinach, i walilo troszke :/ teraz mam granulat, i jest super, wybieram tylko kupki i grudki z siuskow, i jest git.
Ostatnio zmieniony wt sty 09, 2007 11:53 pm przez gijane, łącznie zmieniany 1 raz.
zoil
Posty: 100
Rejestracja: czw sty 25, 2007 4:37 pm
Lokalizacja: czestochowa

RE: [Sciolka] - Sianko

Post autor: zoil »

u mnie wybor jest prosty: NIE! dla siana..
a z tej przyczyny, ze to ja jestem na nie uczulona [chociaz babie sie bardzo podobalo]
LOOK AT ME, WITH MY PRETTY BRACELET AND TIARA.. I'M A FUCKIN' PRINCESS!

on the dark side of the moon: baba['], zdzislaw[']

500208988
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: [Sciolka] - Sianko

Post autor: pin3ska »

To ja mam jeszcze pytanie nastepujące. Z jakiej firmy oprocz Zuzali mozna kupic dobre sianko? Moze byc Herbal Pets? Gdzies kiedys chyba widzialam tą informacje, ale teraz jak potrzebuje to niestety nie moge znalesc...

I prazyc takie sianko z pewnej firmy czy nie? A jak prazyc to jak dlugo w ilu stopniach?
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
agnieszka1
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 2:38 pm

Re: [Sciolka] - Sianko

Post autor: agnieszka1 »

Moim zdaniem możesz drobno pociąc bawełnę na cienkie paseczki, to będzie dobrze imitować sianko, zwierze będzie się mogło w nim spokojnie zakopać. Dobrym pomysłem jest tez zrobienie mieszanki z bawełny i kawałeczków ligniny.
pozrdawiam i życze udanego chowu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”