Sciolka bawelniana - stop-smell

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ressa
Posty: 242
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:53 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Ressa »

Nazumi pisze:Mam właśnie taką ściółkę i szczerze mówiąc, jest taka sobie. Mam wielką kuwetę [100x52], cała paczka poszła no i ciężko ją dobrze rozłożyć. A jak moi chłopcy grzebią w niej to się zbiera w takie kupki no i rozkładanie na nowo :<
Jak dla mnie rozkładanie szczurom ściółki według własnych upodobań jest dosyć głupie bo to szczury mieszkają w klatce i to one decydują jak to ma wszystko wyglądać . >:( Ja dbam tylko o to żeby w rogach było jej dużo bo tam jest szczurzy scheissenhausen :D

Osobiście stop-smell bardzo mi się podoba i kupuję ją często . :D
były ze mną: Snickers, Twix, Ick, Iman, Lenek, Niebieska Świruska
jest ze mną: Benga
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: StasiMalgosia »

U nas sciolka bawelniana wogule sie nie sprawdzila juz pierwszej nocy zostala skrzetnie wywalona na zewnatrz lub oblepiona na szczebelkach klatki poprostu za latwo nia manipulowac a nasz szcurek to prawdziwy szczurzy inzynier (dotego b. b. nie lubi sikac na cokolwiek wiurki sciolke sianko) dlatego ma gazete i wiury
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: yss »

Stas: a może wobec tego warto zainwestować w narożną kuwetkę?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: StasiMalgosia »

zastanawiam sie nad tym z tym ze mamy taka nie dokonca dobra klatke (,,chomik" choc jak dla chomika to wg mnie jest o wiele za duza 70x50x30 3 pietra i kuweta na dole z wyjmowanym dnem takim jak dla ptakow wg mnie dla gryzoni to b glupi pomysl ale taka juz mamy) i jestesmy tez na etapie dokoptowania Zigiemu kolezanki (Zygfryd to ona mimo imienia :) ) jak narazie trzeba sprzatac tak raz na tydzien a to mi strasznie nie przeszkadza i tak zigi ma drugie gniazdo w kanapie a ostatnio kombinuje jakby zrobic trzecie w lazience za pralka ale na to juz nie pozwole sa granice co nie?
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: yss »

u mnie szczur miał główną kwaterę pod wanną :/

ale to już offtop. kończymy go :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Aersnem
Posty: 160
Rejestracja: czw mar 12, 2009 5:53 pm
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Aersnem »

Testuję właśnie ściółkę bawełnianą. Lola nie jest nią specjalnie zachwycona. W nocy wynosi wszystko do kąta, który jest jej WC :) - to chyba tak jak u Was (?) StasiMalgosia ?

Pod ściółką zawsze wysypuję drobny żwirek, który dla odmiany bardzo przypadł jej do gustu.
Lola [*][/size]
Trootka [*][/size]
Lola (pierwsza) [*][/size]
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Akka »

Kupiłam właśnie tą ściółkę i jestem bardzo zadowolona, bo mimo ciepła jakie już panuje w końcu nie śmierdzi :) Nie mam do niej większych zastrzeżeń - czasami tylko ciury przekopują ją i robią się takie łyse placki. Co do tego że robi się szybko wilgotna, u mnie to nie problem bo w kuwecie moje szczury po prostu w ogóle nie sypiają.
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Niamey »

Ja wrzucam stop smell do części "toaletowej", szczury lubią w tym leżeć i chyba dość dobrze wyłapuje zapachy, bo nawet jak wymieniam ściółkę, to rzadko czuć coś nieprzyjemnego. Samej bawełnianej, jako jedynej ściółki, nie używałam, więc nie wiem, jakby się sprawdzała.
aniaaaaa
Posty: 4
Rejestracja: pn cze 29, 2009 8:35 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: aniaaaaa »

Witam. Dzisiaj kupiłam szczurka i kupiłam mu tę bawełnianą ściółkę. Nie wiem dlaczego, ale nie chce spać w domku, tylko włazi na pietro i tam się układa do snu, przy tym kicha troszkę od czasu do czasu. Co może byc powodem tego kichania? Może być uczulony? Wygląda na zdrowego, je, piję, myję się i bawi rolką od papieru ;-) Poczekać trochę? Myślicie że przejdzie? A może przewiało go trochę podczas transportu? Chociaż nie wiał aż tak silny wiatr i był w pudełeczku.
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Filipw »

po pierwsze szczur to zwierze stadne minimum 2 to podstawa.
po drugie jakie wymiary ma twoja klatka?

Zerknij tutaj:
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=8541 <- dlaczego szczury powinny być trzymane razem
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=9647 <- spis wszystkich tematów w dziale Ściółka,klatka i akcesoria. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania dotyczące, klatki.
http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/ <- tutaj wpisz wymiary klatki (uprzednio zmieniając in na cm) i ten kalkulator powie ci na ile jest twoja klatka jak by byla za mała to polecam ci ten temat :) :
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=7481 <- wybór klatki
http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=6359 <- ściółki polecane i te nie polecane ;)
polecam również słowniczek szczurzego języka dla początkujących
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=10&t=2917
Już sam nie wiem co ci tu jeszcze dać do poczytania :P

Proponuje używanie funkcji szukaj

co do twojego pytania
To może po prostu woli spać gdzieś indziej ;)(lub domek za mały, najlepsze są domki dla swinek morskich :), chomikowe domki stanowczo za małe :P ) W tym dziale znajdziesz tez tematy gdzie bedzie napisane jak fajnie urządzić klatkę ;)

http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=2258 <- urządzanie klatki. Link do strony niemieckiej :p, ale masz wyjasnione gdzie wejsc, w tym temacie ;).
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Izold »

aniaaaaa pisze:ale nie chce spać w domku
Nie oswojonym szczurom NIE daje się domku.No chyba że chcesz go oswoić po emeryturze.
Prawdopodobnie masz domek dla chomika,a chomiki są DUŻO mniejsze od szczura więc taki domek jest dla szczura tak jak dla ciebie pokój o wymiarach 4m kwadratowe...
szczur jest zwierzęciem STADNYM - Musi być ich parka TEJ SAMEJ płci,chyba że chcesz żeby wykorkował ci za niecały rok,na chorobę która nazywa się GłupotaMojejPani.
(szczury potrzebują towarzysza,jeśli nie będzie go miał umrze szybciej niż szczur mający kolegę.Ty nie zastąpisz mu szczura,nie będziesz z nim bawić się w chowanego/iskać go/spać z nim razem w klatce.
Towarzysz jest potrzebny-nie będziesz z nim 24/7 a jego towarzysz owszem.)
Kichac może z różnych powodów.Moglo go przewiać.Może być przeziębiony lub uczulony na jakiś składnik w karmie.

Podaj wymiary klatki.Może być za mała i dlatego kisi się na pięterku.

Szczurfan po co dla świnki morskiej ;D Można samemu coś wykombinować,w końcu od czego jest tata/dziadek/brat/Ty? :D
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Naixinka »

Ja tylko dodam, że skoro dzisiaj kupiony to kichać może również ze stresu, za kilka dni powinno mu przejść.
Awatar użytkownika
Bazyllia
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 9:14 pm

Re: Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: Bazyllia »

Mam ważne pytanie, mam nadzieję że w dobrym dziale.
Moja mama kupiła szczuru memu ściółkę Super Benek o ZAPACHU LAWENDY. Nie pachnie mocno, ale jednak coś tam czuć. Trochę się martwię czy taki zapach nie podrażni szczurka? Co innego kot, kot nie siedzi w kuwecie tak często jak szczuruś.
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: denewa »

Czy ściółka stop-smell może uczulać szczurka?
Czy też bawełna nie powinna...?
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Sciolka bawelniana - stop-smell

Post autor: yss »

denewa: nie powinna. musiałby to być przypadek jeden na milion :)
masz szczuraska, który kicha i chcesz dac niepylącą ściółkę? bawełniana jest naprawdę fajna :) wypróbuj i napisz tu swoją opinię :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”