[Inne] - Jakie materialy aby szczurkowi nie bylo zimno

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Inne] - Jakie materialy aby szczurkowi nie bylo zimno

Post autor: sachma »

a moja klatka stoi przy kaloryferze... w pokoju zawsze mam kolo 20stopni... po za tym sa dwa.... maja papier toaletowy, taki mieciutki i sianko... jak bylo bardzo zimno to wstawialam do klatki pudelko jako minidomek i mase hustek i siana... mimo ze Bandi to facet super gniazda robi :)
Obrazek
cico
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 04, 2005 11:55 am

[Inne] - Jakie materialy aby szczurkowi nie bylo zimno

Post autor: cico »

Dynia ma alergie na sianko, trociny i generalnie wszystko. Do ocieplania, poza papierem, swietnie nadaja sie stare, dziurawe skarpety. Szczurasy w nie wlaza :D
Kazdy ma jakies skarpety, korym para zniknela. ja preferuje skarpety meza, bo sa duze :D
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

materiały na miejsce do spania

Post autor: maisy »

Jeśli już istnieje taki temat to bardzo przepraszam.
Długo zastanawiałam się ,czy temat będzie ciekawy .Ale mogę zaryzykować.
Dobra . Tutaj będziemy mogli pisać ,co dajemy szczurkowi na dobre miejsce do spania .Naprzykład ,jakie dajemy materiały by nasz ogonek zrobił sobie gniazdko.
Ja daję zawsze ręcznik papierowy ,jakieś szmatki i ewentualnie stare koszulki. Szczurek gryzie to wszystko ,i układa ,dokładnie ,jakby każdy malutki papierek był na odpowiednim miejscu. A co wy dajecie swojemu ogonkowi na miejsce do spania ,i co z tym robi?:)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: [Akcesoria] - Szmatki, papiery itp do klatki

Post autor: Nina »

Moje paskudy hamaki prędzej czy później zjadają, dokładniej jedna paskuda, Vanilla. Ostatnio w ogóle pogardziły ślicznym zielono-czerwonym polarowym hamakiem i śpią w sitku gdzie zaciągają wszystko co dam im do klatki, szmatki, chusteczki, papier. Ostatnio troche przesadziły z tym wszystkim i nie miały gdzie spać :P Daje im głównie bawełniane rzeczy (stare koszulki, poszewki na pościel) i polarki (pełno ich u mnie po szyciu piżamek dla bratanicy)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

[akcesoria] Coś ciepłego na zimę?

Post autor: Joanka »

Jeśli taki temat gdzieś jest to proszę o wskazanie, przeniesienie lub zamknięcie. :)
Ponieważ ja sama od dwóch miesięcy chodzę przemarnięta, to mam wrażenie, że szczury też. Poza tym mają strasznie lodowate łapki za każdym razem, kiedy wychodzą pobiegać. Dostały polarowy hamaczek, ale pierwszą rzeczą, którą z nim zrobiły, było przegryzienie tasiemek mocujących do kraty. Od paru nocy widzę, że śpią na powstałej szmatce, ale teraz już skitłaszonej i wymieszanej ze żwirkiem. Wzięłam ją do prania, a w zamian dałam trochę szmatek, które już wyglądają tak jak ona. Wygląda więc na to, że zimę moje szczury prześpią na szmatkach, codziennie zmienianych, bo na nie sikają i potem mają mokro. A ja bym chciała, żeby im było ciepło, żeby sobie wlazły w jakiś rękaw czy coś. Próbowałam kiedyś ze starą kuchenną rękawicą, ale nie wpadły na to, że można siedzieć w środku. Macie może lepszy pomysł?
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: [akcesoria] Coś ciepłego na zimę?

Post autor: RattaAna »

Joanka, większość z nas wymienia szmatki prawie codziennie (ja akurat zazwyczaj co 2-3 dni, to zależy) to normalne, że szczurasy sikają na nie; co do hamaka - moje też odgryzają wszelkie mocowania typu tasiemki, sznurki, dlatego lepiej zaopatrzyć się w takie "metalowe zamykane zaczepy" (pojęcia nie mam jak to się nazywa, zazwyczaj odpruwam je od nieptrzebnych przedmiotów przed wyrzceniem; to samo mocowanie mają np. rury ferplasta przy łańcuszkach) lub cokolwiek metalowego, nie do pogryzienia. Możesz sprobować ze spinaczami - gdy moje szczurasy były młode to też sobie z nimi radziły, ale teraz już im się nie chce :p
co do ciepłych szmatek, polecam taki błękitny kocyk za ok. 8 ln w Ikei. Jest ciepły, mozna prać w pralce, starczy na wiele szmatek.

ps. moje tez nigdy nie miały ochoty włazić do rzeczy typu rękaw, ale ostatnio chętnie przesiadują (zarówno starsze, jak i te małe bajtle) w materialowych pudełkach wiszących z Ikei (pakowane po 3: zielone, czerwone i niebieskie)

ps. i to nie jest reklama sklepu Ikea:)
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: [akcesoria] Coś ciepłego na zimę?

Post autor: Izabela »

Rozwiązań jest bez liku, to kwestia inwencji własnej ;)
Np. ucięte rękawy ze starego luźnego swetra - doszywasz tasiemki lub łańcuszki zrobione z biurowych spinaczy.
Np. polarowe spodnie dziecięce (w miarę tanio można kupić w markecie lub pogrzebać w sklepie z używaną odzieżą), rozwieszone w klatce - mocujesz je klipsami biurowymi lub przywiązujesz tasiemkami itp.
Np. kawałek polarowego kocyka powieszony tak, żeby utworzył się tunel, hamak itd.
Np. kaptur ze starej bluzy, powieszony na ścianie klatki w sposób umożliwiający wejście do środka
Np. wszelkie gotowe wyroby typu domki z materiału (np. Living World), tunele, hamaczki itp. do kupienia w sklepach internetowych lub allegro
Tyle napisałam bez zastanowienia, po zastanowieniu pewnie jeszcze bym coś wymyśliła ;)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
julia i stefan
Posty: 137
Rejestracja: wt lut 05, 2008 11:29 pm
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: [akcesoria] Coś ciepłego na zimę?

Post autor: julia i stefan »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=5&t= ... ilit=norka
może tu znajdziesz inspiracje. ja zrobiłam norek Stefanowi. na początku też nie chciał tam siedzieć ale wrzucałam mu tam dropsy i i teraz nie mogę go z stamtąd wyciągnąć :D tak mu się podoba
Nie ma Ciebie nie ma mnie...
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: [akcesoria] Coś ciepłego na zimę?

Post autor: Joanka »

Zapomniałam dodać, że ze spinaczami potem próbowałam, takimi biurowymi, ale od nich też odgryzły materiał. :]
Dzięki za rady, szczególnie mnie zainspirowało to pudełko z materiałem z Ikei, miałam gdzieś coś takiego, po ściereczkach zapakowanych na prezent. Spróbuję naszyć kawałek materiału na górę, będzie cieplutki domek.
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [akcesoria] Coś ciepłego na zimę?

Post autor: Ausaya »

ja znalazlam sposob na nieobgryzanie hamaka (tez uzywam spinaczy biurowych). Jak nie zaczepiam hamaka w rogu klatki to nie ruszaja wcale zaczepow. A jezeli hamak wisi w rogach klatki to za kazdym razem jak przegryza znowu wieszam, w koncu im sie nudzi i nie ruszaja. Moze na twoje tez to podziala ;]
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
virus-ufo
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 26, 2010 4:51 pm

mrozy - jak docieplić szczura?

Post autor: virus-ufo »

akurat mam w tym momencie mało sianka i sciółki i się pytam czy można to jakoś zastąpić bo mojej szczurce jest zimno a pogoda jest jaka jest narazie dałem jej papier ale nie toaletowy tylko okryłem troche ręcznikami pamierowymi i czy to jest dobre rozwiązanie i czy nie zje całego papieru? aha i klatke mam takich sobie rozmiarów

zmieniłam tytuł. był załamująco nieadekwatny. yss mod.
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: sianko...

Post autor: sssouzie »

no na klatke nic ci nie poradzimy, a stwierdzenie "taka sobie" też wiele nie mówi.
jeśli wiesz, że jest za mała, no cóż, powinieneś zainwestować w odpowiednią.
na takie zimno najlepiej byłoby pozbyć się ściółki i wyłożyć klatkę polarowymi szmatkami. szczurek może się zagrzebać i się ogrzewa.
miej na względzie, że nic tak nie ogrzeje szczurki, jak towarzyszka, mogą się wtedy do siebie przytulić, a szczury przytulone do siebie wytwarzają naprawdę wysoką temperaturę.
...czyż nie dobija się koni...?
virus-ufo
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 26, 2010 4:51 pm

Re: sianko...

Post autor: virus-ufo »

hehe spoko a jak naprzyklad nie ma dla niej kolezanki i polarowych szmatek?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: sianko...

Post autor: Paul_Julian »

To trzeba się o to postarać, ponieważ zapewnienie bezpieczeństwa, ciepła, odpowiedniego pożywienia i odpowiedniej ( nie "takiej sobie") klatki, to podstawowe obowiązki każdego posiadacza szczurów.
Poczytaj troszkę forum.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: sianko...

Post autor: sssouzie »

virus-ufo pisze:hehe spoko a jak naprzyklad nie ma dla niej kolezanki i polarowych szmatek?
o koleżance napisał Paul.

są mrozy- jeśli chcesz zadbać o zdrowie szczura, możesz znaleźć jakiś stary koc lub przejść się do szmateksu i kupić coś polarowego, wełnianego. to są grosze, a późniejsze ewentualnie leczenie może kosztować dużo więcej- pieniędzy lub nawet życie szczurka.
...czyż nie dobija się koni...?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”