[Akcesoria] - Korzenie, galazki, konary itp

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
SZCZURZYCA OLGA

[Akcesoria] - Korzenie, galazki, konary itp

Post autor: SZCZURZYCA OLGA »

Niedługo będę miała szczurka i chcę zaopatrzyć jego klatkę jak najlepiej, aby czuł się w niej jak w swoim małym prywatnym szczurzym raju. Klatkę chce oczywiście zaopatrzyć w jakiś korzeń, względnie konar. Proszę, napiszczie, czy te, które można dostać w sklepie zoologicznym są odpowiednie(nie powinny byc przeciez trujące... :( ) i jaki korzeń dla milusińskiego mógłby się źle skończyć :cry: . Z góry dziękuję!
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 12:58 am przez SZCZURZYCA OLGA, łącznie zmieniany 1 raz.
Cinnamon

[Akcesoria] - Korzenie, galazki, konary itp

Post autor: Cinnamon »

A czyz nie prosciej i przyjemniej pojsc do lasu, sadu etc. i wlasnorecznie zerwac taka galazke, konar, ktory najbardziej bedzie nam odpowiadac i nie martwic sie o to czy czasem nie zaszkodzi szczuraskowi to czym go zaimpregnowali w sklepie?


ps. Najlepiej wykorzystac galazke drzewa owocowego.


Pozdrawiam,
Marta
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Akcesoria] - Korzenie, galazki, konary itp

Post autor: jokada »

moim zdaniem korzań kupiony w sklepie nie powinien zaszkodzić
w końcu wsadza je sie do akwarium, i jest on tak spreparowany by mimo moczenie sie w wodzie nie szkodził rybkom
Cinnamon

[Akcesoria] - Korzenie, galazki, konary itp

Post autor: Cinnamon »

moim zdaniem korzań kupiony w sklepie nie powinien zaszkodzić
w końcu wsadza je sie do akwarium, i jest on tak spreparowany by mimo moczenie sie w wodzie nie szkodził rybkom
Rybkom nie szkodzi... ale i rybki raczej nie scieraja sobie na nim zebow :P
A poza tym po co wydawac pieniadze na cos co mozna zdobyc samemu, nie lepiej kupic zamiast tego jakis przysmak zwierzakowi? :) Precz z burżuazją i lenistwem!!! :twisted:
sealiasz
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 10, 2004 8:15 pm

Domek z ga??zi.

Post autor: sealiasz »

Mam małe pytanie dotyczące materiału służącego do "meblowania" klatki.
Ostatnio powiększyłem moim dziewczynkom klatkę, zrobiłem drabinkę,kładki do łażenia oraz nowy, większy domek.
Sprawa polega na tym, iż jako materiał zastosowałem tylko gałęzie i patyki przyniesione z lasu. Szczurki sprawiają wrażenie bardzo zadowolonych, biegają, wspinają się tylko że powoli podgryzają drabinkę i domek. Liczyłem się oczywiście z tym faktem, ale teraz mam wątpliwości czy takie leśne gałęzie i patyki im nie zaszkodzą. Może lepiej użyć bardziej tradycyjnych "materiałów budowlanych" ?
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[Akcesoria] - Korzenie, galazki, konary itp

Post autor: oliwi@ »

wiesz nie polecam gałęzi jeżeli są z drzew iglastych bo ona mają zwyczaj wypuszczania żywicy, nie wiem jak drzewa leśne liściaste - nie wiem czy nie sątrujące. Natomiast na pewno bezpieczne są gałęzie z wszelakich drzew owocowych więc lepiej je chyba wymienić...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Akcesoria] - Korzenie, galazki, konary itp

Post autor: Mycha »

Dobra jest także wierzba i brzoza.
Jeśli chodzi o drzewa iglaste to radzę jak najszybciej pozbyć się ich z klatki!
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Akcesoria] - Korzenie, galazki, konary itp

Post autor: lajla »

tak ajk mycha i oliwia radze wyciagnac galezie iglakow :)
lisciastych nie powinny zaszkodzic ale jesli dreczy cie nei pewnosc mozesz umyc je w cieplej wodzie przecierajac gabka :)
sealiasz
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 10, 2004 8:15 pm

[Akcesoria] - Korzenie, galazki, konary itp

Post autor: sealiasz »

Dzięki piękne za pomoc. Wszystkie gałązki są z drzew liściastych, ale dokładnie z których to nie jestem w stanie powiedzieć. Z pewnością nie z iglaków. Zbierałem gałązki troszkę już przesuszone, więc chyba nic się z nich już nie wysączy.
Sam już nie wiem. :?
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

Ga??zie do klatki.

Post autor: endru_ »

Czytałem że najlepiej używać owocowych gałeżi do klatki. Teraz mam możliwość uzysania dobrych gałęzi z drzewa kasztanowego (cos tam dzisiaj scinali :P ) I chce sie zapytac czy mozna takie drzewko wsadzic ??

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

[Akcesoria] - Korzenie, galazki, konary itp

Post autor: Goś »

w sumie nie próbowałam... ale wiesz..możesz sprawdzić kilkarzeczy i sam się przekonasz. po pierwsze sprawdź czy drewno to ma jakiś specyficzny zapach (na przykład tak jak orzechowe liście mają) - jeśli drewno bardzo pachnie może nie być dla szczurzaków przyjemne (owocowe drzewka nei mają intensywnego zapachu..po prostu drewienko). Druga sprawa - niektóre z drzew farbują - wypuszczają specyficzne soki... nei wiem jak to będzie z kasztanem... fakt że same kasztanki jak się je obiera to mogą nieźle nabrudzić a poza tym ich sok niszczy żelazo... hmm naprawdę nie wiem... chyba lepiej pozostać na owocowych... na pewno nie mają substancji szkodliwych
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

[Akcesoria] - Korzenie, galazki, konary itp

Post autor: endru_ »

No to chyba tak bede musiał zrobic. Dzieki za odpowiedz

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[Akcesoria] - Korzenie, galazki, konary itp

Post autor: Beeata »

ja mam w pokoju prawie pol wierzby i nie zauwazylam zeby szkodzila chlopcom . W zaleznosci od checi albo ja ogryzaja albo po niej sie wspinaja .Wczesniej mialam galezie jabloni i tak chetnie jej nie gryzli .Licze na ich instynkt:)
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
MMansonka
Posty: 20
Rejestracja: pn paź 11, 2004 3:28 pm

[Akcesoria] - Korzenie, galazki, konary itp

Post autor: MMansonka »

ja mam gałąź jabłonki i moja dziewczynka sobie ją podgryza i skacze sobie po niej :P
''Take You heatred out of mine
make you victim my head
you never ever belived in me
I am your tourniquet '' - Marilyn Manson 'Tourniquet'


tainted-love.blog.pl
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[Akcesoria] - Korzenie, galazki, konary itp

Post autor: moni »

Moje ostatnio zwariowały jak im dałam gałązki z brzozy.Zgryzły ją w jeden dzień.Ale były szczęśliwe
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”