[Akcesoria] - Korzenie, galazki, konary itp

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Wyposazenie] - Ga??zie które na pewno nie zaszkodz?.

Post autor: sauatka »

ja sama mam czereśnie, panienki obgryzaja i nic im nie jest... Lola i Kaya cale zycie mialy czeresnie i tez nic im nie bylo ;)
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Wyposazenie] - Ga??zie które na pewno nie zaszkodz?.

Post autor: czukukkcza »

ja nie będe ryzykować-skoro jabłoń nie jest rzadkim okazem w polsce i nie szkodzi na pewno,to tylko ją będe stosować.
lepiej zapobiegać niż leczyć ;)
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
zabkaa:)
Posty: 88
Rejestracja: sob lis 12, 2005 8:42 pm

[Wyposazenie] - Ga??zie które na pewno nie zaszkodz?.

Post autor: zabkaa:) »

a lipa?
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[Wyposazenie] - Ga??zie które na pewno nie zaszkodz?.

Post autor: Wackowa »

ja sie już tak zbieram i zbieram do dania szczuraskom gałązki i ciągle zapominam zerwac, a zresztą boje sie że ktośmnie opidoli hehe zeniszcze przyrode... wiecie różni są ludzie... :/
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Wyposazenie] - Ga??zie które na pewno nie zaszkodz?.

Post autor: czukukkcza »

[quote="Wackowa"]ja sie już tak zbieram i zbieram do dania szczuraskom gałązki i ciągle zapominam zerwac, a zresztą boje sie że ktośmnie opidoli hehe zeniszcze przyrode... wiecie różni są ludzie... :/[/quote]

ja mam dwie piękne gałęzie brzozy...z terenu byłego obozu koncentracyjnego Płaszów...docelowo poszłyśmy tam z koleżanką porobić zdjęcia...ale odkryłyśmy że tam ktoś sobie konie wypasa :shock:
poczekałyśmy[było dość późno,a właściciele koni akurat je wyprowadzali...] i poszłyśmy.zdjęć niestety nie zrobiłyśmy[zostały resztki scenografi do 'Listy Schindlera],ale za to znalazłam dwie ładne brzozowe gałęzie,po których moje spaślaki sobie chodzą-chociaż zwykle im sie nie chce :lol:
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

[Wyposazenie] - Ga??zie które na pewno nie zaszkodz?.

Post autor: Wackowa »

mam świetną gałązke wierzby płaczącej tylko nie wiem czy moge podac...
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

[Wyposazenie] - Ga??zie które na pewno nie zaszkodz?.

Post autor: violet »

ehh a ja sie zbieram w nablizszy weekend na wycieczke w gory.. Bylam ostatnio z Veniem w okolicach Baraniej Gory, na Malinowej Skale - tam sa kapitalne wiatrolomy bukowe, mnóstwo przedziwnie powykrecanych galezi bukow :) Jak tylko uda mi sie namowic kogos zeby mnie tam samochodem zawiozl, biore siekiere i ide rombac jakies ciekawe kawalki :))
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Awatar użytkownika
guziczek
Posty: 51
Rejestracja: śr maja 03, 2006 2:14 pm
Lokalizacja: kraków

[Wyposazenie] - Ga??zie które na pewno nie zaszkodz?.

Post autor: guziczek »

tylko uważaj na siebie, bo ja ostatnio ścinałam gałąź takiego ładnego klonika z działki mojego chłopaka i ona na mnie spadła.... a była spora...
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

[Wyposazenie] - Ga??zie które na pewno nie zaszkodz?.

Post autor: violet »

ehh no ja na szczescie wyznajde zasade zeby zbierac tylko to, co juz lezy na ziemi :) A tam mnostwo przewroconych drzew wiec jest w czym wybierac i bezpiecznie :)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Rzępol
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 6:04 pm

[Wyposazenie] - Ga??zie które na pewno nie zaszkodz?.

Post autor: Rzępol »

A czy można dać im gałęzie z brzoskwini? Mój kumpel takiego badyla wsadził do klatki i wszystko jest ok....
:roll:
kapusta
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

[Wyposazenie] - Ga??zie które na pewno nie zaszkodz?.

Post autor: nefretete »

jeśli wszystko jest ok, to mogą być :thumbleft:
nefretete
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[Wyposazenie] - Ga??zie które na pewno nie zaszkodz?.

Post autor: mataforgana »

[quote="nefretete"]jeśli wszystko jest ok, to mogą być :thumbleft:[/quote]

nie wydaje mi się, że to jest do końca tak.

może nie być na pierwszy rzut oka widac, że coś jest nie tak, a nieprzyjemne efekty moga się pojawić z czasem.
brzoskwinia jest pestkowcem.

[quote="czukukkcza"]Gałęzie drzew których pyśkom podawać nie należy:
+Gałęzie z drzew pestkowych(wiśnia,czereśnia,śliwa)[/quote]

a przynajmniej mi się tak wydaje...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

[Wyposazenie] - Ga??zie które na pewno nie zaszkodz?.

Post autor: Viss »

Przychylam sie do opinii mataforgany, czytalam gdzies (nie pamietam niestety zrodla), ze wszystkie pestkowce zawieraja substancje, ktore bardzo niekorzystnie wplywaja na trawienie i w dodatku nie opuszczaja organizmu w calosci.
I am not from your tribe.
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

[Wyposazenie] - Ga??zie które na pewno nie zaszkodz?.

Post autor: nefretete »

owszem nie należy im podawać tych galęzi jeśli [quote="Viss"]wszystkie pestkowce zawieraja substancje, ktore bardzo niekorzystnie wplywaja na trawienie i w dodatku nie opuszczaja organizmu w calosci.[/quote] jednak istnieją wyjątki np. moja koleżanka swojemu ściurkowi daje gałązki z brzoskwini lub moreli, ponieważ jej szczurek innych nie chce. :drap:
nefretete
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[Wyposazenie] - Ga??zie które na pewno nie zaszkodz?.

Post autor: mataforgana »

nefretete, szczur jest szczurem, i dla mnie tłumaczenie [quote="nefretete"]swojemu ściurkowi daje gałązki z brzoskwini lub moreli, ponieważ jej szczurek innych nie chce.[/quote] to bzdura - jeśli przyzwyczaję swoje szczury do karmienia czekoladą, i one to polubią, to jak im zaserwuje surową marchew to też nie będą chciały jej jeść. a to wcale nie znaczy, że czekolada jest dla nich dobra.
i ja jako osoba odpowiedzialna za swoje zwierzaki, wiedząc, że ta głupia czekolada jest dla nich niezdrowa i niebezpieczna, nie będę ich czekoladą karmić.

i tak samo tutaj.
i jeśli szczury nie chcą innych gałęzi niż brzoskwiniowe, to można gałęzi nie dawać wcale - to nie jest szczurowi niezbędne do życia.
a chyba lepiej, żeby szczur nie miał gałezi wcale, niż miała te, które są dla niego niewskazane.

i twoja koleżanka ze swoim szczurem nie są żadnym 'wyjątkiem' - co, myslisz że jej szczura to nie dotyczy, bo on 'lubi' akurat te gałązki?
wiem z doświadczenia, że szczury 'lubią' wiele rzeczy, których lubić nie powinny ;)
.
.
a przynajmniej takie jest moje zdanie w całej tej sprawie...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”